618 Shares 2152 views

Ciągnik T-74: Funkcje i specyfikacje środowiskowe

T-74 – gąsienice z okresu sowieckiego, odnosząc się do kategorii dyszla (trzy tony). On wyprodukowany w 1962 – 1983 lat w Charkowie Fabryka Traktorów. Został on stworzony w procesie modernizacji ciągnika T-54 i T-75.


Aplikacje i główne parametry

Obszary wykorzystania ciągnika:

  • działalności rolniczej;
  • Prace transportowe (transport różnych ładunków w przyczepie, pojemność – nie więcej niż dwie tony);
  • media;
  • produkcja przemysłowa;
  • w procesie budowlanym.

Regiony użyciu – tylko o klimacie umiarkowanym.

Główne wymiary Model T-74:

  • Długość – 4225 mm;
  • Szerokość – 1845 mm;
  • Wysokość – 2325 mm.

Masa całkowita (w tonach) – 5,91. W kabinie znajduje się z tyłu ciągnika i silnika – z przodu.

Ciągnik T-74: Dane techniczne

• Silnik w ciągniku – Brand SMD-14A.
• Moc (kW) 75 KM.
• Skrzynia biegów – manualna.
• Na pokładzie hamulce.
• Ciągnik hydrauliczny: siłownik hydrauliczny (tylny podnośnik), pompy hydrauliczne, zawory.
• Sprzęt elektryczny: generator i światła.

ciągnik T-74 był produkowany od kwietnia 1962 do listopada 1983 roku. I 880,792 sztuk zostały wyprodukowane w tym okresie. Następny następnie model – T-150.

Ciągnik T-74 w wyglądzie i konstrukcji był podobny do jednostek marki DT-54 i T-75. W tym przypadku, szkielet – to rama koryta, które, jak już wspomniano, znajduje się silnik z przodu i z tyłu – korpusu. Układ napędowy zawiera: sprzęgło, wał napędowy, przekładnię, przekładnię kierowniczą, ostateczną stawkę.

elementy wewnętrzne

Silnik marki SMD 14 A czterocylindrowy wbudowany silnik wysokoprężny z wirowej komory spalania. Typ czystsze powietrze cyklon. Rura Otsosnaya przechodzi do obszaru wylotowego silnika w procesie rozcieńczania, który jest tworzony w gazach spalinowych otsosnoy konstrukcji. Pyły, które są gromadzone w zbiorniku przechodzi przez specjalny proces oraz potrzebny jest gaz. Układ smarowania obejmuje chłodnicę oleju, który jest odłączony od wspólnego systemu w zimie w niskich temperaturach ze względu na ponowne zainstalowanie przełącznika.

Uruchomieniu silnika w niskiej temperaturze z kolektora ssącego poprzez typ podgrzewacza. Zapalne – benzyna PD-10 M-2 – przekładnię pojedynczym etapie. Element z podwójnym sprzęgłem. Foot wyłączyć napęd. Silnik jest wyposażony w ręczny sześć przekładnia jest sterowany za pomocą dwóch dźwigni. Pierwsza grupa: działania, zwiększenie obojętne. Druga dźwignia 3 prędkość jazdy do tyłu. Istnieje również tryb neutralny.

cechy urządzenia

Przed odłączeniem sprzęgła najpierw należy wybrać bieg, a następnie – grupę z nich. Mechanizm blokowania urządzenia uniemożliwia proces pracy ruchomych Sprzęt kontrolny aż nastąpi całkowite odłączenie gdy sprzęgło, a przystanek wał wejściowy.

Ciągnik T-74, który posiada następującą strukturę konstrukcja, podłużny element parapet połączone przednia belka odlewu, w środku – za pomocą dwóch poprzecznych i ma tylną oś. oraz do środka zawieszenia. Osprzęt, oddzielnie-cylindrowy układ hydrauliczny, tylny zaczep, PTO. Dystrybutor (układ hydrauliczny) – trohzolotnikovy.

Kabina jest całkowicie zamknięty i dobrze ogrzewane. Siedzisko do dwóch miejsc z tapicerowanym zagłówkiem. Prawo wycieraczek ma instrukcję obsługi. Przepływ gorącego powietrza przechodzi przez specjalne urządzenie, – w obudowie, a na jego wewnętrznej części regulowanej klapy. Istnieje zwiększone poziom widoczności. bezpieczeństwa przestrzegać. Nie ma wentylacji.

Mechanizmy kontroli na ciągniku

Szybkość oleju napędowego reguluje specjalnej dźwigni. Ciągnik obrotów T niesie 74 za pomocą jednej z dwóch dźwigni, z uwagi na mechanizm pedału hamowania dostępnych gąsienica. Proces przesuwania jest możliwe tylko przy pełnym wyłączeniu sprzęgła. Operacyjne głównym skrzynia biegów: drugi – czwarty. Piąta i szósta są wykorzystywane do pracy z specjalnej maszynie i proces transportowania ładunków.

Pierwsza transmisja może być stosowane w jednym przypadku: gdy pokonując opór zwiększył krótko. Cały mechanizm elektryczny pracuje przy stałym przepływie prądu (napięcia znamionowego w ten powinien być 12). Urządzenia elektryczne obejmuje: generator (Mocy – 180 W), a kontroler przekaźnika, akumulator, rozrusznik do uruchomienia silnika, sygnał dźwiękowy, amperomierz, kinkiety (czwórka), lampy deskę rozdzielczą oświetlenie (dwie jednostki), osłona dla oświetlenia w kabinie, kabina wentylator. Podczas pracy z różnymi elementami skrzydłowymi, gdy prędkość konieczności przedstawiania sygnału audio , a następnie ruszyć bez szarpnięć, płynnie. Poruszanie się kopców, rowów i innych przeszkód, użyj małej prędkości, unikając banków i kołysanie.

Poniżej opisujemy ciągnik T-74, zdjęcie które zostały przedstawione w artykule.