653 Shares 8958 views

Jakie rodzaje bakterii: nazw i typów

Najstarszy żywy organizm na naszej planecie. Jej przedstawiciele nie tylko przetrwał przez miliardy lat, ale także mają moc, aby zniszczyć wszystkie inne poglądy na świat. W tym artykule przyjrzymy się, jakie są bakterie.


Dyskusja na temat ich struktury, funkcji i wywołać kilka przydatnych i szkodliwych gatunków.

Odkrycie bakterii

Zacznijmy naszą wycieczkę w sferze mikroorganizmów z definicji. Co masz na myśli „bakterie”?

Termin pochodzi od greckiego słowa „różdżka”. Jego słownictwo akademickie wprowadzony w chrześcijańskiej Ehrenberg. Ten niejądrowy mikroorganizmów, składa się z pojedynczej komórki, a nie mające rdzeń. Wcześniej były one nadal nazywane „Prokaryota” (non-jądrowej). Jednak w 1970 roku nastąpił podział w archeowców i eubakterie. Jednak do tej pory często na myśli tego terminu wszystkie prokarioty.

Bakteriologia badania naukowe, które są bakterie. Naukowcy twierdzą, że w chwili obecnej istnieje około dziesięć tysięcy różnych rodzajów istot żywych. Jednak uważa się, że są one bardziej niż milion gatunków.

Anton Levenguk, holenderski przyrodnik, mikrobiolog, członek Royal Society, w 1676 roku, w liście do Wielkiej Brytanii opisuje szereg pierwotniaków, którą odkrył. Jego przesłanie pogrążył społeczeństwo w szoku, został wysłany do Londynu komitet w celu dwukrotnie sprawdzić dane.

Po Neemiya Gryu potwierdził informacje, Leeuwenhoek stał się sławny uczony, pionier najprostszych organizmów. Ale zauważa, że o nich jako „animalkuli”.

Jego praca była kontynuowana przez Ehrenberg. Jest to nowoczesne naukowiec ukuł określenie „bakterie” w 1828 roku.

Robert Koch został rewolucjonistą w mikrobiologii. Postuluje się więzi mikroorganizmów z różnymi chorobami, a niektóre z nich identyfikuje jako pomysłodawców. W szczególności Koch odkrył bakteria wywołująca gruźlicę.

Przedtem tylko studiować tylko w sposób ogólny, że po 1930 roku, kiedy pierwszy mikroskop elektronowy, nauka poczyniła krok w tym kierunku został ustanowiony. Pierwszy zaczyna pogłębionej analizy struktury mikroorganizmów. W 1977 roku amerykański naukowiec Karl Veze oddziela prokarionty na archeowców i bakterii.

W ten sposób, możemy z całą pewnością powiedzieć, że ta dyscyplina jest dopiero początek rozwoju. Kto wie ile jeszcze odkryć czeka na nas w najbliższych latach.

struktura

Na jakie są bakterie, 3 klasa już wie z pierwszej ręki. Dzieci uczą się struktury mikroorganizmów w klasie. Daj nam zagłębić się nieco w tym temacie żeby odzyskać informacje. Bez niej bylibyśmy trudno dyskutować następujące punkty.

Większość bakterii składa się tylko z jednej komórki. Ale to jest inna forma.

Struktura zależy od sposobu życia i utrzymania drobnoustroju. Tak więc istnieje ziarniaki (okrągłe), Clostridium i Bacillus (drążkowe), krętki i przecinkowce (uzwojenie), w postaci sześcianów, gwiazd i czworościanów. Należy zauważyć, że przy minimalnej ilości składników odżywczych w środowisku bakterii zwiększają powierzchnię. Rosną dalszej edukacji. Naukowcy nazywają te narośle „prostheca”.

Tak więc, po tym jak dowiedział się, jakie są formy bakterii, konieczne jest, aby zająć ich wewnętrzną strukturę. cone organizmy mają stały zestaw trzech struktur. Dodatkowe elementy mogą się różnić, ale rdzeń zawsze będzie taka sama.

W ten sposób, każdy z bakterii musi występować struktury energii (nukleotydów) organelli bez membrany odpowiedzialnych za syntezę białka z aminokwasów (rybosom) i protoplastów. Ostatni obejmuje cytoplazmy i błony cytoplazmatycznej.

