212 Shares 1606 views

Jaki jest klarnet? rodzaje klarnetów

Każdy słyszał o tym, jak tupot Carl Clara ukradł korale i Clara Carl ukradł klarnecie. Ponieważ korale w ogóle jakoś zrozumiałe, ale że jest klarnet, pomysł nie jest wcale. Konieczne jest przeprowadzenie badań i objazd historii stworzenia, długości oraz opis tego ciekawego instrumentu muzycznego.


Wizualnie jest rura lub rury, która jest nazywana klarnetu. I jeszcze, co klarnet? Ten wiatr instrument muzyczny z niezwykłym brzmieniem. Ale skąd pochodzi i kto był w stanie stworzyć to arcydzieło? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy cofnąć się w czasie trochę.

Historia klarnetu

Początki klarnetu bierze pod koniec XVII – początku XVIII wieku. To narzędzie ciężko pracuje Norymberga muzyczny artysty Johann Christoph Denner. W rzeczywistości, mistrz próbował poprawić konstrukcję chalumeau (flet). W 1701 roku, na nowym chalumeau pojawiła się dzwonek. Zewnętrznie nowe gniazdo podobny Clarion rury. Nawiasem mówiąc, dźwięk był zbyt podobny do narzędzia, które wywodzi się od łacińskiego słowa Clarus – «jasny». Stało się oczywiste, że jest to zupełnie inny, nowy instrument muzyczny. Z tych form dziwacznego instrumentu o nazwie clarinetto. Jest to włoska nazwa, która oznacza „mały Clarino». instrument muzyczny stał się znany jako „małej rury”, a nazwa „klarnet” – zdrobnienie od Clarion.

Jak tylko klarnet nie jest doskonała! Szczególne miejsce chciałbym wziąć Jacob Denner, to właśnie dzięki jego staraniom, klarnet został wyposażony w inny zawór. To nie jest wszystko, co wykonane Jacob Denner.

Tylko dwa zawór? Nie, to nie był koniec, aby poprawić klarnecie. Zainspirowany poprawa, utalentowani muzycy dążył do bardziej globalnych zmian, i pojawił się więcej zaworów. Dopiero w 1790 roku pojawiły się w ostatnich sześciu zawór klarnecie. Na ten intelektualista mężczyźni postanowili zatrzymać czas. Ale w XIX wieku do klarnetu dostosowany że stosowane tylko do fletu – to system zaworów pierścieniowych.

Jeśli zostaną wymienione lista wszystkich, którzy mieli swój udział w tym niesamowitym instrumentu muzycznego, w znanych ludzi. Wśród nich są takie błyskotliwe umysły jak Berthold Fritz, Ezhen Albera, Xavier Lefebvre, Karl Adolf Berman, a nawet Saks.

Na podstawie danych historycznych, możliwe jest, aby dać jasną odpowiedź na pytanie, co jest klarnet. Jest to zaawansowana stary francuski flet, który ma prawie 20 sprężyny zaworowe, wiele osi śruby, a nawet prętów. Ale ewolucja klarnetu trwa do dziś.

Wyjątkowość tego narzędzia jest widoczne w tym samym momencie, gdy użytkownik otworzy sprawę z nim, i w tym momencie powinniśmy zanurzyć się w anatomii to arcydzieło.

ustnik

Co to jest? Z wyglądu ustnik wygląda jak dziób ptaka. Jego jednostka zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ ten element w dźwięku instrumentu odgrywa znaczącą rolę. To zginanie lub wgłębienie. Ustnik jest zrobione w jamie ustnej w celu naparzenia go z powietrzem. I to jest dźwięk wpływa na wszystko:

  • odległość od wierzchołka dyszy, aż do końca trzciny cukrowej;
  • wgłębienie, a raczej jego długości;
  • Kąt skośnej ustnika.

