393 Shares 7385 views

Jak sprzedać garaż: dokumenty, umowy sprzedaży

Więc dzisiaj, aby dowiedzieć się, jak sprzedać garażu. Chodzi o to, że proces daje kupujących i sprzedających wiele kłopotów. Zwłaszcza, jeśli ten budynek jest sprzedawany oddzielnie. Na przykład z domu lub ziemi. Wtedy trzeba pomyśleć o wcielenie idei do praktyki z góry. sprzedaży garażu w spółdzielni – czyli to, co najczęściej ma miejsce w Rosji. A proces ten towarzyszy wiele niuansów i cech. Co należy zwrócić uwagę potencjalnych klientów, i bardzo realne sprzedawców? Jak jest zakup i sprzedaż konstrukcji garażu?


To zależy od sytuacji

Wszystko zależy od tego, jaka jest sytuacja ma miejsce. Chodzi o to, że garaż może znajdować się na różnych podstawach. Od tego, jak się wydaje, nie jest najważniejszą rzeczą, zależy od wielu rzeczy.

budynek garaż może być umieszczony:

 • obszar w pobliżu domu (zazwyczaj sprzedawane razem, sytuacja nie będą brane pod uwagę);
 • na ziemi, która jest przeznaczona do budowy domów jednorodzinnych lub LPH;
 • garaż w spółdzielczej społeczności.

W zależności od konkretnej sytuacji trzeba przygotować pewnych dokumentów. Tylko z ich pomocą można odpowiedzieć, jak sprzedać garaż bez żadnych problemów. Ale przed podniesieniem papieru, wymagane jest, aby przyciągnąć nabywców. Jakie rady ekspertów dać sprzedawców do szybkiego przeprowadzenia transakcji zakupu i sprzedaży nieruchomości?

szkolenie

Jak szybko sprzedać garaż? Istnieje kilka technik, które przyspieszają proces transakcji. Ale o co chodzi? Co może pomóc przynieść pomysły na życie? W tej chwili, poniższe wskazówki mogą być zidentyfikowane, które zostały podane do sprzedawców:

 1. Przynieść budowę garażu w porządku. Na zewnątrz i wewnątrz obiektu powinno zapewnić przyzwoity.
 2. Robienia zdjęć w garażu. Korzystnie z wieloma kątami. Ważne jest, aby uchwycić nie tylko wygląd, ale także na sytuację wewnętrzną.
 3. Umieszczanie reklam w Internecie na darmowych forach. Jak szybko sprzedać garaż? Różnych stronach internetowych, takich jak „Avito” pomocy. Wystarczająco szczegółowo opisać własności i dołączyć zdjęcia do wiadomości.
 4. na wsparcie realizacji transakcji i znalezienie klientów kontakt z agencją nieruchomości. Często jest to technika ta przyspiesza proces.
 5. Przygotuj wcześniej pakiet dokumentów. Ich pełna lista znajduje się poniżej. Zobowiązany do przedstawienia tylko oryginały. Kopie kupujących nie ufa.

Wszystko to pomoże odpowiedzieć na pytanie, jak szybko sprzedać garażu. Jeśli nie zawrzeć umowę z agentem, można zwrócić się o pomoc do notariusza. To on towarzyszy te konkretne transakcje. Ale zwykle ludzie aktywnie obracając pośrednicy. Jest to najszybszy sposób, aby sprzedać.

koszt

Niektóre z nich są zainteresowani w kosztach garażu. Cena zazwyczaj nie jest zbyt wysoka. Ale istnieją czynniki, które wpływają na metce. Dokładny koszt to trudno powiedzieć. Pytanie jest indywidualna.

Należy jednak zwrócić uwagę na czynniki wpływ na ten wskaźnik. Są to:

 • Region transakcji;
 • położenie struktury garażu;
 • stan garażu;
 • Wielkość zbudowany.

Dlatego w różnych miastach mają różne metki na podobnych właściwościach. Jak dokładnie ocenić garażu? Cena może być określona przez specjalne zaproszenie pracowników – rzeczoznawców nieruchomości. Warto zwrócić uwagę – jeżeli sprzedawca idzie do agencji nieruchomości, a następnie robią pewien margines dla stałej metce. W związku z tym wartość nieruchomości w reklamie zostanie zwiększona. I wymagane jest, aby wziąć pod uwagę.

Jednak, jak pokazuje praktyka, gdzie są garaże rzadko kosztują więcej niż 1 mln rubli. Najczęściej ceną zakresie od 100-500 tys. To właśnie na tych wskaźników zaleca się poruszać.

