525 Shares 7137 views

Trafalgar Square: historia i cechy atrakcji Londynu

Nie jest tajemnicą, że Londyn – słynnego centrum turystycznego, który słynie z atrakcji turystycznych. Obiekty te są znane i obszar, z których każdy ma swoją historię i cechy. Trafalgar Square w Londynie – jeden z najbardziej popularnych miejsc turystycznych. Początkowo otrzymała nazwę brytyjskiego króla Wilhelma IV. Później został przemianowany na cześć niezwykłego zwycięstwa floty brytyjskiej nad morskimi siłami Francji i Hiszpanii, która wygrała w pobliżu przylądka Trafalgar na początku 19 wieku. Zadziwiające jest, że ta walka zajmuje czołową pozycję w wodach morskich Wielkiej Brytanii jest o wiele lat do przodu i odegrał kluczową rolę w rozwoju wielu wydarzeń historycznych.


Wracając do historii Trafalgar Square, warto zauważyć, że ten symbol Londynu przez cztery stulecia służył jako miejsce do organizacji króla Falcons, ale ponieważ wiele z obszaru zostało zbudowane specjalne pokoje. Od 16 wieku to również mieściły się stajnie dla sług.

W całej 19 wieku, Trafalgar Square i okolic zostały poddane procesowi ogólnej rekonstrukcji. Za tą procedurą architekt Dzhon Nesh, którzy wierzyli, że powierzchnia powinna poprawić upiększanie stolicy Wielkiej Brytanii. Aby przekształcić teren było stworzenie miejsca do odpoczynku kulturalnego mieszkańców. Ostateczne wcielenie aktualnych atrakcji Londynu została zakończona po zmiany nazwy placu w 1830 roku przez architekta Charles Barry, który stworzył równoległy projekt nowego budynku dla Parlamentu. Przez 1845 Trafalgar Square uzyskała swój dzisiejszy wygląd.

Który prowadził walkę off Cape Trafalgar? Wygrałem walkę z floty Francji i Hiszpanii admirała Nelsona. Wysoka kolumna z figurą Admiral jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Trafalgar Square. Warto zauważyć, że Charles Barr w tworzeniu projektu przebudowy jest przeciwna instalacji architektonicznej, ale nie zgadzam się z jego stanowiska. W rezultacie, w 1843 roku pomnik Nelsona Filara powstała w imię wielkiego zwycięstwa przełożonego dowódcy marynarki.

Sama kolumna jest większa niż 50 m wysokości, górna pomnika pięć metrów jest zainstalowany. Rzeźba znajduje się w taki sposób, że oko admirała Nelsona jest skierowany na południe, do Pałacu Westminster. Podstawa kolumna jest lwy z brązu autorstwa znany rzeźbiarz Erwin psów. Ciekawostka: lwy odlane z armat pokonała flotę francuską. W czasie II wojny światowej niemieccy dowódcy planują wykupić kolumnę z figurą Nelson zagranicznych Wielkiej Brytanii, ale, na szczęście, plany te pozostały tylko na papierze.

Na wszystkich stronach Trafalgar Square otoczony jest wieloma drogami. Ale w ciągu ostatnich kilku lat w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszych pojazdów ograniczoną intensywnością. Trafalgar Square posiada szereg unikalnych i bardzo oryginalnych struktur: narożniki są posągi króla Henryka IV, Lord Havelock i Charles Nepira. W czwartym rogu placu cokole pozostał pusty: sto lat i nie został zdecydował, którego pomnik powinien pozostać na nim.

Podsumowując, Trafalgar Square – wyjątkowa atrakcja stolicy Wielkiej Brytanii, co jest warte odwiedzenia dla każdego turysty, który zdecyduje się zobaczyć w Londynie. Warto zauważyć, że do tej pory obszar ten zajmuje czwartą pozycję w świecie jako najbardziej znanej i popularnej miejscowości turystycznej.