425 Shares 6597 views

Biografia Nikolaya Gastello. Feat Gastello, zszedł w historii

Nikolay Frantsevich Gastello, wyczyn, które zostaną opisane w tym artykule, urodził się w 1907 roku w Moskwie, a zmarł w 1941 roku. Przegląd ten będzie próbować pokrótce opowiedzieć o najważniejszych momentach życia sowieckiego bohatera.


Kim byli rodzice słynny lotnik?

To był radziecki pilot wojskowy, członek trzech walk, dowódca drugiego szwadronu. Zmarł w momencie wyjścia z wojska. Gastello – Bohatera Związku Radzieckiego. Tytuł ten przyznano Nikolayu Frantsevichu pośmiertnie.

Kim byli rodzice Gastello, prawdziwego bohatera? Ojciec Nikołaj Pawłowicz nazywany Franz Gastello. Był Rosyjski Niemiecki. Urodził się w miejscowości Pluzine. Kiedy zaczęło się w 1900 roku, doszedłem do poszukiwania pracy w Moskwie, gdzie rozpoczął pracę w Kazaniu Kolei w odlewniach. nazwisko matki był Mikołaj Anastasia Siemionowno Kutuzow. Była pochodzenia rosyjskiego, pracowała jako szwaczka.

Więc dlaczego Nikołaj Gastello feat wykonywane? Być może odpowiedź na jego biografii? Konieczne jest, aby pokrótce rozważyć karierę Mikołaja.

młodzież Gastello

Od 1914 do 1918 roku studiował w Nikolay męskiej trzeciej Sokolniki miasta szkole imienia A. S. Puszkina. Straszny głód w 1918 roku zmusił rodziców w czasie transportu go z Moskwy, więc razem z grupą szkolnych Moskali, został wysłany do Baszkirii.

W 1919 roku Mikołaj wrócił do Moskwy, gdzie udał się do szkoły. Nikołaj zaczął pracować w 1923 roku, stał się stolarz uczeń. Później, w 1924 roku, rodzina przeniosła się do Gastello mieście Moore, gdzie młodzi Nicholas stał mechanik w fabryce lokomotyw im. Dzierżyńskiego, gdzie pracował jako ojca. Równolegle z pracami ukończył liceum (w dzisiejszych czasach nie jest szkołą pod numerem 33). W 1928 roku wstąpił KPZR. W 1930 roku członkowie Gastello rodzina znowu wrócił do Moskwy, a Nicholas zaczął pracować w pierwszym zakładzie inżynierii publiczna im. 01 maja. Mikołaj mieszka w miejscowości Khlebnikovo od 1930 do 1932 roku.

Służba w Armii Czerwonej

W 1932 roku, w maju, według specjalnego zestawu Nikolai został wcielony do Armii Czerwonej. A ponieważ ten został wysłany na studia w Szkole Pilot Air Force w mieście Ługańsk. Szkolenie odbyło się w maju 1932 roku do grudnia 1933 roku.

Służył w Osiemdziesiąta druga Squadron Ciężki bombowiec XXI ciężki bombowiec Brygada Lotnictwa, którego podstawą był w mieście Rostów nad Donem, w 1938 roku. Tam zaczął pilota do latania po prawej stronie na trzecim ciężkiego bombowca. A w 1934 roku (listopad) Nikolay posiadasz już udało samolotu. Mógłby pomyśleć, że w przyszłości ten wyczyn – pilot feat Gastello – na zawsze pozostanie w historii Rosji?

Pierwsza bitwa Gastello

Ze względu na restrukturyzację, w 1938 roku, Nicholas był pierwszy ciężki bombowiec Regiment. W 1939 roku, w maju, był dowódcą, a około rok później – zastępcą dowódcy eskadry. Brał udział w walkach na Khalkhin- wraz ze sto pięćdziesiątej Lotnictwa Bombowego najszybciej pułku, który został podporządkowany pierwszej TBAP Squadron. Był też uczestnikiem Radzieckiego fińskiego walki i uczestniczył w procedurze przystąpienia Besarabii i północnej Bukowiny do ZSRR od czerwca do lipca 1940 roku. Bliżej zimie tego roku, część lotnictwa przeniesie się do Witebska, do zachodnich granic, a następnie w Aviagorodok pod Smoleńskiem. A w 1940 roku, Mikołaj otrzymał stopień kapitana. W 1941 roku, na wiosnę, Nicholas było odpowiednie szkolenie i otrzymali do dyspozycji samolotu DB-3F. Był dowódcą czwartego szwadronu dwieście siedem dalekosiężnej pułku lotniczego.

Feat Gastello wykonane po zwiększeniu już drugi dowódca eskadry tej samej strony.

wrak

W 1941 roku, czyli 26 czerwca na czele z kapitanem Nikolaem Frantsevichem skomponowana przez porucznika G. N. Skorobogatym, A. Burdenyuk i starszy sierżant A. A. Kalininom na płaszczyźnie DB-3F lot do lewej produkować bomby przez niemieckiego zmechanizowaną linię ścieżki Molodechno -Radoshkovichi. Lot odbył wraz z linkiem 2 bombowców. Antiaircraft maszyna ogień Nikolaya Frantsevicha został zastrzelony.

