784 Shares 7415 views

Co to jest szkło hartowane: specyfikę produkcji, przetwórstwa i zastosowań

W przestrzeni wewnętrznej i szklanych fasad budynków znalazł najszersze zastosowanie. Bez niej trudno sobie wyobrazić jakikolwiek konstrukcji okiennej i produkcji mebli przejrzysty dawna obiecujący typ działalności. Istnieją jednak wady oprócz pozytywnych cech: kawałki o ostrych krawędziach są utworzone na przerwę, która może spowodować wypadek. Aby uniknąć takich sytuacji przy użyciu hartowanego szkła (stalinite), który w razie uszkodzenia dzieli się na wiele małych cząstek.

produkcja

Proces wytwarzania jest prawie identyczne z konwencjonalnej technologii. Przez obróbkę cieplną mieszaniny piasku i kwarcu do stanu lepkiego, utworzonej przez przezroczystą masy, który jest ukształtowany przez walcowanie arkusze.

Po tym, aby zmienić właściwości fizycznych produktów potrzebnych wielokrotnego procedurę odpuszczania. Profesjonalnym produkcji hartowanego szkła odbywa się przez ogrzewanie powierzchni do około 700 ° C, a następnie strumienie wdmuchiwanego powietrza chłodzącego do schłodzenia szybciej. W wyniku tego występuje narażenie na naprężenia kompresji powierzchni szkła, która jest powodem dużej wytrzymałości na naprężenia mechaniczne. Jednakże, gdy ładunek jest podniesiony, szybkiego zniszczenia całej powierzchni produktu – rozpada się na wiele małych kawałków z niezbyt ostrych krawędzi.

Przed zainstalowaniem szyby należy uważnie przejrzeć swoje parametry fizyczne.

właściwości

Z zastrzeżeniem technologii produkcji szkła hartowanego nabywa unikalną charakterystykę. Są one wyrażone w zastosowaniach o wysokim poziomie bezpieczeństwa i niemal całkowitego wyeliminowania wypadków – Kawałki i urazów.

Ponadto warto zwrócić uwagę na wzrost wytrzymałości w porównaniu ze zwykłym szkłem. Maksymalne obciążenie na powierzchni może być o około 300 kg na 1 metrów kwadratowych. Znaczące zmiany temperatury również nie wpływają na zmianę właściwości produktu. Ale hartowanego szkła ma kilka wad:

  • Po wyprodukowaniu leczenie powierzchnia jest praktycznie niemożliwe. Cięcie szkła hartowanego można przeprowadzić tylko przy pomocy specjalnego sprzętu – ostrzem diamentowym ze stałym chłodzeniem wodnym.
  • Wysoki koszt w porównaniu z tradycyjnymi produktami.
  • Wzrost proporcji.

Unikalne właściwości szkła hartowanego pozwala na jego zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Przetwarzanie i cięcie

Zmień hartowane szkło struktura wpływa bezpośrednio na jego procedur przetwarzania. Odnosi się do zmiany konfiguracji urządzenia, wiercenia itp. D. Aby nadać szkłu pożądany kształt, że najlepiej jest przeprowadzić wszelkie prace w procesie hartowania.

Ale to nie zawsze jest możliwe – w niektórych przypadkach konieczne jest, aby wyciąć już gotowego produktu. Jeśli istnieje specjalna procedura zmiany konfiguracji obrabiarek nie będzie trudne. Wystarczy podać konkretne cięcie programu. Ręcznie przetworzone szkło jest bardzo problematyczne. Jednak w niektórych przypadkach jest to możliwe. Należy od razu zauważyć, że za pomocą konwencjonalnego cięcia szkła przetworzone produkty o maksymalnej grubości 5 mm. Częściowego naprężeniowy hartowana powierzchnia szkła jest wycierane rozpuszczalnik „benzyna lakowa.” Następnie, w jednym ruchu, to jest konieczne, aby nacięcie, przez które następuje przerwa. Wysiłki mające na celu oddzielenie dołączony mały, a w każdym razie nie może dopasować się na szybie.

szklenie

Dzięki unikalnym właściwościom szkła hartowanego może być stosowany w wielu dziedzinach, począwszy od montażu w oknie projektu do produkcji ekskluzywnych mebli. Jego siła i bezpieczeństwo to podstawowe czynniki wpływające na popularność.

Ale głównym celem hartowanego szkła jest nadal produkcja przejrzystych struktur fasadach budynków. Aby utworzyć panoramę, należy wielkogabarytowych konstrukcji. Ponieważ najsłabszy hartowanego szkła jest jego koniec, to należy zachować ostrożność, dopóki jego montażu na ramie okiennej. W przyszłości, sukces konstrukcja wytrzymuje duże obciążenia wiatrem i oddziaływania mechaniczne.

różnice

Z wyglądu do odróżnienia od zwykłego produktu hartowanego jest praktycznie niemożliwe. Pojawia się tylko wynik na przerwie lub gdy istnieje pytanie, jak do cięcia szkła hartowanego? Jest to niezbędne dla doboru optymalnej konfiguracji zmieniających się technologii. Jeśli próba wyciąć zwykłego szkła na maszynie z tarczy diamentowej, może to nastąpić w wyniku jego uszkodzenia, zerwania.

Istnieje kilka sposobów, aby zidentyfikować różnicę:

  • Specjalne urządzenie do określania rodzaju szkła. Jest on stosowany w przemyśle.
  • Inny dźwięk, gdy łagodne stukanie. Utwardzony falą powierzchniową rezonuje w niskich tonów. Dźwięk jest przytłumiony.
  • Patrząc przez spolaryzowane soczewki na powierzchni szkła hartowanego widać kontury małej sieci.

Jednak najlepszym sposobem jest użycie punktu urządzenia. Jego koszt jest stosunkowo wysoki, ale to szybko pokrycie ewentualnych szkód w produkcji wynikające z przetwarzania niewłaściwego produktu.