357 Shares 2507 views

Teatru Dramatycznego (Niżny Nowogród): historia, repertuar

Dolna Teatr Dramatyczny Nowgorod Gorki jest jednym z najstarszych teatrów w kraju. Ma ponad 200 lat.


Jak Teatru niemowlęctwa

Teatr Dramatyczny w Niżnym Nowgorodzie rozpoczął swoje istnienie w 1798 roku. Jej założycielem był książę NG Shahovsky. To był teatr poddany i wszyscy uczestnicy pochodzili z rodzin chłopów. Występy zostały pokazane w jednym domu książęcego, który znajdował się dobrze, w rogu Wielkiego i Małego Pechersk Cave. Dom został odbudowany jako teatru, były stragany dla maksymalnie stu widzów, galerii dwustu widzów, domek dla 27 i 50 osób. Budynek był ciemny i brudny. Złoży więcej jak straganie. Na kurtynie miał ogromną dziurę w których okresowo wystaje czyjegoś nosa zaglądające czyjeś oczy, wyciągnął głowę. Od czasu jej powstania i do 1824 roku teatr został nazwany Niżny Nowogród Teatr Miejski i targowych Shakhovsky książę. W repertuarze były tragedie, komedie, baletów i oper. Od 1824 roku nazwa została zmieniona, teraz był to teatr z Niżnego Nowogrodu, a od roku 1896 – Nicholas Teatru Dramatycznego (Niżny Nowogród). historia jego występowania w różnych okresach rozwinęła inaczej.

Lata od 1824 do 1896 roku był dla ciężkiego teatralnej. Po śmierci księcia Shakhovsky jego spadkobiercy sprzedali teatru wraz ze wszystkimi podmiotami dwóch bogatych teatralnej publiczności, ale po 10 latach, właściciele zmieniło ponownie. To nie może jednak wpływać na jakość produkcji. Częsta zmiana przedsiębiorców doprowadziły do tego, że występy stały się mniej interesujący, aktorzy zaczęli grać gorzej, przychody spadły, a budynek, a firma potrzebne, aby zawierać, co doprowadziło do strat. W 1853 roku budynek spłonął teatr. Rok można uznać za ożywienie 1855. Następnie, na wniosek wojewody, teatr został ponownie otwarty, ale w domu własnością PE Bugrov. W okresie od 1863 do 1894 roku budynek przeszedł kilka pożarów. Miasto Duma szukał funduszy na jego odzyskanie, ale Nikolai Bugrov – jego właściciel nie chciał w domu domu dziadka znajdował się ponownie. On wyróżniony na 200 tysięcy rubli na budowę nowej siedziby. Miasto dodane do tej kwoty 50.000, rząd zapewnił grant i nowy budynek został zbudowany w ciągu 2 lat teatru na Wielkiej wstawiennictwem, gdzie znajduje się do dziś. Otwarcie miało miejsce w 1896 roku, był premierowym spektaklu opery, MI Glinka „Życie za cara”, w którym śpiewał młody i wciąż nieznaną F. Szalapina. W różnych latach na scenie teatru Niżny Nowogród rozpoczął ich kariery są świetne aktorów i aktorek, jak K. S. Stanisławskiego, VF Komissarzhevskaya, MN Yermolov, MS Shchepkin i inni.

20 wiek

W 20 wieku, Schauspielhaus (Niżny Nowogród), aby zmienić nazwę. W 1918 roku został powołany do Radzieckiego w 1923 roku – pierwsza przez państwo, od 1932 roku – pierwszy Gorky (po zmianie nazwy miasto Gorki), był również państwo i terytorialnej oraz prowincjonalne. Tytuł został on przyjęty przez niego w 1990 roku – Niżny Nowogród stan Czerwony Sztandar Pracy Teatrze Dramatycznym imienia M. Gorkiego. W okresie od 1928 do 1945 roku w repertuarze, nowe produkcje w liczbie 191. Wśród nich były występy dzieł klasycznych, gra przez zagranicznych autorów czasie, ale większość nadal należała do radzieckich autorów. Teatru Dramatycznego (Niżny Nowogród) otrzymała liczne nagrody za swoje produkcje i głównych nagród na festiwalach.

21 wiek

Teraz jest dyrektorem B. Kaynov (Czczony Worker Kultury Rosji), dyrektor artystyczny – G. Demurov (Artist Ludowej Rosji). Od 2006 roku Teatr Teatr (Niżny Nowogród) wznowił trasę w Rosji. Ponadto, jest on aktywny udział w festiwalach teatralnych (rosyjskich i międzynarodowych), a także forum. Przewodnik wierne produkcje dzieł klasyków, ale trwają prace, aby zaktualizować repertuar.

Aktorzy i występy

Teatru Dramatycznego (Niżny Nowogród) zebrał w swojej firmie 40 wspaniałych aktorów, z których 11 mają uhonorowany tytułem Artysty Rosji i trzecia – ludzi. Już 217-ci sezon nadal zachwycają publiczność z teatru dramatycznego w Niżnym Nowogrodzie.

Repertuar składa się głównie z utworów klasycznych, choć są dzieła współczesnych autorów, a także bajki dla dzieci: „Wieczór Trzech Króli” Williama Szekspira, „małżeństwa” NV „Chory z urojenia” F-B Gogola. Moliera „Opera żebracza” J. Gaja „Koledzy” Yuri Polyakov, „Too żonaty dorożkarz” R. Cooney, „Kot w butach” W .Perro i innych.