579 Shares 9473 views

Staw w miejscu

Witryna – to nie tylko słowo o własności ziemi, to mały świat, w którym każdy człowiek czuje się jak boga i króla. Był tam jednym z głównych, a on jest w stanie stworzyć swój własny i niepowtarzalny świat. Budowa i zdobienie ziemia może być wykonywane na różne sposoby. Ten utwór, a trawnik i wnęk, a różne strefy. Ale oprócz jest zapewnienie ozdobny staw, z piękna, spokoju i elegancji, które mało uderzeń.

Wybór lokalizacji

Wszelkie stworzenie sztucznych zbiorników należy rozpocząć planowanie. Na tym etapie konieczne jest określenie przyszłej lokalizacji stawu, jego możliwości projektowych, metod dostarczania i odprowadzania wody. Jeśli chodzi o wybór miejsca, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest dekoracyjny układ zbiornika w strefie rekreacyjnej, to będzie idealnie pasować w ramach spokojny, relaksujący wypoczynek i dać pewnej pikanterii, gdy głośne spotkania.

Wielkość i konstrukcja

Co do wymiarów i cech konstrukcyjnych, które odróżniają swój ozdobny staw, w tym względzie, po pierwsze, trzeba zrobić Start na wybrane miejsce wcześniej. Jeśli wybrany obszar ma tylko małą poprawkę, wtedy oczywistością, nawet nie myśleć o dużym stawie. Jeżeli pozwalają na otwarte przestrzenie, to jest możliwe, aby sztuczny staw imponujące rozmiary. Ale wielkość wymiary i wygląd są znacznie bardziej istotne, ponieważ nawet skromny w swoich wymiarach stawu może być szalenie piękne. Najważniejszą rzeczą jest, aby to prostokątny lub kwadratowy, i starają się zbliżyć go do naturalnego wyglądu stawu.

Łóżko ozdobny staw

Pod tym pojęciem rozumieć jako łóżko stawu końcowy kształt, wykonaną z tworzywa sztucznego lub z włókna szklanego, betonu lub gliny lub podłoża z warstwą izolacji. Ten element jest przeznaczony do tworzenia nadmorskie linie staw i wewnętrzną ulgę. Najprostszym rozwiązaniem jest wgłębienie gotowego elementu z tworzywa sztucznego lub z włókna szklanego do ziemi, ponieważ złożoność tej pracy jest znacznie mniej niż poprawą podłożu betonowym i jego późniejszego uszczelniania.

napełniania stawu

Po powstaniu przyszłego zbiornika wbudowanego, powinny być gotowe do jej wypełnienia. Cóż, jeśli masz dobrze lub studnie w okolicy, potem problemy z wypełnieniem nie powinny powstać. Jeśli ich nie ma, wówczas jako źródło, można użyć najbliższy organ wody lub wody deszczowej. Zaopatrzenie w wodę z tych źródeł jest wykonywana na cieku wodnego, który może mieć postać strumienia.

System odwodnienia

Wszelkie ozdobny staw powinien mieć system odprowadzania wody. Jest to spowodowane przede wszystkim do oczyszczalni ścieków. Jeśli nie wykonywać pracę prewencyjną, woda może rozkwitnąć. Ponadto należy wziąć pod uwagę usuwanie wody powinna być w przypadku sezonowej zbiornika napełniającego.

rejestracja

Ale po prostu wybrać się do kopania, aby pojemnik i napełnić wodą – nie jest to ozdobny staw. Musimy teraz to wszystko uszlachetnić. Po pierwsze, linia brzegowa może być urządzone przy pomocy kamieni i głazów. Możliwe jest również, aby zasadzić rośliny ozdobne. Sam staw może być również ozdobione roślinami wodnymi i kamieni lub żwiru. Często można znaleźć elementy podświetlenia lub dekoracyjne figury ogrodowe, które są również ozdobione sztucznym jeziorem na miejscu.