254 Shares 4871 views

Komin: Rodzaje

Kominy przeznaczone do tworzenia ciąg w piecu, a także w celu usunięcia gazów i podnosząc je jak najwyżej nad ziemią. Należy jednak zauważyć, że im wyższa struktura, tym bardziej trakcji. A to z kolei prowadzi do strat ciepła. W związku z tym należy komin zbudowany z wyboru optymalnej wysokości zapewnia dobre warunki do zastosowania systemu ogrzewania.


Najlepszym rozwiązaniem jest użycie komin ze stali nierdzewnej. Wyroby te odznaczają się maksymalny zakres pozytywnych cech w odniesieniu do minimum niedogodności. Zalety Stovepipe stali nierdzewnej mogą obejmować następujące właściwości:

– prostota i duża szybkość instalacji kominowej ;

– materiał ogniotrwały, aby wytrzymać bardzo wysokie temperatury;

– Stal nierdzewna komina mogą być kierowane przez i parkiety, bez obawy o ich bezpieczeństwo;

– długa żywotność;

– specjalny sposób łączenia, szeroki zakres wyprasek można symulować układu spalinowego bezpośrednio na miejscu;

– estetyczny wygląd, nie wymaga dodatkowego wykończenia;

– optymalne połączenie wysokiej jakości produktów i ceny.

Również kominy stal jest lekka, co sprawia, że są łatwe w transporcie i montażu. Nie wymaga potężnego podstawę do ich instalacji.

Odmianą wyrobów stalowych jest izolowany komin. Jest to struktura wielowarstwowa, która zapewnia dobre właściwości termoizolacyjne. Zazwyczaj taki produkt składa się z następujących warstw: wewnętrzny rury ze stali nierdzewnej, a następnie izolacji włókna bazaltowego (odporne na temperatury do 1000 °), TSPVS mesh (eliminuje poślizg materiału termoizolacyjnego) izolację z wełny mineralnej (odporny do 300 stopni ciepła) rura zewnętrzna. Aby rozwiązać ten produkt przewidziane kołnierze przyspawane.

Ponadto rury do pieca mogą być uruchamiane bezpośrednio z cegły. Metoda ta ma również swoje zalety i wady. Budowa cegły charakteryzują się niezawodnością i trwałością, szczególnie w przypadku korzystania z czerwonego kamienia, związanego zaprawą wapienną. Takie jak komin może nadać wnętrzu charakterystyczny wygląd, zwłaszcza jeśli powstaje przestrzeń konstrukcja w tym samym stylu. Jednak instalacja takiej struktury jest bardziej złożona, konieczne jest, aby stale sprawdzać dokładność i płaskość murze. Należy również bezwzględnie dozowania komponentów rozwiązanie zostało narażone na działanie wysokich temperatur może szybko okazać się bezużyteczny kominowy upadek. Podczas instalacji urządzenia mocny i wiarygodny.

Wybór komina, z materiału, z którego jest wykonany, w zależności od warunków pracy, wymagania dla niego, jak i osobistych preferencji i możliwości właściciela domu. Zaleca się również, aby skonsultować się z ekspertami, aby pomóc dojść do właściwej decyzji, wziąć pod uwagę wszystkie niuanse i osobliwości budowy.