345 Shares 9204 views

Słownik inteligentnej rozrywki: co to jest quiz?

Jednym z najbardziej popularnych rozrywek wśród dzieci jest quiz. Jest dużo zabawy – nie tylko działa, lecz również zabłysnąć erudycją! Ale nie wszystkie są, co quiz. Jak je zorganizować, czym różni się od innych rozrywek? Mówi się, że jeśli są oferowane do szybkiego reagowania na szerokiej gamy zagadnień, to quiz. Przeciwnie, jest najprostszym rozwiązaniem. Więc co sprawia, że ten quiz, ciekawe i popularne? Załóżmy zbadać.

historia

Nie trzeba Entertainment ma długą historię. Słowo, które reprezentuje go wymyślił pisarz Michaił Koltsov. Jego gazeta była sekcja, która opublikowała różne zawody intelektualne: szarady, zagadki interesujących pytań. Zaprowadził ją do dziennikarza o imieniu Victor. Stąd słowo „Quiz”.

To walka z sprytu, inteligencji, erudycji. Wydarzenia rozwinął w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to nowy kraj nie został zbudowany jak starego społeczeństwa. Wszystkie oryginalne odbyła się w wysokiej wartości. Quiz złapany i termin, jak i rozrywki. Szczególnie próbuje inspirować nowego zatrudnienia młodzieży. Dzięki prasie wkrótce cały kraj dowiedział się, że ten quiz. Zawód jest tak fascynujące, że już i kraj stał się inny, a zawody odbywają się coraz bardziej, wymyślanie nowych odmian.

Jakie są quiz

Inteligentna rozrywka różnią. Są one podzielone według kategorii, grupy wiekowej, uczestników, metody realizacji. Teraz dużo quizów prowadzone w Internecie. Niektóre z nich mają na celu przyciągnięcie użytkowników, podczas gdy inne są przeznaczone do rozrywki. Najczęściej te konkursy mają na celu wspieranie rozwoju zdolności intelektualnych.

Dzieci w przedszkolu już wiem, co ten quiz. Dlatego odkrycie to było bezcenne dla nauczycieli. Dzieci bawiących się i nowa wiedza staje! Nie jest konieczne, aby zmusić się pytać. duch emulative To sprawia, że chcesz dowiedzieć się więcej i więcej, aby wygrać. A szkoła jest rozrywka używane dość często. Jest to jeden z najbardziej popularnych zawodów na zajęciach pozalekcyjnych.

Jak wymyślić quizu

Najpierw trzeba wybrać temat i cel gry. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wiek uczestników. Dla prostych konkursy tylko uzupełnić pytania na podstawie ilości wiedzy, rzekomo dostępnych dla graczy. Na przykład, aby utworzyć quiz na temat historii dla danej klasy, wykonane materiały szkoleniowe badane. Na fundamencie jest pytanie. Odpowiedzi organizator musi również wybrać z wyprzedzeniem, aby uniknąć pomyłek podczas gry.

Są bardziej złożone konkursy. Podczas przeprowadzania ich potrzebę, aby wyjaśnić zasady, oczywiście, iw ogóle co to jest quiz. Przykładami takich grach często widzimy na ekranach telewizyjnych. Różne pokazy, gdzie nie wystarczy dać właściwe odpowiedzi, i robią to w ekstremalnych warunkach. Tutaj nie tylko odgrywa rolę wiedzy, ale też twierdzę układu nerwowego. W sieciach społecznych, to zabawa zyskuje ogromną popularność. Może być tam i stworzyć swój quiz. Szczególnie dużo odwiedzających przyjdzie, jeśli oferują nagrodę za zwycięstwo.

A zasady tworzenia są takie same. Konieczne jest, aby określić cel konkursu. Co dokładnie chcesz od graczy, że muszą pokazać? Pytania mogą wymyślić najbardziej niesamowite, bez obawy, że uczestnicy nie poradzi sobie. Ze względu na ich ogromną ilość sukcesów konkurencji jest zapewniona.

Co to jest quiz dla dzieci

Dla dzieci, można rozpocząć tworzenie grę już trzy lata od kiedy stają się świadomi procesu konkurencyjnego. Na przykład, można wybrać pytania dotyczące Twoich ulubionych bohaterów bajki, postaci z kreskówek. W ten sposób dzieci przyzwyczaić zapamiętać nie tylko widoczne, ale również korzystać z ich wiedzy, podczas gdy małe. Gdy dorosną, to lepiej zorganizować quiz z ruchem. Dzieci – niespokojne, więc czemu przechowywać je w miejscu? Odbiór pytania dotyczące programu szkolnego. Na przykład:

– Czym jest szkoła?

– Jaka jest nazwa nauczyciela?

– Jak trzymać długopis?

– Co oznacza słowo „Studium”?

– Zmiana – co to jest?

Quiz będzie postrzegany znacznie łatwiejsze, jeśli towarzyszyć jej bezpretensjonalne aktywności fizycznej. Można przesyłać chłopców piłki: kto złapie, a on odpowiada. Można napisać pytania na kartce i umieścić go w oddali. Dzieci są podzielone na zespoły. Każdy będzie musiał biec do stos pytań, czytać jedną odpowiedź, wróć i przekazać pałeczkę do następnego. Najszybciej – zwycięzcą!

Trochę o smutny

Niestety, quiz, przyciąga i oszuści. Taka metoda może być stosowana do otrzymywania pieniędzy od nieświadomych graczy. „dwell” oszuści głównie w Internecie, korzystania z telefonów komórkowych. Mogą spotkać na ulicy. Dlatego musimy uważać, bo jeśli okazja do wykazania erudycją oferta zapłacić.

Podsumowując. Co to jest quiz? Definicja tego pojęcia jest dość prosta – konkurs intelektualnej. Rozwój technik i metod znacznie rozszerzyła go. Proces nie ma końca, tak samo jak do poprawy swoich umiejętności. Jest to bardzo ekscytujące zajęcie – quiz.