Ale nie tylko ustnik dołączony do urządzenia dźwiękowego.

beczka

Jeśli spojrzeć na klarnecie, powstaje pytanie: co w niej jest dla małej beczce? Ta beczka jest odpowiedzialny za regulację klarnetu. Dzięki niemu zmieniające działanie instrumentu. Zmiany zachodzą na ćwierćton. Aby to zrobić, zanim gra jest nieco rozszerzony lub odwrotnie, popchnął beczkę obudowy. To nie ma zaworów, ale obecna nazwa producenta, co niewątpliwie sprawia, że narzędzie bardziej eleganckie i atrakcyjne wizualnie.

trzcina

Ta część narzędzia jest również nazywany językiem – Cienkie wąską płytę, która produkuje dźwięk. Ta część klarnetu jest wykonany z trzciny, ale nie taki, który może być postrzegany przez rzeki lub jeziora, a od specjalnego. Niestety, chodzenie szybko zużywają się. Po włókien trzciny – nie jest dąb. Jeśli na co dzień tylko 1 godzinę, aby odtwarzać muzykę, w ciągu 3 tygodni będzie potrzeba nowych pędów. Im silniejszy strumień powietrza skierowany jest tym szybsze zużycie.

noga w dół

Największą część prawa klarnet można uznać za dolną kolano. Po prawej stronie są zawory, które są wykonane z metalu. Istnieje pierścień korka, który można znaleźć poniżej. Tu na ziemi i kolanowego jest zworka połączyć górną i dolną kolano.

W górnej kolano

Sama trochę rzeczą. W przeciwieństwie do dolnych przewodów rozgałęźnych, zawory umieszczone są w kierunku przeciwnym, po lewej stronie. Górna poniżej dolnego kolana. Ale to rozróżnienie nie kończy. Jeżeli dolna związku korka kolano, istnieją dwa. Nazywano je jak żywe stworzenie – ścięgna.

Na palcach pięknych melodii szybko lub powoli spadać, zamykanie i wzrostu, otwierając otwory, które znajdują się na muzycznej przypadku instrumentu.

Nawiasem mówiąc, jeśli mówimy o otworach, a następnie po prawej stronie możemy zobaczyć ich sześć, a na odwrocie widać wyraźnie inny. Razem siedem. Ale to nie wszystko. Dla pozostałych otworów za pomocą zaworów. Jest to mechanizm zaworowy, który stanowi połączenie pomiędzy śrubami, osi i innych częściach narzędzia. System ten jest dość skomplikowany, i zrozumieć, że jest to bardzo trudne.

dzwon

Lejek ma kształt lejka lub drzwi. Podczas gry na klarnecie, to jest bardziej jak trąby niż fletu. Od wielu mosiądzu klarnet bardziej zwinny, ale wciąż gorszy od fletu. Chociaż, jak flet, klarnet head down gniazda.

Jacob Denner ładnie pracował na tym wynalazku, ponieważ jest to dzwon daje większą precyzję. Szczególnie uderzające jest uwaga klarnet brzmi mi małą oktawę. Ale to najniższy dźwięk! To sprawia, że jest to możliwe tylko przez lejek. Chociaż wirtuoza klarnetu i narzędzi, ale szybkość i lekkość flet nieznacznie poniżej. Jednak, gdy gra na klarnecie, utwory postrzegane są jaśniejsze i obrazy wydają się jaśniejsze.

Dźwięk klarnetu

Raz w sali zabrzmiał na klarnecie, muzyka zajmuje w takich odległościach, że doświadczenie nigdy nie zostaną zapomniane. Myślę, że on może zrobić wszystko, niezależnie od tego, czy brzmi to na własną rękę lub w tandemie. Ten drewniany narzędzie mistrzowska i pretensjonalny tworzy coś tajnego, ciemne, jak w gęstej mgle w niebezpieczeństwie. I tu niespokojnie serce zaczyna bić. Od złego przeraźliwy krzyk tego narzędzia, można przejść do serwisu i cieszyć się różne emocje transmitowany muzykiem. Mając różne głosy, klarnet prostu magicznie przenoszą ludzki głos, a nawet wyraźny śmiech, wydaje się, że ktoś mówi do ciebie, skarżąc się, czy płakać, radując lub wzdychanie. I to jest piękno jest podzielony na kilka rejestrów. I każdy ma rejestr głosu. Miękka latający błogość, wyrażenie musujące. Co niezdolny tylko klarnet! To prawie niesłyszalnie śpiew, lekkie jak wiatr i silny soczystych kolorowych dźwięku. A wszystko to – klarnet. Zdjęcia z tego narzędzia nie jest w stanie przekazać te wszystkie łaski, który jest zdolny.

