294 Shares 5329 views

Temperatura u niemowlęcia – powodem do niepokoju?

Kiedy dziecko jest zbyt gorące czoło i ciało – rodzice zaczynają panikować. Aby dziecko było przynajmniej trochę łatwiejszy w obsłudze różnych przeciwgorączkowe i metod, za pomocą których można obniżyć temperaturę w dół, aby lekarze nazywają „pogotowie”. Aby nie zgubić się w obfitości i narkotyków, rodzice muszą wiedzieć z wyprzedzeniem, które z nich mogą być używane dla małych dzieci.


Gorączka u niemowląt jest pierwszym objawem wielu chorób w przypadku braku innych objawów i zakażeń wirusowych dróg oddechowych należy wyeliminować uszkodzenia narządów wewnętrznych, przegrzanie szoki termiczne i tak dalej. Co temperatura powinna ostrzegać rodziców małego dziecka? Najczęściej u dzieci w wieku poniżej trzech miesięcy od termoregulacji nie jest prawidłowo rozwinięte, takie jak u dorosłych. Raz w temperaturze otoczenia zmienia się, organizm dziecka reaguje odpowiednio. To z tego powodu, że małe dzieci bardzo szybko przegrzać i przechłodzenia. Jeśli występuje przegrzanie bardzo szybko, hipotermia lub rodzice będą mogli natychmiast ostrzec, bo gdy dziecko jest zimno, zaczyna płakać, próbując się ogrzać. Podwyższona temperatura niemowlę nie zawsze jest wskaźnikiem występowania choroby, w większości wzrost temperatury o przedłużonym płacz lub gdy matka lub tata zbyt kuta dziecko.

Normalnych temperaturach w niemowlęcia waha się od 36,4 do 37,3 stopni w dole pachowym. To jest niemożliwe do pomiaru temperatury lub zaufać pomiary w następujących punktach:

 • w stolcu;
 • podczas aktywnej zabawy;
 • gdy dziecko ssie pierś;
 • natychmiast po podaniu lub w trakcie jej;
 • Po przejściu;
 • po kąpieli;
 • jeśli dziecko płacze w dużym stopniu, a jednocześnie ciepło ubrany.

Temperatura u niemowląt powinny być mierzone w stanie spoczynku, to najlepiej – podczas snu. Wynik ten będzie najbardziej pouczające. Co należy zrobić, jeśli temperatura u niemowlęcia 38 stopni? Po pierwsze, określa się przyczyną wzrostu temperatury. Nie może być więcej, takie jak:

 1. Dziecko płacze przez długi czas lub perevozbuzhdon.
 2. W wieku jednego miesiąca, wzrost przyczyną temperatury ciała może stać kolki jelitowej.
 3. Przegrzanie organizmu.
 4. Ząbkowania lub reakcję na szczepienia.
 5. Reakcji alergicznych.

Zwykle, jeśli wszystkie powyższe objawy nie są przestrzegane, to można założyć, że gorączka u niemowlęcia jest gorączka, która jest reakcją obronną organizmu do jakiejkolwiek choroby lub urazu. Ta gorączka jest zwykle wyposażony w dwa rodzaje, a mianowicie:

 • „Biały” Fever – baby ospały, blada skóra, dziecko zachowuje się, rąk i stóp stóp zimno. Temperatura ta musi być natychmiast rezygnacji;
 • „Pink” – jest, gdy dziecko jest bardzo wesoły i szczęśliwy, różowa skóra. Temperatura ta nie wymaga opuszczania awaryjnego, wymagane przez organizm, aby wzmocnić odporność organizmu.

Ponadto, rodzice powinni pamiętać, że temperatura zawsze powinien wysiąść u niemowląt w wieku poniżej trzech miesięcy, a jego wzrost ponad 38 stopni. Jak również u dzieci, które mają skłonność do drgawek lub miały swoją historię. Jeśli dziecko jest ciężko tolerować temperatury, ma silną duszność, występuje biegunka lub wymioty, duszność i małym dzieckiem drink – obniżyć temperaturę, a dziecko rozlutować wodach.

Temperaturę zmniejsza się u niemowląt z użyciem przeciwgorączkowe podstawie paracetamol, ibuprofen i kombinacji tych preparatów. Preparaty zawierające Analgin stosowane tylko pożarów „pierwsza pomoc” w postaci zastrzyku przeciwgorączkowy. Nise i jego pochodne, na przykład leki, takie jak „Nimegezik” i „Nimesil” jest zabronione do stosowania u dzieci w wieku poniżej dwunastu lat, a także kwas acetylosalicylowy, leki te mogą spowodować uszkodzenie wątroby. Wycieranie wody nie może być stosowane, gdy „Biała gorączka” i ocierając z alkoholem i octem całkowicie zakazane w celu uniknięcia zatrucia! Utrzymać temperaturę dziecka i starać się przestrzegać warunków termicznych w pomieszczeniu, w którym się znajduje, a następnie nie trzeba się zastanawiać, dlaczego gorączka dziecka.