Od błony komórkowej agresywne oddziaływanie zewnętrznego chroniony powłoką, która składa się z ścianką kapsułki i osłony. Niektóre gatunki występują również powierzchowne formacje jak kosmków i wici. Mają one na celu pomóc bakterie skutecznie poruszać się w przestrzeni, aby zapewnić żywność.

metabolizm

Po tym jak zorientowali się ze sobą, jakie są bakterie, rodzaje żywności stają się widoczne. Mikroorganizmy te są podzielone na dwie grupy – heterotroficznych i samożywne. Pierwsza z nich różne pasożyty, które nie mogą być przetwarzane substancję otrzymaną z zewnątrz. Oni po prostu użyć gotowych związków według ciała „właściciel”. Te ostatnie mogą się wytworzyć odpowiednie związki nieorganiczne.

Szczególnie warto przyjrzeć się bakterii heterotroficznych. Różne rodzaje potrzebują pewnej liczby substancji. Na przykład, Bacillus fastidiosus tylko w moczu, jak to może otrzymać wyłącznie węgiel kwasu. O te mikroorganizmy bardziej szczegółowo zostaną omówione później.

Teraz konieczne jest, by zamieszkać na temat metod uzupełniania energii w komórce. Jest to nowoczesna nauka zna tylko trzy. Bakterie wykorzystują fotosynteza, oddychanie lub fermentację.

Fotosyntezy, w szczególności może być przy użyciu tlenu i bez udziału użytkownika. Bez kosztów fioletowy, zielony i geliobakterii. Wytwarzają one bakteriochlorof. Do tlenowej fotosyntezy wymaga regularnego chlorofil. Należą prochlorofity i cyjanobakterii.

Odkrycia dokonano w ostatnim czasie. Naukowcy odkryli, mikroorganizmy reakcje w komórce za pomocą wodoru wytwarzanego przez rozpad ze względu na wodę. Ale to nie wszystko. Dla tej reakcji, trzeba mieć numer rudy uranu, nie inaczej uzyskać niezbędne wynik.

Ponadto, w głębokich wodach oceanu światowego, a tam są kolonie bakterii na jego dnie, które przenoszą energię wyłącznie za pomocą prądu elektrycznego.

reprodukcja

Wcześniej Jakie są bakterie. Rodzaje reprodukcji tych organizmów, będziemy teraz.

Istnieją trzy metody, które te istoty są zwiększając ich liczbę.

To rozmnażanie płciowe w pierwotnej postaci, pączkowanie i poprzecznym izometryczny podziału.

W rozmnażanie płciowe potomstwo uzyskane poprzez transdukcję, koniugację i transformacji.

Miejsce na świecie

Wcześniej, dowiemy się jakie są bakterie. Teraz konieczne jest, aby porozmawiać na temat roli, jaką odgrywają w przyrodzie.

Naukowcy twierdzą, że bakterie – to pierwsze żywe organizmy, które pojawiły się na naszej planecie. Są to zarówno gatunki tlenowe i beztlenowe. Dlatego istoty jednokomórkowe są w stanie przetrwać w różnych klęsk żywiołowych z Ziemi.

Niewątpliwą zaletą bakterii atmosferycznym asymilacji azotu. Biorą one udział w kształtowaniu żyzności gleby, niszczenie resztek martwych flory i fauny. Ponadto mikroorganizmy związane z rozwojem środków mineralnych i są odpowiedzialne za utrzymywanie ilości tlenu i dwutlenku węgla w atmosferze naszej planecie.

Całkowita biomasa prokariontów jest około pięciuset miliardów ton. Przechowuje więcej niż osiemdziesięciu procent fosforu, azotu i dwutlenku węgla.

Jednak w świecie są nie tylko użyteczne, ale także patogennych gatunków bakterii. Są one przyczyną wielu śmiertelnych chorób. Na przykład, gruźlica są wśród tych, trąd, dżuma, kiła, wąglik, i wiele innych. Ale nawet te warunkowo bezpieczne dla ludzkiego życia, mogą być zagrożeniem przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu odporności.

Istnieją również bakterie, które zakażają zwierzęta, ptaki, ryby i rośliny. W ten sposób nie tylko mikroorganizmy symbiotyczne z bardziej rozwiniętych istot. Następny będziemy rozmawiać o tym, jakie są bakterie, a także przedstawiciele użyteczność tego rodzaju mikroorganizmów.

Bakterie i ludzie

Mamy już zorientowali się, jakie bakterie są, jak wyglądają, wiedzą, jak to zrobić. Teraz konieczne jest, aby mówić o tym co ich roli w życiu współczesnego człowieka.

Po pierwsze, przez wiele wieków, używamy dużą zdolność bakterii kwasu mlekowego. Bez tych mikroorganizmów, nie byłoby w naszej diecie lub kefir lub jogurt lub ser. Ponadto podmioty te są również odpowiedzialne za proces zakwasu.

