538 Shares 8039 views

Wykonywanie ślubnych: interesujące pomysły, rekomendacje i opinie

Wesele to długo oczekiwane święto uczuć i emocji. Ważne jest, aby wspomnienia tego dnia pozostały wyjątkowo pozytywne zarówno dla nowożeńców jak i dla gości imprezy. Dlatego też, aby stworzyć odpowiednią świąteczną atmosferę, organizatorzy podejmują wiele starań: wybierając miejsce na uroczystą imprezę, opracowując program rozrywkowy, zapraszając gości i wiele, wiele więcej. Każdy drobiazg pomaga dać wakacje niezbędny nastrój. Ważną rolę odgrywa dekoracja wnętrza pokoju, gdzie zaplanowano uroczystość. Ozdoby sali bankietowej z kulkami helu i świeżymi kwiatami stały się zwyczajem. Dzisiaj rejestracja ślubna staje się bardzo popularna. Tajemnice tej dekoracji znajdują się w tym artykule.


Zalety dekoracji tkaniną

Pomysł zdobienia wesel z tkaninami nie jest nowy. W krajach wschodnich takie dekoracje są tradycyjne. Ale jeśli dla indyjskich ślubów wybierz ciężkie, nieprzeźroczyste tkaniny, Europejczycy wolą przewietrzone, płynne, nieważkie tkaniny. Dzięki temu materiałowi powstaje atmosfera ciepła, przytulności i samotności, aby ozdobić świąteczną halę. Ponadto zauważamy również zalety tego rodzaju dekoracji:

  • Tkanina nie ulegnie pogorszeniu przed rozpoczęciem obchodów (w przeciwieństwie do piłek, które często pękają, lub żyją kwiatami, które mogą więdnąć, a tym samym zepsuć kompozycję);
  • W zależności od tematu wakacji można wybrać odpowiedni schemat kolorów;
  • Za pomocą tego materiału można ukryć wady i braki wnętrze, a także zagospodarować pomieszczenia.

Wady dekoracji ślubnej sukni

Największą wadą takiego wystroju wnętrz jest wysoki koszt materiałów eksploatacyjnych. W końcu, aby urządzić salę bankietową, potrzebujesz bardzo różnych tkanin i towarzyszących małych rzeczy (guziki, szpilki, wianki kwiatowe). Również w wadach jest trudna do opanowania drogich materiałów.

Gdzie zacząć?

Czy wybrałeś projekt sukni ślubnej? Przede wszystkim należy oszacować ilość niezbędnego materiału i innych niezbędnych akcesoriów. Następnie ważne jest określenie palety kolorów i kontynuowanie wyboru typu tkanki. Konieczne jest przemyślenie, jakie elementy wnętrza są potrzebne do dekoracji, a także do wyboru techniki projektowania.

Wybór tkanin

Jakie dekoracje ślubne są zalecane? Do dekoracji obchodów wybierz brokat, aksamit, krepę, satyna, szyfon, organza, zasłonę, tiulę, jedwab, taftę, koronkę. To dzięki zastosowaniu takich tkanin można urządzić świąteczną kompozycję podczas dekoracji sali bankietowej, tworzyć łuki nowożeńców, dekorować schody, krzesła i inne elementy wnętrzne.

Kombinacja dwóch typów tkanin, które są przeciwstawne w ich cechach, wygląda na przykład na szyfon i jedwab, organza i koronkę, jedwab i tiulu.

Profesjonalni dekoratorzy zalecają użycie co najmniej dwóch i nie więcej niż czterech typów tkanin. Dzięki tej kombinacji możliwe jest stworzenie atmosfery właściwej do triumfu.

Wybór kolorów

Przy wyborze palety do dekoracji ślubu z tkaniną należy zacząć od tematów uroczystości i preferencji nowożeńców. W zasadzie użyj wszystkich kolorów, nawet czarnych (na przykład do dekoracji ślubu dla motocyklistów). Ważne jest jednak, aby przestrzegać następujących podstawowych zasad wyboru palety:

  • Zaleca się stosowanie dwóch kontrastujących kolorów, najczęściej jednego z nich jest białych;
  • Małe dodatki mogą być ozdobione materiałem, który różni się tonem od głównego koloru (na przykład, jeśli wiodące są niebieskie i białe tkaniny, świeczki na stole ozdobione jasnoniebieskim dziobem podkreślą udoskonalenie dekoracji wnętrz).

Co mogę ozdobić?

Firmy organizujące uroczystości oferują zdobienie łuku tkaninami ślubnymi, maszynami nowożeńców, salą bankietową, wnętrzami, a nawet okularami i innymi drobiazgami. Na przykład niestandardowym pomysłem będzie produkcja bukietem ślubnym i bukietem dla nowożeńców z atlasu (zdjęcie poniżej). Nie ma limitu wyobraźni, można udekorować wszystko. Ale ważne jest, aby nie nadużyć, nadmierna rejestracja piłki ślubnej, tkaniny nie wyglądają estetycznie i bez smaku.

Nietypowe pomysły

Chcę zrobić "zest" w celebracji, aby wyróżniać się nietypowym projektem ślubnym? Oferujemy oryginalne pomysły.

Można zorganizować wesele w stylu orientalnym, tworząc prawdziwą namiot z tkaniny. Będzie to wymagało plastikowej lub drewnianej ramy, która będzie musiała być pokryta materią. Oczywiście brokat jest najlepszym rozwiązaniem dla takiego projektu, ale można użyć tańszych tkanin, takich jak aksamit lub krepa, a także ich analogów. Zakończ wschodnie wnętrze następuje dywan i dużą liczbę poduszek.

Ślub w stylu rosyjskim może być również ozdobiony szmatką. Tak więc stoliki pokryte malowanym obrusem, a krzesła, ozdobione tradycyjnymi chustkami, będą w stanie przekazać niezbędną atmosferę i nastrój.

Czerwono-białe lub czarno-białe wesele, oczywiście, będą pamiętane przez nowożeńców i ich gości. Połączenie tych kolorów, z jednej strony, jest klasyczne, ale z drugiej strony, często nie jest używane do zaprojektowania takiego święta. Jasny kontrast bez użycia tkanin dodatkowych odcieni podkreśla podkreślenie i uroczystość wydarzenia.

Recenzje

Dekoracja ślubna staje się coraz bardziej popularna. Organizatorzy takich imprez docenili zalety takiej dekoracji imprezy. Za pomocą tych materiałów można zrealizować najbardziej niesamowite życzenia nowożeńców. Dodatkowo ta ozdoba jest doskonałym tłem dla wysokiej jakości fotografii weselnych. Negatywne aspekty obejmują złożoność takiego wystroju i wysokie koszty zarówno materiałów eksploatacyjnych, jak i samego profesjonalisty. Możesz zaoszczędzić, organizując wesele z własnymi rękoma. Ale w tym przypadku ważne jest, aby ocenić obiektywnie własne zdolności twórcze i smak, a także poziom wiedzy o wystroju.

Powiedzieliśmy, jak wesele są ozdobione tkaniną, doceniły zasługi i demerty tej dekoracji oraz dzieliły się niestandardowymi pomysłami. Następną rzeczą dla małych: trochę wyobraźni, czasu, twórczych wysiłków i oryginalne, niezapomniane dekoracje wakacje będą zadowolić nowożeńców i gości!