615 Shares 8512 views

Co jeśli woda dostanie się do ucha

Ucho jest narażony na działanie wody – diagnozę „ucho pływaka”. Problem ten jest znany prawie każdemu. Jest to istotne nie tylko w sezonie kąpielowym, ale także w zwykłych procedurach wodnych. W zależności od tego, gdzie w dziale ucha jest narażony na działanie wody, to może być uważany za dwóch chorób, które są traktowane inaczej.


Jeśli woda weszła do przewodu słuchowego zewnętrznego, to masz dyskomfort, gdy pojawia się coś bulgotanie lub przepełnienia. Pierwsze przestraszony, gdy jest to niemożliwe, aby ręcznie usunąć wodę z ucha. Wydaje się, że to ma głęboki. Nie ma paniki, nie wiedząc, co zrobić, jeśli woda dostanie się do ucha. Ale nie należy się bać. Jeśli uszy są zdrowe, woda na zewnątrz przewodu słuchowego nie spada.

Jak wiemy z przebiegu anatomii, osoby trzeciej do ucha:

  1. Poza – małżowiny usznej i kanału słuchowego, nie gromadzi się woda.
  2. Średnia.
  3. Wewnętrzny.

Jeśli po rzekomo usunięto wodę, nadal jesteś zaniepokojony zatory, szum w uszach, oznacza to tylko jedno: masz komplikacje. Prawdopodobnie w wezbranej wtyczki ucha, który jest w stanie usunąć tylko przez lekarza prania. Ucho jest włożona do dużej strzykawki zmywane pod ciśnieniem wtyku. I żadnych patyczków higienicznych nie pomogą tu nawet nie próbować. Będziesz tylko pogorszyć sytuację. Lekarze na ogół zaleca się wspinać w uszach tak mało jak to możliwe, i uważać, aby nie angażować się w wykorzystaniu gaziki.

Jeśli ucho swędzi, boli, bo ma coś wyróżnia – to również objawy powikłań. Najprawdopodobniej, zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego. Bez interwencji lekarza, tutaj nie może zrobić. On wyznacza przebieg leczenia antybiotykami.

Woda dostaje się do ucha, a raczej w uchu środkowym – sytuacja będzie bardziej poważny ostatni. Zwykle pojawia się podczas nurkowania, jeśli woda dostanie się do nosa. Zaduch w uchu z lumbago podałeś. Ale to też może się pozbyć.

Co zrobić, gdy woda dostanie się do ucha, do ucha?

In – Po pierwsze, można skakać na jednej nodze, pochylając głowę oddał ucho. Można próbować pompować mu ucho ręką. Czasami ta metoda pomaga, mimo że jest ekscentryczny.

W – Po drugie, można leżeć na boku na zastawione ucha, spróbuj przenieść uszy i jednocześnie, aby ruchy połykania. Te proste ruchy będą prowokować wyciekowi wody. Metoda ta jest bardziej spokojny niż pierwszy, ale nie mniej skuteczne.

B – III, w uchu delikatnie wprowadzano skręcony z wełny domowej tamponchik, które powinny absorbować wodę. Ta metoda jest podobna do zdrowia.

Co zrobić, gdy woda dostanie się do ucha, a raczej jeśli wpadła do ucha środkowego?

Spróbuj zrobić ruchy połykania, muszą złagodzić sytuację. Nocą można włożyć tampon, skręconą wata, wstępnie impregnowanego ciepłym alkoholem borowego. Można używać kropli do uszu. Jednocześnie zrobić ciepłe okłady. Jeśli ucho jest mocno strzela, wziąć leki przeciwbólowe. Odpowiednie banalne aspiryna lub analgin. Jeśli wszystko inne zawiedzie, należy skonsultować się z lekarzem. Może na początek zapalenia ucha – stan zapalny w uchu środkowym. Przyczyną zapalenia mogą być zmiany anatomiczne, które poprzedzają częste przeziębienia, silne dmuchanie nosa.

Ten problem może wystąpić u każdego, jako że od osoby dorosłej i dziecka. Ale jeśli osoba dorosła może szczegółowo wyjaśnić przyczynę jego niepokoju, a zatem wyjaśnić sytuację, dziecko nie zawsze jest to zrobić. Zwłaszcza jeśli jest mały.

Co jeśli w uchu jest narażony na działanie wody, dziecko płacze i narzeka, ale naprawdę nie można dokładnie wyjaśnić, co go trapi. W tej sytuacji najbardziej rozsądnym rozwiązaniem byłoby odwołać się o pomoc do lekarza. Nie ma potrzeby, aby pociągnąć do samoleczenia. Lekarz pomoże Ci na każdym etapie wodzie wprowadzanej do ucha, złagodzić cierpienie, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom.