199 Shares 6161 views

SSD Kingston V300: zapewnia i recenzje

Po stanie stałym dyski SSD mają pokonać barierę psychologiczną i przeniesiony z klasy biznes w segmencie budżetowym, wielu użytkowników, po reklamę, pospiesznie kupić high-tech urządzenia do komputera. W mediach, wiele opinii dotyczących właścicieli wad i zalet dysków SSD, a jak pokazują statystyki, większość pozytywnych cech zasługują dysk Kingston V300.


W tym artykule, czytelnik ma okazję spotkać się z liderem w sprzedaży, uczenia się i zmiany jego właściwości. Komentarze i opinie pomogą potencjalny nabywca nie jest jedynym właściwym wyborem, jak najszybciej i zdecydować się na nabycie nowego urządzenia zdolnego czasami podnieść wydajność całego systemu.

godnej marki

Żadna firma na świecie może się pochwalić ogromną liczbę patentów i innowacji w produkcji dysków SSD (flash, DDR NAND), z wyjątkiem producenta Kingston. Tech pewnością są ekspertami w produkcji nośników. Fakt ten zachęca wielu potencjalnych nabywców, aby dać pierwszeństwo do znanej marki.

Gdy producent wydała produkt Kingston SSDNow V300, firma stworzyła wiarygodność na rynku światowym. Wielu producentów dysków SSD nawet zaczęła się dostosować do urządzenia flagowego (mówimy o zmniejszenie wskaźnika głośności przez zaokrąglenie do najbliższego zera).

«V» – Vendetta

Zapewnienie ich urządzenia SSD oznacza dla montażu i oprogramowanie również wymyślić w ścianach Kingston. Jednak producenci wprowadzili pewną systemu zapewnienia zestawu. Tak więc, wszystkie niski koszt urządzenia tani gatunek pozyskała środki do instalacji i montażu, a droższe napędy dostarczane OEM obudowie. Ma to na celu zmniejszenie kosztów drogich dysków twardych na rynku.

Twardy dysk SSD 120GB Kingston V300 mogą być instalowane nie tylko w laptopie. W zestawie z napędem są specjalne mocowania w jednostce systemowej zatoka 3,5-dyuyvovy, zjeżdżalnia kabla SATA i adapter do podłączenia zasilania. Aby uzyskać pełną obsługą szczęście w pudełku z twardego dysku nie wystarczy zestaw śrub do mocowania dysku twardego na sanki, a te z kolei do kosza jednostki systemowej.

Wewnętrzny świat dysku

Otwórz producentem SSD nie jest zalecane, przynajmniej gdy wykryje złamaną pieczęć na śrubach, utrata gwarancji nie można uniknąć. Jednakże w odniesieniu do przeglądu, aby zapewnić integralność producenta, entuzjaści zaryzykował. Okno z tworzywa sztucznego metalem zawiera płytkę drukowaną, sterownika i modułu pamięci. Chip dla serii danych w Kingston SSDNow V300 jest wykonany w słynnej fabryce chipie – SandForce. Odnosi się to do wszystkich modyfikacji serii (60, 120 i 240 gigabajtów).

W zaawansowanej modyfikacji kontroler HyperX FURY używa „Toshiba”, który demonstruje lepszą wydajność niż seria «V». W procesie przeglądu, badając ciało innych przedstawicieli rynku odkryli jedną cechę – różne marki spotkały się te same kontrolery pamięci.

Roszczenia skuteczności

SSD Napęd Kingston V300 ma współczynnik kształtu 2,5 cala i jest przeznaczony do użycia interfejsu SATA III. Wsparcie sprzętowe dla kompatybilności z SATA II, ale szybkość transmisji danych jest ograniczona przepustowość interfejsu dziedzictwo. Teoretyczna maksymalna szybkość przesyłania danych do 6 Gbit / s (768 megabitów na sekundę). prędkość prędkość odczytu i zapisu dla interfejsu SATA III jest średnio na poziomie około 450 megabajtów na sekundę.

Pobór mocy przewoźnik jest 1,5-2 watów na godzinę i jest bezpośrednio zależna od aktywności dysku twardego. Średni czas trwania życia Kingston V300 wynosi 1 milion godzin. Temperatura robocza środowiska przechowywania, i nie może przekraczać 65 stopni Celsjusza. w zakresie drgań szczególne wymagania dla dysków SSD nie ma, bo nie ma żadnych elementów wirujących.

Pułapki dla użytkowników

Że przechowywanie danych inżynieria SSD Kingston V300, wielu właścicieli komputerowe są przesłuchania. Poprzez zakup sprzętu high-tech na rynku i ustawienie go do komputera PC lub laptopa, użytkownicy spieszyć, aby testy na prędkości odczytu i zapisu. Jednak wyniki eksperymentalne uzyskane nie są tak różowe, jak obiecał przez producenta. Ale winę zwykle przestarzałe właściciel komputera.

  1. interfejs SATA. Wszystkie zgłaszane cechy magazynowe są istotne dla trzeciego przeglądu technologii, odpowiednio, prędkość jazdy zależy od przepustowości interfejsu.
  2. tryb AHCI. Nowoczesne płyty główne są w stanie określić Kingston V300 Series i zawierać odpowiedni tryb pracy. Na starszych urządzeniach użytkownik musi zrobić to ręcznie (w BIOS), jeśli to wszystko tam jest.
  3. Mała ilość pamięci RAM. Nie ma sensu, aby umieścić napęd SSD, zachowując do lasu, 2 GB pamięci. Praca aplikacji do wielu zadań będzie hamowana jest dziełem RAM.

Na platformach mobilnych

Nabycie dysk twardy Kingston V300 120GB potrzebne w pierwszej kolejności ci, którzy ustąpił magnetyczny dysk na laptopie. Przynajmniej większość specjalistów w dziedzinie IT-technologii zaleca się na ten krok. Jeśli podchodzimy do problemu z ekonomicznego punktu widzenia, w przedziale cenowym do 3500 rubli, wybór nabywcy jest ograniczony: do 120GB SSD lub 1TB HDD. Jest to logiczne założenie, że wielu kupujących są oburzeni, ponieważ objętość obu napędów jest różne od siebie 8 razy. Jednakże, istnieją inne, równie ciekawe funkcje:

  1. Szybkość transferu danych. W porównaniu z dyskiem twardym dysku pracującym przy 5400 obrotach na minutę (średnia laptopie), Kingston V300 14 razy szybciej.
  2. Odporność na wstrząsy. urządzenia przenośnego nie jest nieruchomy i stały ruch niekorzystnie wpływać na dysku magnetycznym, drgania niszcząc jego środku.
  3. lekki. Niech 80 gramów przeciw 300 gramów nie jest szczególnie zauważalny w wielu użytkowników, ale nadal jest zaletą.

Problemy z instalacją

Zestaw instrukcji przenieść działający system operacyjny na właścicieli SSD Kingston V300 120GB pewnością pomoże rozwiązać problemy z instalacją na dysku twardym. Jednak specjaliści nie powinni zniżać się do poziomu kopii zapasowej, i rozpocząć użytkowanie urządzenia z czystym kontem. Każdy system operacyjny (mówimy o produktach Microsoft Windows) jest w stanie określić typ nośnika, i zrobić mu pewną tablicę partycji z prawidłowym umieszczeniu plików systemowych.

Testy przeprowadzone przez entuzjastów w niezależnych laboratoriach udowodnić skuteczność instalacji systemu na akumulatorze SSD od podstaw. Żaden z oprogramowania do migracji systemu Windows nie może zidentyfikować kontroler i stworzyć właściwą tablicę partycji. Nie wspominając dysku przerwa i system przenoszenia plików prawnych.

wskaźniki skuteczności

Dostać przyzwoity dane z testów może każdy właściciel potężnego komputera do gier, ale co z użytkownikami, którzy nabyli SSD Kingston V300 na dość starych platform? SSD wydajność w tym przypadku będzie całkowicie zależne od właściwości komponentów komputerowych. Przede wszystkim efektywność zależy od pojemności i szybkości pamięci. Drugim kryterium jest, aby zwiększyć wydajność mocy obliczeniowej.

nie odejdzie, a gracze, którzy używają stary model karty graficznej. Napęd Kingston V300 może zwiększyć wydajność intensywnie dynamiczny zabawki 20% i powyżej (to zależy od karty graficznej i modyfikację CPU). W każdym razie, wydajność można zobaczyć nie tylko na numery poziomie w programach, ale również na własne oczy w zastosowaniach biznesowych i gier.

Konkludując

Jeśli chodzi o zastąpienie dysk magnetyczny do SSD, wielu potencjalnych nabywców stara się ukryć za bezzasadne argumenty, że jest to bardzo drogie urządzenie o małej ilości pamięci. Po tym wszystkim, to jest bardziej logiczne, aby zakupić 1 TB niż 120 GB pojemności. To po prostu nikt nie potrafi uzasadnić cel, dla którego taki zasób, ponieważ wszystkie treści multimedialnych (muzyki i filmów) 99% użytkowników używa on-line bez konieczności pobierania na komputer.

Ale jeśli chodzi o szybkość i niezawodność przechowywania danych, wszystkie argumenty na rzecz dysku Kingston V300. Przegląd urządzenia i jego specyfikacje są po raz kolejny potwierdza fakt, że era sztywnego zapisu magnetycznego dobiegła końca. Nadszedł czas, aby inwestować w urządzenia high-tech, dla których przyszłość.