540 Shares 9093 views

Jak nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim szybko i łatwo?

Jak nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim szybko i łatwo? Ten problem prędzej czy później musiał prosić wszystkich ludzi, którzy chcą nauczyć się języka obcego. Jak wiadomo, język używany przez mieszkańców Albionu i wielu innych krajach, zawiera ponad 500 czasowników nieregularnych. Na szczęście, życie codzienne jest wystarczająco 150-200. Jak je pamiętał, wydając minimum czasu?

Jak nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim szybko, grupowanie

Nie jest tajemnicą, że strukturyzacji informacji ułatwia jego postrzegania i zapamiętywania. Jak nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim szybko? W tym zadaniu pomogą stołu, w którym słowa są podzielone na grupy. Zasada podziału mogą się różnić.

Niektóre tabele zawierają grupy, które są oddzielnie czasowniki ruchu komunikacyjnego, kroki, dostępność, ilość, i tak dalej. Inne obejmują rozdzielanie czasowników mających ten sam kształt, czasowników o różnych kształtach. Metodą prób i błędów , każdy uczeń będzie mógł wybrać odpowiedni stół do badania.

Jak nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim szybko i łatwo w tym samym czasie? Co ciekawe, jeśli dana osoba nie znajdzie niezbędne tabele w Internecie lub podręczników i uczynić z nich swoje własne, dzielące słowa w dogodnych dla siebie grup. Pomoże to wzmocnić nie tylko wizualne, ale również pamięć silnika.

ramka plan

Czy wiesz, jak szybko nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim? Efektem działań studenckich zależy bezpośrednio od częstotliwości sesji, ich prawidłowości. Wskazane jest, aby podjąć naukę nowych słów codziennie (lub co najmniej co drugi dzień), nauka o czasowników 8-10 dziennie.

Dla zapamiętywania najlepszego wykorzystania nie tylko wizualne, ale również pamięć typu silnika. Uczeni czasowniki należy natychmiast rejestrowane w języku angielskim, wymagane jest, aby zamknąć ich tłumaczenie. Popełnić błąd, trzeba ponownie wpisać wyraz wielokrotnie. Chociaż wszystkie 10 czasowniki nie zostaną zapisane poprawnie, nie zajmują rozwój następnej grupy.

Powtórzenie – matka nauki

Jak szybko nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim tak, że są one składowane w pamięci przez długi czas? To wystarczy, by regularnie powtarzać zapamiętane słowa. Doświadczeni nauczyciele zalecają robić to za każdym razem przed nauką nową grupę czasowników, w przeciwnym razie będą one szybko zapomniane.

Innym skutecznym narzędziem do zabezpieczania nowych słów w pamięci – codziennie mini-dyktando. Konieczne jest, aby zapisywać wartości czasowników z różnych grup, bez uciekania się do tabeli-source. Do przeprowadzenia „dyktando” nie wymaga pomocy innych osób, po prostu zamknąć bar z czasowników i pozostawić widoczne tylko przez ich tłumaczenia.

Innym przydatnym ćwiczeniem – stosowanie wyuczonych słów w zdaniach, które są opracowywane w sposób niezależny. Pomoże to rozwiązać w pamięci nie tylko czasowniki, ale także zasady ich stosowania, połączenie z duchem czasu.

Używamy plakaty

Nie ma innego sposobu, aby szybko nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim. W osiągnięciu tego celu pomogą plakaty edukacyjne tworzone przez arkusze album i markerów. Niektórzy ludzie wydrukować jako jasne korzyści z Internetu jest jednak znacznie bardziej przydatna do nich przygotować samemu.

Nie jest konieczne, aby napisać zbyt wiele czasowników na jednym plakacie, to lepiej jest użyć więcej papieru. Pisać słowa za pomocą kolorowych markerów, pomaga im nie „scalić” ze sobą. Gotowe plakaty wiszą na ścianie, w której znajduje się biurko. Można wybrać dowolne inne miejsce, w którym dana osoba spędza dużo czasu, aby nauczyć się języka obcego. Reread kolumnę słowy możliwie często jest pożądane.

twórcze rozwiązanie

W internecie można znaleźć wiele wierszy, które są napisane specjalnie dla ludzi, którzy próbują rozwiązać w pamięci czasowników nieregularnych. Wersety te są łatwe do zapamiętania, powodować pozytywne emocje. Na przykład: „Jestem w jadalni kupić zakupionych zakupionych kanapkę doskonałe.” Co ciekawe, jeśli dana osoba jest w stanie komponować własne takich propozycji.

