88 Shares 2098 views

Kosiarki Koń: Liczba urządzeń. Jak zrobić kosiarki konnej z rąk?

Dziś podczas sianokosów jest rzadko zdarza się znaleźć narzędzia, takie jak kosę i grabie. Mają prawie nikt nie używa. Istnieje wiele urządzeń i technologii, które ułatwiają życie współczesnego rolnika. Należą jazdy konnej i kosiarki. Są w stanie czasami przyspieszyć siano. Dlatego uważamy to narzędzie więcej i zapoznać się ze wszystkimi jego zaletami i wadami.


Kilka słów o zakresie

Siano, jak również wszelkie inne prace, ma pewne wymagania. Należą do nich:

 1. Prędkość. Hay zbioru powinno nastąpić tak szybko, jak to możliwe. Podczas kwitnienia zioła gromadzi się maksymalną ilość składników odżywczych. Dlatego konieczne jest, aby mieć czas, aby zebrać je w tym momencie.
 2. Jakość. Trawa powinna być koszona na jak najniższym poziomie. Na jakość pracy kosiarki, tym większe będą zbierane siano.
 3. Dokładność. Podczas zbioru siana kosę nie może dotknąć ziemi. To musi być wolne od brudu i darni do skoszonej trawy.

projekt

Kosiarka zawieszana – urządzenie przeznaczone do zbioru ziół. Jak to działa jest dość prosta. Kiedy ruch do przodu trawie koni przychodzi pod ostrzem i cięcia. Fazowane trawa pozostaje w miejscu cięcia. Teraz tylko suche trawy i zbierania.

Kosiarka rama wykonana jest z żeliwa. Opiera się ona na dwóch kół jezdnych oraz dyszla. Urządzenie do cięcia znajduje się po prawej stronie ramy. On jest przymocowany za pomocą zawiasu. Znajduje się na górze siedzenia dla kosiarek. Wokół niego znajdują się dźwignie do sterowania kosiarki konnej. Ponadto kosiarka składa się z następujących części:

 • Żniwnego.
 • Dyszel.
 • Dźwignia do regulacji pochylenia maszyny tnącej.
 • Bieganie koło.
 • Seat.
 • Ramię podnoszące.
 • Ratchet sprzęgło.
 • Cylindryczne i stożkowe koła zębate.
 • dzielnik pola.
 • Walek.

Zespół żniwny – to główna część kosiarki. To on przecina trawiaste łodygi. Jego projekt obejmuje:

 • Brus.
 • Z tyłu nożem.
 • Segment.
 • klocki palec.
 • Płyta tarcie.
 • Palec.
 • Płyta palec.

Zasada działania

Jazda konna kosiarka idealnie nadają się do zbioru trawy na dużych obszarach. Aby korzystać z tego urządzenia nie będzie trudne, nawet dla początkujących. Po pierwsze trzeba być wykorzystany do konia. Dla pracownika, aby zapewnić fotel kosiarki podczas kosiarki, która kieruje konia i zarządza urządzenie z dźwigniami.

Noże w urządzenia do cięcia powinny być dobrze naostrzone. Jeśli zauważysz, że kosiarka nie rozpocznie się do cięcia i oderwać trawę, co oznacza, że nadszedł czas, aby wyostrzyć ostrze. Dla tego ośrodka do specjalnego ostrzenia.

Technika z użyciem kosiarki konnej

Aby kosiarka działała prawidłowo, trzeba sprawdzić jego serwisowania. Następnie trzeba wiedzieć, jak prawidłowo wyregulować. Warto zwrócić uwagę na następujące niuanse:

 1. Pociągnąć za sznurek. Płytki muszą być w tej samej płaszczyźnie. Wszystko to oznacza, powinna być obniżona i obniżone wyciąg płyta.
 2. Jeśli urządzenie tnące ma uszkodzone palce, a następnie muszą być zmienione na nowe.
 3. Nóż powinien być prosty. Należy również swobodnie poruszać się między palcami.
 4. Odległość pomiędzy segmentem i stopki dociskowej nie powinna przekraczać 1 mm.
 5. Sprawdzić kształt palca. Powinna ona przybrać formę cylindra. Jeśli jest zdeformowana lub luźno dopasowane do dienu, należy natychmiast wymienić.
 6. Położenie nożem i korbowodu powinny być ściśle równolegle do osi kół.