Droga klarnecie w orkiestrze

Możemy śmiało powiedzieć, że teraz klarnecie w orkiestrze nieodzowne. Po pierwsze, klarnet instrumentów orkiestrowych traktowani z podejrzliwością i obawą. Ale z czasem, sympatia do niego rosła. Na klarnet i zaczął pisać wiele prac, które dały świeży oddech i niezwykły koloryt. W połowie XVIII wieku klarnet brzmiał bardzo odpowiedni w chórze, gdzie śpiewać pieśni wojennych i odtwarza odpowiednią muzykę. Kompozytor z ciepły włoski Gregorio Shiroli w 1770 roku napisał całkiem piękny sonatę na tym interesującym narzędziem. Wolfgang Amadeus Mozart i Haydn – to kto pomógł klarnecie stanowczo nie zajmują najgorszą pozycję jako pełnoprawny genialnym narzędziem.

Mozart zdecydował się na śmiały ruch kiedy odważył się zastosować na klarnecie w dziele Kościoła. Pisał też jeden z najlepszych w repertuarze tego wyjątkowego narzędzia, aw swojej historii pokazuje – to Koncert na klarnet i orkiestrę. A jesienią praca Praga okazała się wielkim sukcesem.

To dobiegła końca w 1791 roku. Wkrótce stał się bardziej widoczny klarnet i przyciąga coraz większą uwagę do kompozytorów. Gdzie spotkał się nie tylko jego brzmienie: Wagnera, Beethovena, Webera, Mendelssohna, Schuberta, Czajkowskiego, Berlioza i wielu innych kompozytorów, nie uciec swoją uwagę na klarnecie. Liszt w jego poematów symfonicznych stosowane melodyjny instrumencie. Odnosi się wrażenie, że klarnet – narzędzie, bez którego po prostu nie można zrobić, jeśli chcesz wyrazić pełnię i jasność ich uczucia w muzyce.

W Myunhene Karol Maria von Weber odważył się użyć klarnecie jako instrument solowy. To zdarzenie miało miejsce w marcu 1811 roku. Sukces był przesądzony. Zainspirowany tym sukcesem Weber od razu w tym samym roku, pisał dwa więcej na klarnet koncertu. Teraz orkiestra dęta nie byłby tak jasny i soczysty bez klarnety.

Tworzenie muzyki i rodzaje klarnetów

Jak pisemnych prac na klarnecie? Podobnie jak w przypadku wszystkich innych instrumentów muzycznych za pomocą muzyki i, oczywiście, inspiracja. W tonacji muzyki Fa na klarnet nie są zapisywane. I napisany w tonacji Sol. Tylko w ten sposób, i nie może być inaczej. Po tym wszystkim, staraliśmy się inaczej. Dostać kilka krępujące. Jeśli demontować dźwięki, które są powyżej środku trzeciej oktawy, tym bardziej dźwięk zmierza ku górze, tym trudniejsze staje się ostrzejszy i usłyszeć. Należy zauważyć, że fortepian może być dobrym doświadczeniem nie całkiem czysty dźwięk etap G-Sharp i środkowych etapach. Ale kiedy muzyka orkiestry jest w forte, słuchacz nie zauważa tego. Stałe przebywania w orkiestrze otrzymane tak, jak w etapie B płaski, a resztę do czwartego oktawy. W zależności od tego, co jest konieczne dźwięku wykorzystywane klarnecie w A, B, w C, w ES. Mniej skłonni do korzystania kontrabas klarnecie i Basset.

Więc co jest klarnet? To jest niewiarygodne doświadczenie słuchania muzyki i uczucie latania i szczęścia po koncercie.