748 Shares 6020 views

Jaka jest forma prezentacji tego samego typu danych? Rodzaje informacji.

Jednym z ulubionych pytań w testach na nauczycieli szkół podstawowych i kursów akademickich w dziedzinie informatyki – „Jaka jest forma prezentacji tego samego typu danych Jakie formy wiesz?”. Niestety, w większości przypadków wymagają one bardzo konkretną odpowiedź, która jest zarejestrowana w podręcznikach, ale jak to jest prawidłowe? Zacznijmy od początku, aby poradzić sobie z tym problemem.


definicja

Zanim odpowiesz na pytanie: „Jaka jest forma prezentacji tego samego typu danych” Przekonajmy się, co się dzieje. Dane (informacje) – pewien zasób wiedzy o świecie, które zostały poddane obróbce przez systemy komputerowe. Jakie są różne rodzaje i formy reprezentacji danych?

  • PA. Najwcześniejsza forma transferu danych na ziemi. Są to słowa, dźwięki, które publikuje naszego środowiska, aby dać nam wiedzę.
  • Grafika. Skalne malowidła, rysunki dziecięce, wykresy, rysunki.
  • Tekst. Nauczyć się rysować, ludzkość przeniósł się do bardziej złożonej formy prezentacji, które opracowało specjalny „kod”, który można określić jako dowolny obiekt świata.
  • Numeryczny. W następnym kroku, który pozwala na ilościowe opisują parametry obiektu.
  • informacje wideo, który ukazał się pod koniec 19 wieku.

spełnienie

Jak widać, rodzaje informacji są ogromne. Jak można krótko nazywana formą reprezentacji tego samego typu danych? Jeśli myślisz o tym, trudno jest z całą pewnością powiedzieć, że jest to sposób. Z jednej strony, wszystkie rodzaje informacji, które mamy opisane powyżej, jest już sam w sobie jest formą transferu, a to ten sam typ danych. Z drugiej strony, liczba ta może być pokazany numer lub tekst, dzięki czemu studenci i uczniowie potrzebują nauczycieli? Dlaczego ta kwestia jest często powodem spadku oceny studentów?

odpowiedź

Jeśli zostaniesz złapany w pytaniu egzaminu: „prezentacja tego samego typu danych” jedyną odpowiedzią byłby najlepszy – stół. Oczywiście, jest to dość dziwne, ponieważ w komórkach tabeli mogą być zlokalizowane i wzory, a tekst i grafika, i mogą być umieszczone w niektórych zastosowaniach w komórce, a fragment wideo. Więc gdzie jest prawda? Faktem jest, że w tym przypadku „podobne” oznacza, że dane mogą zostać połączone na pewnej podstawie. Oznacza to, że w pierwszej kolumnie – rok urodzenia osoby, w drugim – jego imię. Nie ma znaczenia, czy informacja jest napisane wielkimi literami, numerami, sporządzony lub przedstawiane w formie pliku audio. Wszystkie dane z jednej kolumny będzie nosić to samo znaczenie.