Szkody wyrządzone pocisk wroga zbiornika paliwa. Nicholas odwrócił płonącego samolotu w centrum zmechanizowanych kolumny wroga. Feat Gastello (krótko) było przeprowadzenie barana pożaru. Wszyscy członkowie załogi zginęło.

Według Vorobiev i Rybas

26 czerwca 1941 opuścił skład prowadzony przez kapitana Nikolaem Frantsevichem Gastello. Wraz z dwoma cięższych DB-3f. Drugi samolot eksploatowany porucznik F. Vorobyov, jako nawigator z nim leciał porucznik Anatolij Rybas. Jakie były imiona 2 więcej załóg Vorobyov, nieznanych członków. W czasie ataku niemieckich technik koncentracyjnych Gastello samolot został zestrzelony. Ze słów Vorobyov i Rybas, Gastello spalania samochód produkowany zagęszczania wroga zmechanizowane technologię kolumny. Nocą, chłopi z wsi położonych blisko Dekshnyany wyciągnął trupy pilotów samolotu, owinięte zwłoki w spadochrony i pochowano je w pobliżu miejsca katastrofy bombowca.

dowiedzieć się wszystkiego

Wkrótce feat Gastello odbiła się szerokim echem prasowej. W 1941 roku, w dniu 5 lipca, w godzinach wieczornych w podsumowaniu Biura Informacyjnego Radzieckim po raz pierwszy wspomniano o akcie Mikołaja. Obserwatorzy Pawlenko, P. Kryłowa napisał artykuł w możliwie najkrótszym czasie, „Kapitan Gastello”, który ukazał się w gazecie pod tytułem „Prawda” w godzinach porannych w dniu 10 lipca.

O świcie w dniu 6 lipca w różnych miejscach przed pilotów spotkała się z głośników. Informacja przekazywana na stacji radiowej Moskwa, głos spikera wydawał się bardzo znajome – natychmiast pojawiło się wspomnienie domu, Moskwa. Spiker przeczytać kilka informacji o tym, co wyczyn wykonane Gastello. Wielu ludzi w różnych częściach przodu spikera powtórzył imię bohatera – kapitana Gastello.

wspomnienia

Długo przed wojną, kiedy Gastello wraz z jego ojciec pracował w fabryce w Moskwie Mikołaja powiedział mi, że bez względu na to, gdzie nie jest wymagane, na co praca nie jest wysyłany, a wszędzie dawać przykład i był model ciężkiej pracy, wytrwałości i poświęcenia. Był człowiekiem, aby zgromadzić siły w poważnej sprawie.

Kiedy stał się pilot bojowy, to natychmiast jest uzasadnione. Nie był gwiazdą, ale natychmiast podszedł do popularności. Feat Gastello jak wspominał później, musiał uczynić. Dlaczego? Tak, ponieważ był człowiekiem! Każdego dnia odbyła się w wysiłku, aby zrobić coś dla swojego kraju, życie codzienne było wyczynem.

W 1939 roku zbombardowany belofinskie wojskowych fabryki, bunkry i mosty, w Besarabii wyrzucił nasze spadochroniarzy, którzy byli, aby zapobiec grabieży państwa. W czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej Nikolay Frantsevich – szef eskadry – hitlerowskie kolumny pancerne rozbita, rozbita na kawałki walczących herbaty, skrawek zmiażdżonych mostów. Nawet wtedy, kapitan Gastello sława spread w latających części.

Akt, który stał się historyczny

Ostateczna wyczyn nie Gastello można zapominać kiedykolwiek w moim życiu. 3 lipca, pod jego dowództwem kapitan Nikołaj Frantsevich walczył w powietrzu. Zdalnie, na dole, na ziemi, również udał się na walce. Zmotoryzowane oddziały wroga trafiły na terytorium ZSRR. Wieje naszej artylerii i sił powietrznych wyciągnął zatrzymać ich postępy. Wykonując swoją walkę Gastello nie pozwolił poza zasięgiem wzroku i ziemię bitwy.

Podczas bitwy pocisk wroga niesie baku swojego samolotu. Samolot stanął w płomieniach. Sytuacja jest rzeczywiście beznadziejna.

Kapitan Gastello nie rzucać palenie samochodu. W dół do ziemi, do przeciwników leci jak ognisty komety, jego samolotu. Ogień był o pilota. Ale ziemia jest blisko. Gastello oczy gorące od płomieni, ale nie je zamknąć, a spalone ręce nadal silny. Giną samolotu nadal słucha ręce umierającego pilota.

Samolot Gastello zaklinowany w zbiornikach akumulacyjnych i ciężarowych, a gromkie salwy wybuch z długimi rends bitwę powietrzną: czołg wroga eksplodować. Tak kończy swoje życie – nie wstydliwe niewoli, nie zawali, a wyczyn!