W rolnictwie, bakterie stosować na dwa sposoby. Z jednej strony, pomagają pozbyć się niepożądanych chwastów (fitopatogennych organizmów takich jak herbicydy), z drugiej – z owadami (entomopatogenny jednokomórkowe jako insektycydy). Dodatkowo, ludzkość nauczyła się tworzyć nawóz bakteryjny.

Również mikroorganizmy wykorzystywane do celów wojskowych. Z pomocą różnego rodzaju stworzony śmiercionośnych broni biologicznej. Aby to zrobić, w toku są nie tylko bakterie, ale toksyny wydzielane przez nich.

Spokojne sposób nauka wykorzystuje organizmy jednokomórkowe do badań genetyki, biochemii, inżynierii genetycznej i biologii molekularnej. Z powodzeniem eksperymentów algorytmów syntezy witaminy zostały utworzone, białek i innych substancji niezbędnych do użytkownika.

Bakterie stosowane w innych dziedzinach. Z pomocą mikroorganizmów jest wzbogacone rudy i oczyszczanie wód i gleb.

Ponadto, naukowcy twierdzą, że bakterie, które tworzą mikroflory w przewodzie pokarmowym człowieka, można nazwać oddzielny korpus z jego celami i odmiennych funkcji. Według obliczeń naukowców, w organizmie jest o jeden kilogram tych mikroorganizmów!

W życiu codziennym spotykamy się wszędzie z bakteriami chorobotwórczymi. Według statystyk, najwyższa liczba kolonii znajdujących się na uchwytach wózków sklepowych, a następnie za pomocą myszy komputerowej w kafejce internetowej, a dopiero trzeci uchwyty toalety publiczne.

Poniższa dyskusja skupia się na tym, co dobre bakterie są po prostu niezbędne dla osoby, dla optymalnego funkcjonowania organizmu.

pożytecznych bakterii

Podczas gdy jeszcze w szkole uczy się, które są bakterie. 3 klasa zna wszystkie rodzaje sinic i innych organizmów jednokomórkowych, ich struktury i reprodukcji. Teraz będziemy mówić o praktyczną stronę zagadnienia.

Pół wieku temu, nikt nie pomyślał o tym problemie, jak stan mikroflory w jelitach. Wszystko było w porządku. Moc bardziej naturalne i zdrowe, co najmniej od hormonów i antybiotyków, mniej emisji chemicznych do środowiska.

Dzisiaj, w warunkach złego odżywiania, stres, nadmiar antybiotyku dysbioza i zagadnień pokrewnych iść do czołowych pozycjach. Jak lekarze mogą zaoferować z nim walczyć?

Jednym z głównych odpowiedzi – jest stosowanie probiotyków. Jest to specjalna złożone, ponownie kolonizacji jelit ludzkich pożytecznych bakterii.

Taka interwencja może pomóc w takich momentach nieprzyjemne, takich jak alergie pokarmowe, nietolerancja laktozy, choroby przewodu pokarmowego i innych chorób.

Przejdźmy teraz poruszyć jakie są pożyteczne bakterie, a także dowiedzieć się o ich wpływie na zdrowie.

Najbardziej dokładnie badane i są szeroko stosowane do pozytywnego oddziaływania na organizm człowieka są trzy rodzaje mikroorganizmów – acidophilus, bułgarski Bacillus i bifidobakterii.

Pierwsze dwie są przeznaczone do stymulowania układu immunologicznego i zahamowanie wzrostu niektórych szkodliwych mikroorganizmów, takich jak drożdże, E. coli, i tak dalej. Bifidobacteria są odpowiedzialne za trawienie laktozy, wytwarzania pewnych witamin i obniżenie cholesterolu.

nieprzyjaznych bakterii

Wcześniej, będziemy rozmawiać o tym, jakie są bakterie. Rodzaje i nazwy najczęstszych pożytecznych mikroorganizmów zostały przedstawione powyżej. Poniższa dyskusja skupia się na „wrogów” jednokomórkowych osoby.

Więc przede wszystkim Przekonajmy się cech patogennych bakterii. Ich główną bronią w walce z bardziej zaawansowanych istot – jest toksyny. Stosując podobne substancje zakażając komórki organizmami, które są pasożytami. To jest duża liczba roślin i zwierząt ze względu na różnorodność bakterii.

Są te, które są szkodliwe dla człowieka, są zabójcze dla zwierząt lub roślin. Ludzie nauczyli się korzystać z tego ostatniego, w szczególności do zwalczania chwastów i brzydkie owady.

