680 Shares 3653 views

Biegunka i temperatura dorosłych. Przyczyny i pierwsza pomoc

Biegunka i temperatury są bardzo często u dorosłych. Mogą one wskazywać na różne choroby i zaburzenia w układzie pokarmowym. Jeśli występują biegunki towarzyszy gorączka i / lub wymioty, to ten artykuł będzie przydatny w znalezieniu przyczyny biegunki.

zatrucie

W większości przypadków biegunka i temperatura powstać w przypadkach zatrucia. Zatrucie organizmu następuje w 1-12 godzin po podaniu słabego produktu. Jeśli czujesz się słaby, masz ból brzucha lub żołądka, termometr pokazuje temperaturę 37-37,5 stopni, to mówi o zatruciu. Jeśli objawy towarzyszą nasilonych wymiotów i utraty przytomności, musimy pilnie nazywają „szybko”. Taki stan jest zagrożony odwodnieniem, które mogą być śmiertelne. Szczególnie dotkliwy problem ten występuje u dzieci.

zaburzenia jelitowe, zapalenie trzustki

Nieco mniej nudności, biegunka, objawy żołądkowo-jelitowe temperaturach są zaburzenia lub zapalenie trzustki. Powodem tego jest uważane za niewłaściwe diety, długo głód (dieta), stosowanie złej jakości żywności lub dużej ilości pokarmu. Temperatura wzrośnie do maksymalnie 38 stopni, nie ma nudności, utrata apetytu i biegunki. W tym przypadku trzeba pić więcej płynów, powstrzymać się od jedzenia przez jeden dzień, a potem tylko zjeść lekki posiłek (bulion z kurczaka, płatki, grzankami domowej). Ponadto, trzeba kupić produkt zawierający enzymy ( „Pankreatyna”, „Microzyme”, „Creon”). Jeżeli warunek ten nie ulegnie poprawie, należy skontaktować się profesjonalną pomoc.

rotawirus

Rotawirusa (tak zwane „grypa jelitowa”) wpływa na układ trawienny. Objawy – wysoka gorączka, wymioty, biegunka, utrata apetytu. Biegunka silne – do 20 razy dziennie, wodniste odchody, ma żółty odcień. Vomit może być wiele i mogą być jednostką. Ponadto, katar, ból gardła. Specjalna uczta wymaga rotawirusa. Trzeba pić więcej, jeśli stałej wymioty, to przynajmniej łyżkę wody co 10 minut. Ważne jest, aby zapobiec odwodnieniu. Biegunka dobrej woli "Enterofuril", "Smecta" i "Linex". Leki te mogą być podjęte w połączeniu ze sobą.

Jelitowe zakażenie pochodzenia bakteryjnego

Biegunka i temperatury można zaobserwować przez zakażenie bakteryjne. Należą do salmonelli, gronkowce, czerwonki. Temperatura wzrasta do 40 ° C i więcej, trudno jest wbić. stwardnienie biegunka, zielonym, mogą być podszyte krwi. Jelitowe zakażenie należy wyleczyć w krótkim czasie i zawsze w szpitalu, co eliminuje ryzyko zakażenia ludzi, żyjących w tym samym pokoju z pacjentem. zajmie przebieg antybiotyków następnie redukcji mikroflory jelitowej.

Są to główne przyczyny, które powodują biegunkę i temperaturę. W łagodne objawy utrzymują się, należy pić dużo węgla aktywowanego lub antybiotyk „chloramfenikol”. Jeśli jest coraz gorzej, a następnie wywołanie „karetka” lub GP. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci. Pamiętaj, że biegunka i gorączka, wymioty, a nawet bardziej, zabiera dużo płynów z organizmu. Jeśli to nie jest czas, aby uzupełnić, następnie przez odwodnienie, które może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.