452 Shares 3094 views

Tej zimy było pyszne: zbioru wiśni

Wiśnia, jagoda południe, „szlachetny”, bardzo smaczne, dobre we wszystkich formach. Od późnej wiosny do połowy lipca to miłe dla oka i smaku eleganckie klastrów na drzewach w ogrodzie i na półkach sklepów i rynków. Ale później, bliżej jesieni, a następnie świeże wiśnie, inne niż importowane, bez znalezienia. Ale to nie jest przerażające, bo w tym sezonie możliwe jest łatwo przygotować się na przyszłość.


Ach, te słoiki z dżemem!

Być może najbardziej popularną formą kęsów wiśni w zimie – jest to inny rodzaj dżemu i dżemy. Zbadajmy je szczegółowo. Natychmiast wyjaśnić: jagoda kwas właścicielem w bardzo niewiele. Dlatego, aby poprawić smak kilka dżemy, marmolady, itd. z tym, w przypadku wytwarzania produktu dodaje się kwas cytrynowy lub sam cytrynowy, pociętych na małe kawałki. To wtedy delikatność króla uzyskuje się po prostu oderwać się od niego – trudno. Takie odpowiednie wiśniowy preformy i prosto na prikusku z herbaty, a jako wypełnienie w ciasta, w pośredniej do ciasta, dodatki do mleka kasze. Albo po prostu rozłożone na chleb konfiturą wiśniową będzie słodsze niż jakiekolwiek zagraniczne przysmaki.

dżem zwyczajny

Jest to najbardziej podstawowy sposób, głównym „trudności”, który – perechistit owoce z nasionami. Jagody są myte, sortowane – zielona lub uszkodzoną odrzucono. Wypełnić z cukrem i umieścić na kilka godzin w chłodnym miejscu przyjść sok. Dla tego rodzaju obrabianego wiśniowym kolorze zarówno czerwonych i białych odmian. Są równie soczysty i wymagają trochę wody należy dodać w trakcie gotowania. Tak przygotowany produkt jest umieszczany na umiarkowanym ogniu i doprowadza do wrzenia. Niech gotować przez około 15 minut, tylko starał się nie spalił. I usunąć pianę. Następnie odstawić miednicę do pokrywy bocznej. Po 4 godzinach, ponownie zaczynają wrzeć. Procedurę powtórzono po raz trzeci, przynosząc już zacięcie aż będą gotowe. Gdy wyroby są prawie gotowe natrysku w 6,5 g kwasu cytrynowego (na podstawie: – jagody 11-12 kg cukru, – 3,5 kg wody – 250-300 g). Przygotować wcześniej wysterylizowane słoiki, rozłożone wrzącej dżem i zwijać w nich. Wszystko jeden rodzaj kęsów wiśni już masz!

Dżem z nasion

I dżem z nasion swój niepowtarzalny, bardzo przyjemny lekko gorzki posmak, jego uwadze powyższe, punktem kulminacyjnym. I gotować go bardzo, bardzo prosta: umyte jagody, zasnąć w basenie wypełnionym syropem – i wiele więcej! Oczywiście woda jest potrzebne nieco więcej, ale tej zimy przypomina świeżych wiśni i spożywane z przyjemnością. Waga takich produktów: dla każdego kilograma owoców przechodzi funta cukru, 300 g wody, 4,3 g kwasu cytrynowego. Lub pół cytryny, trzeba posiekać i umieścić razem z jagód z początku gotowania. Kwas dodaje się na końcu. Gotować na poprzedniej technologii receptę.

Cherry z likierem

I wreszcie, bardzo szczególny czereśnia w zimie, w puszkach z likierem. Jako dodatek alkoholu to nie tylko klasyczny „Amaretto”, ale także „Orange”, „Strawberry” i wsp. Owoców jagodowych. Spożycie produktów: wi – pół kg cukru, – 500 gramów, likier – 100 g, gdy ilość owoców i odpowiednio zwiększa się ilość innych składników. Technologia wytwarzania: wiśniowy wypełnienie z cukrem, umieścić miskę na nośniku ciepła i gotować i 40 minut, mieszając i usuwanie pianki .. temperatura produktu – około 104 °. Po określonym czasie, gdy dżem zgęstnieje na tyle, wylewa alkohol, to trzeba wymieszać i gotować, kiedy znowu zdjąć z ognia. W gorące rozbudowany pod względem banków toczyć.

Oczywiście, nadal istnieje wiele sposobów konserwowania, zagotavlivaniya chereshenki wykorzystania w przyszłości. Trochę czasu, traktuje się vkusnyatinkoy!