Zanim zagłębić się w tym, jakie są szkodliwe bakterie jest określenie ich ścieżek. Ale jest jeden bardzo dużo. Dowolne mikroorganizmy, które są przesyłane za pośrednictwem skażonych i produktów brudnych drogach powietrznych i kontaktowych, w wodzie, glebie lub przez ukąszenia owadów.

Najgorsze jest to, że tylko jedna komórka, uderzając sprzyjającego środowiska ludzkiego ciała jest w stanie w ciągu zaledwie kilku godzin do kilku milionów rozprzestrzeniać bakterii.

Jeśli mówimy o tym, co to bakterie chorobotwórcze i korzystne tytuł trudno jest odróżnić laika. W nauce, w odniesieniu do mikroorganizmów wykorzystujących terminy łacińskie. W mowie potocznej Słowo zawiłe koncepcje zastąpić – „E. coli”, „aktywatory” cholery, kokluszu, gruźlicy i innych.

Środki zapobiegawcze w celu zapobiegania chorobie są trzy rodzaje. Szczepienie i szczepionek przerwanie ścieżki transmisji (opatrunek z gazy, rękawiczki) i kwarantanny.

Gdzie są bakterii w moczu

Niektórzy ludzie starają się dbać o swoich badań zdrowotnych i przechodzą w klinice. Bardzo często przyczyną słabych wyników jest obecność mikroorganizmów w próbkach.

Na jakie są bakterie w moczu, omówimy nieco później. Teraz stoi sam mieszkać na którym w rzeczywistości występują jednokomórkowe istoty.

Idealnie, osoba sterylne moczu. Nie może być żadnych obcych organizmów. Jedynym sposobem dostania się bakterii w izolacji – w miejsce usuwania odpadów z organizmu. W szczególności, w tym przypadku będzie to cewka moczowa.

Jeśli analiza wykazuje niewielką ilość wtrąceń drobnoustrojów w moczu, tak długo, jak wszystko jest OK. Ale wraz ze wzrostem wskaźnika powyżej dopuszczalnych granicach, dane te wskazują na rozwój w stanach zapalnych układu moczowo-płciowego systemu. Można to przypisać odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie cewki moczowej i innych nieprzyjemnych chorób.

Zatem pytanie, jakie są bakterie w pęcherzu moczowym całkowicie błędne. Mikroorganizmy nie wpaść w wyborze tego ciała. Naukowcy dotychczas zidentyfikowano wiele powodów, co prowadzi do obecności jednokomórkowych istot w moczu.

  • Po pierwsze, jest wyuzdana.
  • Po drugie, choroby układu moczowo-płciowego.
  • Po trzecie, zaniedbanie higieny osobistej.
  • Po czwarte, zmniejszenie odporności, cukrzycy i wielu innych chorób.

Rodzaje bakterii w moczu

Wcześniej w tym artykule mówi się, że mikroorganizmy w odpadach znajdują się tylko w przypadku chorób. Obiecaliśmy powiedzieć, jakie są bakterie. Nazwiska zostaną podane tylko do tych gatunków, które są najczęściej znaleźć w wynikach badań.

Więc zacznijmy. Lactobacillus – przedstawiciel organizmy anaerobowe, Gram-dodatnią bakterią. Powinien on być w ludzkim układzie pokarmowym. Obecność tego w moczu wskazuje na pewne błędy. Takie zdarzenie nie jest krytyczna, ale jest nieprzyjemne dla dzwonu, który powinien być poważnie zaangażowani w sobie.

Proteus także naturalnymi mieszkańcami przewodu pokarmowego. Ale obecność niego w moczu wskazuje awarię na wyjściu z kałem. Ten organizm pobiera z pożywienia w moczu tylko w ten sposób. Wskazanie obecności dużych ilości odpadów jest Serratia pieczenie w dolnej części brzucha i bolesne oddawanie moczu z ciemnego płynu.

Bardzo podobny do poprzedniego bakterii jest fekalis Enterococcus. Mieści się on w ten sam sposób w moczu, zwielokrotnia i szybko traktuje się trudności. Ponadto mikroorganizmy odpornego na większość antybiotyków, Enterococcus.

Tak więc w tym artykule powiadomiony o tym, że takie bakterie. Rozmawiali o ich strukturze, reprodukcji. Wiesz nazwiska niektórych szkodliwych i pożytecznych gatunków.

Powodzenia wam, drodzy czytelnicy! Pamiętaj, że higiena osobista jest najlepsza profilaktyka.