Data przeszła do historii

Będziemy zawsze pamiętać i będziemy pamiętać, jak go nazywano bohatera – kapitana Nikołaj Gastello. Wyczyn że popełnił, pozbawiony jego rodzinę męża i syna, ale dał Homeland bohatera i szansę na wygraną.

W pamięci pozostanie na zawsze działać z mężczyzną, który zabrał jego śmierci, co zabójcza broń. Zdarzenie to miało miejsce w dniu 3 lipca, chociaż twierdzenie to nie może być bezwarunkowe. Ale to było 03 lipca – data wskazana w artykule „Kapitan Gastello”. Najprawdopodobniej liczba ta została nazwana w raporcie Biuro Informacji radziecki, który wyemitowany 05 lipca z głośników. Warto zauważyć, że artykuł w „Prawdzie” otrzymał szerokie pasmo i wyczyn Gastello był często używany jako przykład sowieckiej propagandy. Nicholas był jednym z niewielu dużych i znanych próbek Walecznych. Jego wyczyn na zawsze pozostanie w annałach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, jak również szeroko stosowane jako przykład podczas propagandy wojskowej-patriotyczny w celu tworzenia perspektyw młodzieży, zarówno w okresie walki z faszystowskim najeźdźcą, a także w okresie powojennym, aż do upadku ZSRR.

Stopień uzyskanej po śmierci

Pod koniec lipca 1942 roku dowódca dwieście siedem dalekosiężnej pułku lotnictwa otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. Pośmiertnie niestety NF Gastello, wyczyn, że będzie żyć przez wieki, został przedstawiony do tego tytułu.

Rozporządzenie Ministra Obrony ZSRR Nikołaja Frantsevich kapitana na stałe umieszczone na liście jednego z pułków lotniczych. Przez długi czas to wydarzenie został sklasyfikowany. Dlatego załoga, która obejmowała Skorobogatyy G. N., Kalinin AA, Burdenyuk AA, długo w cieniu swojego sławnego kapitana. Ale wszystko to samo wyróżnienie otrzymał nie tylko N. Gastello. Wyczyn został osiągnięty i jego zespół. W 1958 roku wszyscy zmarli członkowie załogi otrzymali Order Wojny Ojczyźnianej I stopnia. Pośmiertnie.

„Gastellovtsy” – pilot popełnił „ognisty barana”

Dzięki staraniom propaganda sowiecka feat Nikolaya Gastello stał się jednym z najbardziej znanych w historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, bitwy i nazwisko bohatera – Znani. „Gastellovtsami” stał narekat tych pilotów, którzy powtórzyli wyczyn Nicholas. Więc kto powtórzył wyczyn Gastello?

W sumie, w czasie wojny 1941-1945. produkowane pięćset dziewięćdziesiąt pięć „klasycznych” barany powietrza, czyli płaszczyznę samolotu. Pięćset sześć baranów samolotów celów naziemnych, szesnaście morskie baranów, liczba ta może być przypisana baranów powierzchni morza i piloci przybrzeżne kierować wroga sto sześćdziesiąt baranów pancernych.

Istnieją różne dane dotyczące liczby baranów

Należy zauważyć, że w źródłach istnieją pewne rozbieżności co do liczby ataków kolizji. Na przykład, w artykule „wyznawców Nikołaj Gastello” podobno tylko około czternaście morskich i tylko około pięćdziesiąt dwa opancerzone zagęszczania, pięćset sześć ziemia samolot zagęszczania cel sześćset kolizji atmosferycznych.

A. D. Zajcew w swojej książce „Broń silnego ducha” opisuje liczbę baranów powietrznych w wysokości ponad sześćset dwadzieścia. Ponadto, historycy lotnictwa stwierdzili, że: „dokumenty wskazane wróg ma więcej niż dwadzieścia baranów, które wykonane radzieccy piloci powtórzył wyczyn Gastello. Piloci aż do tego punktu nie został zidentyfikowany.

Nie ma spójności w ocenie rzeczywistej liczby „ognistych baranów”. Na przykład, Jurij Iwanow, w swoim dziele „Kamikaze Pilots – samobójstwo” zauważa liczby kolizji produkowanych przez pilotów radzieckich od 1941 do 1945 roku „o trzysta pięćdziesiąt”.

Na końcu tego ustępu

Należy również zauważyć, że sowieccy piloci staranował wroga wiele razy. Powinna ona wynosić przynajmniej z grubsza do listy głównych postaci w historycznych Kronika lat wojny. Trzydzieści cztery RAM pilotów wykorzystywane 2 razy, 4 pilotażowych – Nikolai Terehin Vladimir Matveev Leonid Borisov Alexei Khlobystov – 3 razy, i Boris Kovzan – 4-krotnie. To ci, którzy powtórzyli wyczyn Gastello, postawił sobie za cel – za wszelką cenę, nawet cenę – własne życie, aby uratować kraj i dać wolną przyszłość dla innych. Nasz mały wkład do tego – aby zachować pamięć o tych, którzy są teraz dzięki tego rodzaju życia mamy!