722 Shares 902 views

Właściwości glistnika: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania

Ludzie od dawna znane właściwości glistnika. Właściwości lecznicze tej rośliny wieloletniej z rodziny maku aktywnie wykorzystywane w medycynie ludowej. Osiąga wysokość 90 cm, korzeń jego subramose – pręt. Łodyga jest wydrążony, wielogłowy kłącze i krótkie. Substancje zamknięte w części górnej, powodować właściwości glistnika. Właściwości lecznicze mają liście, łodygi i kwiaty.

Trawa zbierane w maju i czerwcu, podczas fazy kwitnienia. Ponadto trzeba dobrą pogodę do właściwości glistnika zachowane. Właściwości lecznicze roślin może pogorszyć, jeśli nie jego kawałek. Trawa zbiera się, przerywając to cięcie lub 10-15 cm od gleby. Do suszenia surowca trzeba dobrą wentylację. Można użyć strychu lub kurnika. Alternatywą – specjalny włosów. Gotowe surowce można przechowywać do trzech lat w drewnianych pojemnikach lub workach płóciennych.

Treść wielu składników odżywczych określa właściwości glistnika. Właściwości farmaceutyczne ze względu na obecność więcej niż 20 alkaloidów, witaminy A i C, kwas bursztynowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy i helidonovoy, saponiny i flawonoidy mające dobrą aktywność biologiczną. Nie ostatnią rolę odgrywa i olejku.

Preparaty na bazie tej rośliny mają wiele użytecznych właściwości. Chelidonia posiada przeciwhistaminowy, środek przeciwzapalny, moczopędny, środek przeciwbólowy, ran, kauteryzacji działania. Ostrzega lub ogranicza rozwój wielu chorób grzybowych i pomóc z różnych drobnoustrojów. Ponadto, jest to program antywirusowy i przeciwdrgawkowe. Może być również stosowany jako środek wykrztuśny i przeciwutleniacz.

On stosowany w leczeniu wielu dolegliwości. Glistnik usuwa brodawki, łuszczycowe płytkę nazębną, trądzik, wyprysk, liszaj, przejawy wirusa opryszczki. Służy do kojące zmiękczające sucha i podrażniona, do łagodzenia bólu oparzeń. stosowane są trawiastych przy uszkodzenia nerek, wątroby, płuc, żołądka, jelit. Sok chelidonia ułatwia wysokie ciśnienie krwi, zaburzeń rytmu serca, miażdżycy. Preparaty z rośliny regulacji choroby tarczycy, cukrzycy dna. Z nich, można walczyć z kaszlem, przeziębienia, astmy i innych schorzeń układu oddechowego. Chelidonia stosować do leczenia nowotworów łagodnych i złośliwych, gorączka reumatyczna, toczeń rumieniowaty układowy. To pomaga w zwalczaniu chorób żeńskiego układu rozrodczego, zatrucia, zatrucia pokarmowe. Chelidonia stosować do leczenia pęcherza polip, zapalenie sutka, zapalenie zatok, zapalenie zatok i przedniego, łuszczycy, chorób wątroby.

Stosowanie leków z tej rośliny powinny być starannie. Nie tylko ma dobroczynne właściwości glistnika i przeciwwskazania on ma, jak to trujące chwasty. Jego zastosowanie w dużych dawkach może powodować działania niepożądane: zaburzenia układu pokarmowego, obniża ciśnienie krwi, utraty świadomości i halucynacje. To nie jest zalecany dla matek karmiących, dzieci, kobiet w ciąży i osób z zaburzeniami psychicznymi, padaczką. W wielu chorób serca, jest on również przeciwwskazane. sok nierozcieńczony może powodować oparzenia. Jego zastosowanie jest niepożądane dla ludzi cierpiących na ciężką wola, przewlekłe zaparcia.