Podczas korzystania z konnych kosiarki nie zapomnij nasmarować wszystkie jego mechanizmy.

przepisy bezpieczeństwa

Praca z dowolnego narzędzia tnącego, konieczne jest ścisłe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Jazda konna kosiarki są proste zasady działania:

 1. Nie sprawdzić serwisowania kosiarki jest włączony.
 2. Czyste cięcie maszyna musi być stojący za kosiarką, a jedynie za pomocą kija.
 3. Podczas podnoszenia drewna zachować bezwzględnie konieczne dla niego, bez dotykania palcami tnącej części.
 4. Smarować mechanizmów można wyłączyć tylko mechanizm.

opinie użytkowników

Jako urządzenie do siana kosiarka zawieszana, przeglądy, które są różne, ma swoje wady i zalety.

Opinie użytkowników wskazują, że urządzenia te mają szereg zalet i wad. W szczególności braki obejmują duże rozmiary, co prowadzi do szybkiego zmęczenia koni podczas sianokosów. Ponadto, proces koszenie powinno odbywać się tylko przy suchej pogodzie, lub ostrza tnące zatykają i zablokowane zielne.

Jednak nieznaczne niedobory pokrywają istniejące korzyści. Po pierwsze, wykorzystanie koni znacząco przyspiesza zbioru siana. Tryb ręczny nie jest tak wydajne. Po drugie, jeśli na szczycie tej kosiarki konnej z rąk został wykonany, właściciel oszczędza na składniki. Po trzecie, praca z końmi – świetna zabawa dla każdego, kto kocha zwierzęta.

Kosiarka zawieszana z rąk

Jeśli twoje możliwości finansowe nie pozwalają na zakup kosiarki konnej, może być wykonany własnymi rękami. Istnieje wiele Folklor, którym udało się zbudować urządzenie, które jest porównywalne pod względem jego właściwości kosiarek fabryczne.

Więc mimo wszystko – jak zrobić kosiarkę koń z rąk? Aby to zrobić, trzeba będzie:

 1. Schemat. Narysuj to sam nie jest wymagane. Wszystkie możliwe rysunków można znaleźć w literaturze, ze szczegółowym opisem części.
 2. Części. Po szczegółowym badaniu programu, zapewnienia nabywania wszystkich potrzebnych części zamiennych. Podstawowy zestaw składa się z dyszla, system cięcia, kół prowadzących, mechanizm korbowy, korbowód, ogólnodostępnej, pręt lądu, odchyl ramię dźwigni i palce unosząc palec bar. Sporządzenie listy, przejdź do sklepu maszyn rolniczych, gdzie można znaleźć wszystko, czego potrzeba, aby zbudować kosiarki konnej. Można jednak użyć materiałów pod ręką dla niektórych przedmiotów. Na przykład, koła jezdne mogą być stosowane jako obudowy.
 3. Montaż. Należy to zrobić tylko wtedy, gdy jesteś zaznajomiony z zasadą działania urządzenia. W przeciwnym razie lepiej poprosić o pomoc fachowca, jak struktura koszenia sugeruje połączenie pomiędzy głównymi mechanizmami. Nieprzestrzeganie spowoduje linki do nieprawidłowego montażu i nieprawidłowego działania urządzenia.
 4. Narzędziem. Do montażu potrzebny jest komplet kluczy, głowice, spawarki itp. D.
 5. Savvy. Jazda konna kosiarka produkcja fabryki są wykonane przy użyciu różnych technologii. Nie należy próbować skopiować je do urządzenia. Być może gdzieś będzie musiał udać się do podstępu i być inteligentnym. Ale dlatego jazda konna kosiarka do samodzielnego montażu wyróżniają ich wyjątkowości i oryginalności.