216 Shares 4401 views

Ciekawostki o wiewiórki i latających wiewiórek

Istnieje kilka gatunków zwierząt, które są dobrze znane większości obywateli i mieszkańców obszarów wiejskich. Należą długoogoniastymi słodkie zwierzę – białko.

Można go znaleźć w dodatku do lasu w parku miejskim, a nawet w sądzie którekolwiek z sektora prywatnego.

Białko: opis, zwyczaje

Zadziwiająco cute zwierząt, bardzo ciekawy w swoich przyzwyczajeń – to białko. Ciekawostki osobliwe zwierzęciu, związane z różnymi chwil jego życia.

Są inteligentne, zwinny i szybki. komunikują się ze sobą, jak pokazano w badaniach wykorzystujących tani i pewnych ruchów ogona. Sierść na długości tylnego może wynosić do 3 cm, co wydaje się puszyste.

Jego głowa jest zaokrąglone, białe z czarnymi okrągłymi oczami. Długie uszy z frędzlami na koronie. Tylne kończyny nieco dłuższe niż z przodu. Palce mają ostre pazury.

W okresie letnim w kolorze zwierząt zdominowanych przez czerwonawym kolorze brązowo i zimą – szary i czarny, z małymi brązowymi odcieniami.

Długość ciała morskim wynosi od 12,5 do 28 cm, ogon – od 19 do 30 centymetrów. Białko konwencjonalny waży około 300 gramów.

To dla ich wygląd i złośliwe nawyki wiewiórka jest jednym z ulubionych zwierząt, ludzi.

Ze względu na fakt, że białko jest stale rosnące zęby przednie 4, muszą coś do gryzienia przez cały czas. W ten sposób oni „szlifować” zbyt regenerować zęby. Jeśli one odrastają dużo białka nie może jeść właściwie, ponieważ zęby nie są w stanie być przeszywający. Losy białka kończy się ich śmiercią z głodu.

Do najbardziej interesujących faktów na temat białek omówiono poniżej.

rodzaje białek

Na całym świecie istnieje około 200 gatunków wiewiórek. Żyją na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii i Antarktydy.

Typy te są podzielone na trzy główne grupy:

  • Białka drewna, które budują gniazda na drzewach;
  • wykopów, zagnieżdżanie w norach pod kamieniami;
  • pływające, możemy powiedzieć, żyjących jak ptaki wysoko na drzewach.

Narodziny szczeniąt, żywność

W białkach samochki wynosi od 2 do 8 nowonarodzonych szczurów. Bełchatów rodzą się ślepe, nagie i ślepe. Dwa tygodnie później rośnie wełna i bardziej poprzez jedno otwarte oko. Pod opieką matek dzieci są około 10-12 tygodni, podczas których dzieci uczą się zasad postępowania.

Mamy dietę białkową rdzeń. To orzechy, nasiona, owoce, korzenie, kora, liście, gąsienice, kwiaty, kukurydza i tak dalej. Wśród tych wszystkich rodzajów żywności zdominowany jest przez nasiona roślin iglastych: sosna, jodła, świerk, syberyjskiej sosny i modrzewia.

Ciekawostki o wiewiórek można zauważyć obserwując je w parku lub w ogrodzie.

Białka mogą jeść i „zwierzę” żywności, takich jak jaja ptaków, małych gryzoni i jaszczurek.

Dla białek okresie zimowym organizowania się i do ich zapasów nasion żywności, ale często zdarza się, że miejsce pobytu wielu z „magazynu” zapominają. Ale zapasy nakarmić wiele zwierząt i ptaków.

Środa białka życie, obudowa

Wiewiórka zwyczajny – mieszkaniec lasu. Ze względu na fakt, że zwierzę to zazwyczaj zjada nasiona drzew, żyje głównie w lasach iglastych i mieszanych liściastych. Mogą mieszkać w świerku, cedru, rzadziej w lasach liściastych i mieszanych lasów sosnowych.

Zawsze znajdzie drogę na zewnątrz od położenia białka. Interesujące fakty na temat tych zwierząt mogą być uzupełniane przez fakt, że w niektórych częściach Kaukazu i Krymu, opanowali nawet winnice i sady.

Zwierzę jest bardzo żywy i zwinny, w stanie sprawnie skakać z drzewa na drzewo za pomocą ogona, który służy jako ster.

W zimie, zwykłe białko stara się poruszać tylko na szczytach drzew, gdzie się ukrywa w razie niebezpieczeństwa.

Białko instynktu terytorialnym wyraża się dość słaby, to jest bez podziału w obszarze obszaru.

Sklepienie zbudowane są wyłącznie na drzewach. W liściastych lasach białka znajduje się w zagłębieniu umieszczając miękką ściereczką się z liści, trawy i porosty. Gniazdo jest zwykle o średnicy od pięciu do trzydziestu centymetrów. Zwyczajne białko może podjąć, a średnia ptaszarnia.

zwierzę dostaje zazwyczaj kilka gniazd i co kilka dni później był jego schronieniem. Więc on zapisany z różnych szkodników. Ich młode matki przenosi się z miejsca na miejsce w zębach.

Większość interesujących faktów na temat wiewiórek

W artykule wspomniano interesujących faktów na temat wiewiórek, ale kolejne informacje – bardziej interesujące i ekscytujące.

  1. Nazwa pochodzi od nazw zwierząt monet „białe” w postaci skór zwierzęcych. Ten rodzaj pieniądza wiele wieków temu, została wprowadzona.
  2. Normalna białka dziennie mogą być czyszczone do piętnastu jodłowych szyszek i ponad sto sosny. Waga nasiona wyprodukowane z wybojami dźwiękowych sięga tylko dwóch dziesiątych grama. W ciągu jednego dnia, trzeba jeść więcej białka niż stu szyszek.
  3. Co ciekawe, przed ukrywanie w wydrążonym grzyba, zwierzę, najpierw wysuszyć je na gałęziach.
  4. Białko molts dwa razy na rok, z wyjątkiem ogona. Zmiany to futro tylko raz w roku.

Wszystkie powyższe opisał interesujących faktów na temat białka mówimy o oryginalności cute zwierzęcia. Rozważmy kolejny niesamowity widok.

Polatucha: Ciekawostki

Polatucha – różni się od znanego koloru białek powłokowych. Ma piękny kolor srebrno-szary. Długie, bardzo puszysty ogon (około 14 cm) – najważniejsze narzędzie. Szczotki tam uszach. Ogromne oczy są czarne.

Polatucha płaski kształt ciała, a między tylnymi i przednimi łapami tam fałdu skórnego. Jest to latający membrana, pozwalając polatucha szybko przejść między drzewami.

Białka ogon jest urządzeniem, które kieruje jego ruchu. Dobre przyspieszenie, to pokonuje odległość do 100 metrów w jednym skoku. Stąd nazwa niej.

Polatucha jest zazwyczaj aktywny w nocy i więcej czasu jej życia mieszkających na drzewach. Zamieszkują te niezwykłe zwierzęta w północnej i centralnej Rosji. Poza granicami kraju, znajdują się one w północnej Skandynawii, Finlandii, Mongolii, Chin i Korei.

Nieskończenie interesujących faktów na temat wiewiórek. Co ciekawe, w Syberii Wschodniej zaobserwować wędrówki znacznych grup tych zwierząt w poszukiwaniu pożywienia w lesie. Czasami ciężar białka rozciągają się na wiele kilometrów. Jednocześnie ich ścieżki nie zatrzymują się nawet na rzekę, którą łatwo pływać, śmieszne podniosła piękne puszyste ogony.