309 Shares 7359 views

Sighnaghi, atrakcje i Gruzja zdjęcia

Miasteczko Sighnaghi (Gruzja) z populacją niewiele ponad dwa tysiące osób nie pozostawi obojętnym żadnego podróżnego. To jest tak malowniczy obszar, który powoduje tylko zachwyt, podziw i pragnienie, aby zawsze cieszyć się wspaniałość natury i projekty rąk ludzkich.


Bodbe

Miasto Sighnaghi (Gruzja) znajduje się wysoko w górach, w Alazani Valley. Jego budowa jest przypisana do panowania Herakliusza II, czyli do XVIII wieku.

Podróżujący z pewnością będzie zadowolony odwiedzić sanktuaria prawosławne. Znajduje się dwa kilometry od Bodbe klasztor, zbudowany w IV wieku. Został on zbudowany na miejscu grobu św Nina, który głosił chrześcijaństwo w Gruzji. Odwróciła się do wiary chrześcijańskiej w latach panującego króla Mirian Nana i jego żony, a także wielu innych mieszkańców. Dlatego Gruzja jest uważana za kraj, który jest jednym z pierwszych do przyjęcia chrześcijaństwa w świecie. Klasztor został założony przez króla Mirian. Kilka lat później, w 1617 roku, szkoła otwarta w jego obecności.

Była to jedna z najlepszych instytucji edukacyjnych w czasie, w którym znajdowała się bogata biblioteka. Niestety, wraz z nadejściem władzy radzieckiej, klasztor został zamknięty. Ale, na szczęście, że nie podzielił losu wielu z najwspanialszych starożytnych świątyń, barbarzyńsko zniszczony w latach rządów komunistycznych. A w 1995 roku klasztor został ponownie otwarty.

Church of St George

Co warto zobaczyć dla tych, którzy przybyli do Sighnaghi (Gruzja)? Innym prawosławnego sanktuarium – kościół św. Jej mieszkańcy nazywają SurbGevorg. Początkowo kościół należał do Ormian, którzy przenieśli się do tego regionu zleceń Irakli II. Stone Temple różni chropowaty piękno i siłę. W połowie XIX wieku, katedra była zamknięta i stopniowo popadał w ruinę. Dopiero niedawno stary budynek dano gruzińskiego Kościoła prawosławnego. Wewnątrz świątyni są nie tylko ikony, ale także rzadkie stare książki. Mogą one być postrzegane przez tych, którzy odwiedzili Sighnaghi.

Georgia, Sighnaghi: atrakcje

Obywatele mają prawo być dumni z dobrze zachowaną fortecę. Rozpoczęcie budowy najpotężniejszych cytadeli upadków na panowania legendarnego królowej Tamary, która jest dwunastym wieku.

I wreszcie twierdza została zakończona w okresie panowania Herakliusza II w XVIII wieku. Wielki struktura zawiera rozmiar czterdzieści hektarów. Nawet dzisiaj mury forteczne piętrowe wrażenie z ich mocy. Szczególnie dobrze zachowane okazałe bramy dwadzieścia osiem strażnic. forteca kamień oprawiony z bujnej zieleni wygląda luksusowo i imponujące. Nie ma słów, aby opisać to jest największym dziełem rąk ludzkich i geniuszu ludzkiego na tle wspaniałej przyrody.

Podobnie jak wielu osiedli w Gruzji, to miasto słynie z wyrobów winiarskich. Turyści z pewnością trzeba odwiedzić piwniczki Signagi pod poetyckiej nazwie „Tears of bażanta.” Oprócz degustacji najlepszych win, muzyka na żywo, gościnni uczta, goście czekają na fascynującą opowieść o historii ożywiającym i starożytnej napoju.

Nie daleko od Sighnaghi jest wieś Mirzaani gdzie urodził się słynny gruzińskiego artystę XX wieku, Nicolo Pirosmani. Znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i pracy. Są obrazy wielkich mistrzów malarstwa, jasnej przedstawiciel stylu artystycznego jako prymitywne.

Szczególnie imponujący jest portret królowej Tamary i malarstwa poświęcona winobraniu. Muzeum posiada wystawę archeologiczną. Ponadto stale odbywają się wystawy. Jakieś siedem lat temu, pierwsza w kraju wystawa prac Picassa został otwarty w muzeum.

Ratusz

Wspaniały przykład architektury jest budynek ratusza. Struktura trzypiętrowy, zbudowany w stylu włoskiego klasycyzmu z elementami architektury gruzińskiej, ozdobione arkadami i wysoką wieżą zegarową, jest bardzo piękny i bardzo oryginalny. Nawet zwykłe kraty w oknach wyglądają imponująco, jak to jest dobrze wykonane delikatne kucie. Zbudowany pod koniec XX wieku Ratusz jest bardzo organicznie pasuje do architektury starego miasta.

Park "9 kwietnia"

Ci, którzy przybyli w Sighnaghi (Georgia) zdjęcie w mieście koniecznie trzeba zrobić. A gdzie lepiej zrobić dobre zdjęcia? W centrum parku znajduje Sighnaghi „9 kwietnia”. Jest on nazwany na cześć Dnia Niepodległości Gruzji, które obchodzone jest w tym dniu. Oprócz luksusowych drzew, piękne krzewy, kwiaty, wykwintne szmaragd traw, park jest wyjątkowy z czystego górskiego powietrza i zdrowy.

Miasto miłości

Szukasz mieście miłości w Gruzji? Miejscowi Sighnaghi właśnie nazywa. Prawdopodobnie dlatego, że to miasto jest niemożliwe, aby nie zakochać. Oto słynny Pałac Ślubów, którego rozkazy są całkiem w odróżnieniu od tych, które są powszechne w innych miejscowościach. Budując piękny różowawy odcień z odkrytym tarasem i szerokimi łukami prowadzącej szeroką klatkę schodową, otoczony latarniami.

Ten Pałac Ślubów może poślubić o każdej porze dnia, każdego dnia. Poza tym chcąc ożenić natychmiast, bez żadnych wstępnie złożone wnioski o kilka dni. To daje niepowtarzalny urok do już romantyczny zdarzenia. Dlatego też, w drodze do pałacu niezwykłe, często można spotkać pary, które właśnie przechodzą do sakramentu małżeństwa.

rzeźby

Trzeba też wspomnieć szeroką gamę Sighnaghi rzeźby miejskich. Na przykład, to wyrafinowana dama z małym dzieckiem na ręku, parasolem i psa. Innym ciekawym rzeźba chudy lekarz z parasolem i walizka na osiołku.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co jest ciekawe miasto Sighnaghi, Georgia. Atrakcje zasługują na uwagę każdego turysty. W mieście wiele z nich, więc trzeba rozważyć trasy.