Wiersz – jeden z najbardziej skutecznych narzędzi, które można wykorzystać do „walki” z angielskich czasowników nieregularnych. Wielu ludzi, którzy doświadczyli metody w akcji, mogli dowiedzieć się na co dzień do 50 słów. Najważniejsze – w czasie przechowywania łańcucha zwracać uwagę nie tylko na wymowie czasowników, ale również o tym, jak je pisać.

metoda stowarzyszenia

Asocjacyjna pamięć – skuteczna „broń”, która nie należy również zapominać. Jak szybko nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim przy użyciu tej metody? Na przykład, osoba musi raz na zawsze zapamiętać czasownik „Call” (pierścień) oraz jego istniejącą formę. Można nagrać ring-rang-szczebel na kartce papieru, a następnie dołączyć go w pobliżu miejsca, gdzie telefon. Podobnie możemy postępować z resztą czasowników, które wymagają zapamiętywania studenta.

Oczywiście, nie są to czasowniki, które są niezwykle trudne do nadają się do zapamiętywania. W takim przypadku student będzie również przyjść z pomocą pamięci asocjacyjnej. Na przykład, dzianiny ( „dzianina”) czasownik może być związany z gwintem, a słowo kradzieży ( „kradzież”) z wewnętrznym „Stribro”. Nie jest konieczne, aby ograniczyć wyobraźnię, jako bardziej kolorowe obrazy będzie, tym łatwiej będzie zdeponowany w pamięci.

Historie pisania

Jak szybko nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim z tłumaczeniem? Jest to metoda podobna do tej, w której postać poematu. Student może napisać swoją własną historię, która będzie używana przez maksymalną liczbę słów zapisanych w pamięci. Wskazane jest, aby używać przy pisaniu historii różnych form czasowników, zamiast koncentrować się na jednym z nich.

Aby napisać taką historię niekoniecznie mają solidną słownictwa, musimy jedynie skupić się na gramatyce. Wnioski mogą być tak proste, jak to możliwe, najważniejsze – aby włączyć je w pamiętnych słowach.

Co ciekawe, jeśli dana osoba nie będzie nagrywać tylko swoje historie, ale także powiadomić swoich znajomych i krewnych. Jest także przydatny do utrzymania dialogu w języku obcym, wykorzystując różne formy czasowników nieregularnych. Jeśli uczeń jest otoczony nikt nie mówi po angielsku, mógłby badali forów tematycznych i językowych jest łatwo znaleźć native speaker.

typowe błędy

Jak szybko nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim (do 5 minut)? Niestety, jest to niemożliwe do osiągnięcia takiego rezultatu, nawet z przeszkoloną pamięci. To sprawia, że więcej sensu stawiać sobie realistyczne cele – takie podejście jest bardziej skuteczne, ponieważ pomaga uniknąć rozczarowania. 8-10 słów dziennie – najlepiej, według opinii doświadczonych nauczycieli, opcja dla długotrwałego zapamiętywania. Oczywiście, jest to prawdą w przypadku gdy uczeń jest zaangażowany w każdy dzień i nie zapomnieć o konieczności powrotu codziennie do badanego materiału.

Jest jeszcze inny błąd często przez ludzi do nauki angielskich czasowników nieregularnych. Uczniowie są stałe w pamięci form wyrazów, zapominając poprosić ich, aby przenieść. Zdając sobie sprawę z tego, że muszą ponownie zacząć trening. Jest to również źle tylko nauczyć pisowni lub wymowy czasownika, lepiej jest przechowywać przez cały czas.

Wreszcie, nie angażować się w tradycyjne „wkuwania”, porzucenie metod twórczych, takich jak gra w stowarzyszeniu, pisać wiersze i opowiadania, korzystanie z plakatów i blachy napominalok.