469 Shares 5152 views

Najlepszy sprzęt do połowu karpia

Sazan uważany jest za rybę, która w swoich miejscach wybiera dziury o łagodnym przebiegu i glinie gliniastej. Czasem zatrzymuje się i na błotnistych gruntach, preferuje miejsca o ostrej głębokości.


Wielu wędkarzy wykorzystuje sprzęt do połowu karpia. Jednocześnie ustalają ugryzienie za końcówkę pręta. Sazan jest ostrożną rybą, więc rzadko bites on a float tackle . Ten mieszkaniec zbiorników wyraźnie widzi linię zawieszoną pionowo i natychmiast odpływa. A w przypadku korzystania z narzędzi połowowych wędkarskich, które są niewidoczne, ponieważ leży na dnie, kamuflaż w roślinach lub na mułach, rybołówstwo będzie możliwe do złapania.

Zlewozmywak jest dobierany w oparciu o siłę prądu: jeśli jest szybki, wówczas jest pobierany ciężki przesuwnik.

Haki w sprzączkach do połowu sazan są konieczne specjalne, o zwiększonej trwałości, kute i каленые, z lekko sprężynowym поддевом. Wymiary są dobierane zgodnie z dyszami.

Karp ma bardzo silne usta, więc gdy hak mocno przebije usta, to samo w sobie jest połową sukcesu.

Aby złapać tę rybę, zaleca się używanie szpuli szpuli. Gałązki karpia, zwłaszcza pierwszy po cięciu, są zawsze bardzo szybkie i mocne.

Wędki w karpie do połowu karp powinny być potężne i sztywne. Został on zainstalowany w taki sposób, że na dole znajdowałby się haczyk, przynęta i półtora metra linii rybackiej.

Jeśli ta ryba trzyma się z dala od brzegu, lepiej jest użyć donki z długim prętem wyposażonym w ciężki zlew, zawieszony oddzielnie na sznurku.

W przypadku dużych egzemplarzy latanie jest używane do połowu karpia, to znaczy z cewką i hamulcem, a także z pierścieniami dostępowymi.

W tym samym czasie, gdy nieposłuszeństwo, nie wolno wypuścić dużo wędki. Dla wygody manipulacji używaj cewki o maksymalnej średnicy końcówki. Linia jest malowana w kolorze ciemnożółtym lub brązowym.

Ogólnie rzecz biorąc, najniższy bieg na sazanas jest używany znacznie częściej niż w przypadku odmian pływających. Wynika to z faktu, że połowy tych ryb są co do zasady z daleka.

Jako narzędzie połowowe dla połowów karpi, których zdjęcie często można zobaczyć w specjalistycznej literaturze, można użyć podajnika z podajnikiem. Najczęściej spotykane są: skręcanie, smycz i anty-skręcanie przymocowanym do niego zatrzaskiem.

Po odlaniu ugięcie linii jest eliminowane, a pręt jest przymocowany do specjalnego stojaka pod kątem do 60 stopni. Taki układ pozwala zmniejszyć prawdopodobieństwo haka, jednocześnie zmniejszając nacisk na linię z przepływu wody.

Niektórzy wędkarze tego rodzaju sprzętu do połowów karpi są zawieszeni na wahaczach lub alarmach dźwiękowych.

Jednocześnie bardzo ważne jest, aby suwak był mocno przymocowany, ponieważ karp z ciągnięciami jest w stanie pociągnąć go do wody.

Doświadczeni wędkarze stosują antypoślizgową sinkę do samodzielnego cięcia. Jest przymocowany w taki sposób, że może zostać rozłożony nieumyślnie, jeśli ryba, na przykład, włoży wkład do wnętrza osłony. Sam Sazan zostaje odcięty, gdy próbuje pływać, połykać dyszę.