Dokumenty dla niezależnych okazje

Jak sprzedać garaż? Nie tylko stworzyć reklamę, ale także zebrać pewną listę dokumentów. Po pierwsze, rozważmy sytuację, w której budynek jest położony na działce przeznaczonej dla indywidualnego budownictwa mieszkaniowego. Jest to dość powszechna sytuacja.

Załóżmy, że zakup garażu odbywa się nie za pośrednictwem agencji nieruchomości. Następnie kupujący sprzedający musi dostarczyć:

 • jego tożsamości;
 • dokumenty zezwalające na budowę garażu;
 • katastralny paszport nieruchomości;
 • Świadectwo własności gruntów i budynków;
 • certyfikaty i ekstrakty, wskazujące na obecność innych właścicieli;
 • uprawnienie do czynienia z innych hostów;
 • brak obciążeń odniesienia;
 • rachunki, wskazujące wnoszenia opłat państwowych dla transakcji;
 • Umowy Nabycia.

Zazwyczaj jest to lista zaginionych. Ponadto, kupujący zapoznał się z poprzednio wymienionych papierów wartościowych. Strony przyjść do notariusza podpisać umowę sprzedaży. Kupujący wysyła pieniądze do byłego właściciela nieruchomości, daje pokwitowanie pieniędzy. Notariusz poświadcza transakcję – to wszystko. Nie ma sprawy. Teraz rozumiem, jak sprzedać garaż.

dla co-op

Poniższa sytuacja – niezależny zawarcie transakcji, ale tylko w przypadku znalezienia garaż wbudowany w spółdzielczej społeczności. Dokumenty, w tym przypadku może być inaczej. Chodzi o to, że wielką rolę odgrywa nieruchomości. Do tej pory mamy dwie sytuacje: gdy GSK zaprojektował w swoim garażu, a kiedy nie.

Jak sprzedać garaż w spółdzielni? Że nie było kłopotów, obywatel musi najpierw wydać własności nieruchomości. Tylko wtedy możemy zawrzeć umowę. Aby dostać się do GSK w budowie Nieruchomość Garaż jest wymagane:

 • dowód osobisty;
 • zaświadczenie ze wskazaniem pełnej wpłaty na akcję;
 • Nieruchomość Paszport (kataster);
 • Otrzymanie zapłaty podatku państwowej rejestracji.

Oprócz tych, wymienionych powyżej licencji krupiera papiery wartościowe, ma zastosowanie, wskazując członkostwa w spółdzielni. Tylko w ten sposób możliwe jest kupić garaż bez żadnych problemów. Albo raczej, kupna i sprzedaży.

bez własności

Zdarza się, że marka GSK nowy i ma żaden z garażu nie jest zarejestrowany. Transakcja ta nie jest przeszkodą! Następnie trzeba dodatkowy Rosreestr przynieść następujące dokumenty w garażu:

 • wszystkie wcześniej wymienione oświadczenia i dokumenty;
 • czarter spółdzielni;
 • zaświadczenie o rejestracji podatkowej społeczność;
 • wyciąg z rejestru;
 • dokumenty potwierdzające wykorzystywaniu gruntów do poszczególnych garaży;
 • zezwala na budowę tych właściwości;
 • działa na wbudowanym i umieszczone w garażach usług.

Jak pokazuje praktyka, to w takich przypadkach, sprzedający nie spieszy się do dokonania transakcji. Po zakupie garażu będzie trudne. Nie jest konieczne ani kupujący, ani sprzedający.

O umowie

Teraz jest jasne, jakie będą wymagane dla dokumentów transakcyjnych garażem w konkretnym przypadku. Ta informacja jest przydatna zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Warto trochę uwagi do umowy zawartej pomiędzy stronami.

On jest sporządzona i podpisana w dwóch egzemplarzach. Jeśli transakcja towarzyszy agencji nieruchomości, można wymagać trzy. Tekst powinien szczegółowo opisać przedmiot transakcji, jak również określić dokładny koszt.

Coś jak to może wyglądać umowy:

I, Iwan Iwanowicz Iwanow (paszport), zwanej dalej „Sprzedający”, niniejszym zgadzają się przekazywać na własność Petrov Kirill Andriejewicz (dane z paszportu), „Kupującym”, umowy kupna i sprzedaży konstrukcji garażu. Znajduje się na (informacja o garażu).

Kupujący jest zobowiązany do przekazania środków do sprzedającego w wysokości 250 000 rubli dziennie umowy.

Warunków i obciążeń partie są zaznajomieni.

To wszystko. Zazwyczaj takie porozumienie znaki na kilku stronach, ale zasada pozostaje ta sama. W rzeczywistości, to nie jest tak trudne jak się wydaje. Teraz jest jasne, w jaki sposób sprzedać garaż bez problemów i w możliwie najkrótszym czasie.