252 Shares 5909 views

Czy palenie w miejscach publicznych jest dozwolone?

Ostatnio we Francji – zwłaszcza w Paryżu – mają zakaz palenia w miejscach publicznych. W tym artykule dowiemy się, jak rzeczy są w naszych sprawach krajowych.


Ludzie ciągle unosi się plotka, że wraz z wejściem w życie ustawy, w miejscach publicznych (obejmują one kluby, restauracje, dyskoteki innych miejscach, takich jak te wymienione), palenie będzie zakazane. Rozwiązanie kompromisowe byłoby wyposażyć budynki publiczne czyszczenia systemu powietrza lub układ specjalnie wyznaczonych miejsc dla osób palących. Poza tymi ograniczeniami planowane jest zmniejszenie maksymalnej zawartości szkodliwych substancji w papierosach, albo raczej – nikotyny i substancji smolistych. Na każdym dziesiątym opakowanie musi zawierać wiadomość o szkodliwości palenia.

Planowane jest również wprowadzenie zakazu palenia w bramach domów i uczęszczanych zakładów. Tak, zgadzam się z nim, można. Kto lubi wdychać dym tytoniowy, będąc w swoim własnym mieszkaniu. Jak zamknąć drzwi nie były zamknięte, od czasu do czasu są one otwarte dla wejścia lub wyjścia – tym razem w seeps dymu mieszkania.

Prawo pracuje już na pełnych obrotach, a nie oczekuje się jego realizacja. Nadal w większości szkół nie mają oddzielne miejsca dla miłośników papierosów. Jeśli istnieją, to jest czysto formalny. Rodzina, która mogłaby, na przykład, do restauracji, aby odpocząć, musi wdychać nikotyny dym. Są to instytucje publiczne, które mogą stwarzać zarówno dorosłych jak i dzieci – tu i wyobrazić sobie zakaz palenia w miejscach publicznych tam, a dzieci wyjdzie z tej kawiarni, poprzez zapach dymu papierosowego. Ponadto obszar dla palaczy tam, trochę jak istnieje.

Prawie każdy wie lub podejrzewa, że osoba niepaląca, będąc w tym samym pomieszczeniu z palaczami otrzymali taką samą dawkę nikotyny, że palenie osoby. Tak instynktownie, nie wiedząc o tym, ryzykując swoje zdrowie. Większość Rosjan zgodni, że palenie w miejscach publicznych – praca, delikatnie mówiąc, nie jest dobra. Ta większość, przepraszam za kalambur, większość palaczy, którzy zgadzają się z tymi wnioskami. Ale nadal palić w miejscu pracy, w przedpokoju, w kawiarniach i restauracjach. Może to być długi czas, aby wyliczyć liczbę miejsc publicznych. Ile nie byłoby uwag młodzieży, że palenie, na przykład, może nie podnoszą nawet niebezpieczne nie tylko w podróży, ale również dla siebie. Po zatrzymaniu windy może być taka sytuacja: zgasił światło, jesteś w zamkniętym pomieszczeniu, ze idziesz do domu kobiety w ciąży; nie ma światła w windzie, a nawet niemożliwe, aby oddychać, a ile nie jest znany tu być – oto niebezpieczna sytuacja, obarczona złymi konsekwencjami. Nie za nic mają zakaz palenia w miejscach publicznych, bo to jest dobry powód.

Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Istnieje kilka powodów, które można ograniczyć palenie.

  1. Ochrona obywateli, którzy nie korzystają z produktów tytoniowych;
  2. Miłośnicy pomocą zaprzestanie palenia w tym zwyczaju;
  3. Lepsze warunki w miejscu pracy, a tym samym zwiększenie wydajności;
  4. Zmniejszenie szkód spowodowanych przez dymu, popiołu i ognia.

Oto cztery powody, musi udowodnić, że palenie w miejscach publicznych jest czas, aby zatrzymać.

Bez względu na sumienie palaczy, jednak ostrzegł są nadal palenia w pociągach, samolotach, szpitalach, placów zabaw, pawilonów, w których dzieci mają grać, a wszystkie pytania zawsze mają odpowiedź. Powiedzmy, pojazdy szkodzi bardziej niż papieros, ale nikt nie napędza maszynę w pomieszczeniu, a zwłaszcza nie uruchamiać silnika do spalin wdychane przez innych. Jest obecny w takiej sytuacji, palacze sami prawdopodobnie pierwszym, aby przejść do skarżą się, że trudno oddychać. Tak więc, zanim palić w miejscu publicznym, myśleć o ludzi wokół ciebie.