883 Shares 7453 views

Które Londyn lotnisko wybierz: Heathrow czy Gatwick? Ile lotniska w Londynie?

Londyn jest głównym ośrodkiem lotnictwa na świecie. Na przykład w ubiegłym roku wystartował stąd i wylądował tu ponad sto osiemdziesiąt milionów ludzi. Ale nie każdy wie, jak wiele lotnisk w Londynie. Okazuje się, sześć, chociaż niektóre z nich wielu nawet nie słyszał, gdyż nie służą regularne loty pasażerskie.


Heathrow

Ten światowej sławy węzeł transportu lotniczego zapewnia transport do odległych, europejskich i krajowych lotów. Lotnisko Londyn uważany jest za najbardziej ruchliwych w Europie. Jego średni ruch – ponad siedemdziesiąt milionów pasażerów rocznie. Dwa pasy startowe startu i pięć terminali, z których ostatni kosztować więcej niż czterech miliardów euro, została założona w 2008 roku, znajdują się na zachodniej granicy brytyjskiej stolicy – Londyn Hillingdon. Obszar ten jest połączony z centrum miasta koleją Orędzie „Heathrow Express” i „Heathrow Connect” – lokalnej linii kolejowej. Ponadto, kapitał może być osiągnięty i londyńskiego metra na linii Piccadilly. Przechodząc przez dwa i autostrad – M25 i M4.

Lotnisko Heathrow (Londyn) służy długo, jak również loty europejskie i krajowe. Wśród powietrze sześciu węzłów komunikacyjnych jest największa. Jednak jest uważany za najbardziej lotnisko Heathrow. Londyn, a raczej jego centralnymi regionami, znajduje się dwadzieścia dwa kilometry na wschód. Działka, na której można budować to lotnisko, miał być częścią zalesionym terenie brytyjskiej stolicy.

Lotnisko Londyn – trzeci na świecie pod względem natężenia ruchu pasażerskiego. Na nim spoczywa główny ciężar obsługi lotów międzynarodowych.

Gatwick Airport (Londyn)

Znajduje się w pewnej odległości od granic miasta, w hrabstwie Sussex. Gatwick ma tylko jeden pas startowy. Jej dwa terminale obsługujące średnio trzydziestu milionów pasażerów rocznie. Z tego lotniska, zarówno wewnętrznych jak i koło i długodystansowych. Jest to związane z kapitałem linii kolejowych „Gatwick Express” i „Thameslink” i „Południa”. Bezpośrednio obok przechodzi autostrady M23. Z lotniska Gatwick w Londynie, leżąc na jego czterdziestu kilometrów, można osiągnąć maksymalnie pół godziny.

Gatwick jest uważany za dwudziestym piątym miejscu na świecie pod względem liczby pasażerów przechodzących przez nią rocznie i liczby przewożonych obcokrajowców jest na piątym miejscu. To lotnisko London należy do międzynarodowej grupy o najwyższym zatrudnieniu w obecności jednego pasa startowego.

Zarządzanie tym węzłem komunikacyjnym powietrze jest zaangażowany w dużej firmie BAA, która jest konsorcjum światowej klasy. W tej chwili posiada i kontroluje wszystkie brytyjskich lotniskach, do których należą i Gatwick.

Londyn większość swoich gości odbiera za pośrednictwem tych bram swoich pojazdów. Ponadto, Gatwick i wykorzystywane jako baza dla lotów czarterowych. Na jego pojedynczy prążek siedzieć samoloty wielu lokalnych i międzynarodowych linii lotniczych.

Stansted

Stansted jest najbardziej oddalona od lotniska brytyjskiej stolicy. Znajduje się w hrabstwie Essex, pięćdziesiąt kilometrów na północ od centrum Londynu. Podobnie jak Gatwick, to ma jeden pas startowy i jeden terminal. Stansted służy około dwudziestu milionów ludzi rocznie. Stąd głównie zabraknie lub loty krajowe. To lotnisko Londyn związane z nim linii kolejowej „Stansted Express” i autostrady M11.

Terminal Stansted ma trzy satelity. Dwa połączone do głównego mostu, a trzeci zawiera układ przepustowy. Budynek został zbudowany przez Foster Associates. Specyfika jego konstrukcja jest „pływające” dach, przymocowany do rurki ramy, tworząc stylizowany obraz latającego kn. W obrębie każdej struktury są komunikacja, zapewniając klimatyzacja, telefon i prąd. Terminal układ jest tak skonstruowany, że pasażerów przylatujących swobodnie przeniesiona do parkingu. Jednocześnie żałobnicy nie można zaobserwować odlatuje. Wynika to z wymogów bezpieczeństwa, co oznacza lotnisko.

Londyn Luton

Znajduje się około pięćdziesięciu kilometrów na północny-zachód od stolicy, która jest związana z autostrady M1 i połączeń kolejowych. Pociągi Spółka „Fest Capital Połącz” odstąpić od najbliższej stacji Luton Parkway Eyrpot. To lotnisko London wyposażony jest w jednym terminalu. Poza tym, on ma dość krótki pasek, więc on i Stansted, służąc głównie klasy krótki lot gospodarki turystów. Co ciekawe, w Luton największa możliwa liczba taksówek na jednostkę populacji.

Londyn Miasto i Port lotniczy Londyn-Biggin Hill

London City Airport serwuje lotów biznesowych na krótkich dystansach, a tylko na terenie UK. Znajduje się około dziesięciu kilometrów na wschód od dzielnicy biznesowej City. Linia kolejowa pozwala uciec do centrum brytyjskiej stolicy w mniej niż dwadzieścia pięć minut.

Biggin Hill, zbudowany na południowym-wschodzie, nie służą zwykłe loty.

Co wybrać – Heathrow czy Gatwick?

Oba te londyńskich lotnisk mają klasę międzynarodową. Wytwarzają one najbardziej przyjemny i pod względem różnorodności oferowanych usług. Ogromna ilość barów i restauracji, w tym przeznaczone dla najbardziej wymagających pasażerów, a dla wybrednych turystów, salony piękności, sale gier, czasem bardzo imponujące rozmiary sklepów – to wszystko i na Heathrow i Gatwick. Nie daleko od obu lotnisk zbudować hotel z różnych poziomów cen.

Z Moskwy do Heathrow

Wielu pasażerów latających z Moskwy wolą go do lądowania na Heathrow. Wynika to z obecności w pobliżu linii londyńskiego metra. W ten sposób udaje się zaoszczędzić tyle, bo pociągi w Wielkiej Brytanii droższe. Stamtąd do hotelu i głównych dworców kolejowych – Paddington, Victoria and Kings Cross – położył trzy specjalne linie autobusowe. Ponadto, taka popularność Heathrow ze względu na bardziej zróżnicowany wybór produktów w swoich sklepach.

Jednocześnie ci, którzy przybywa lub wypływających z portu powietrza lepiej jest zobaczyć schemat lotniska i zrozumieć zawiłości ruchu w niej. Na Heathrow jest jedna wada: wiele skarżą się, że sprawa jest tam bardzo trudne. To lotnisko Londyn jest ogromny, a informacje dla obcokrajowców czasami nie wystarcza.

Korzyści z Gatwick

Główne kierunki to koncentratora transportu lotniczego i jednocześnie są najbardziej ruchliwych miejsc w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na Karaibach. Ponadto, Gatwick służy jako baza dla lotów czarterowych do Europy. Ponad dwadzieścia trzy tysiące pracowników stworzyć maksymalny komfort dla pasażerów, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i innowacji technologicznych.

terminale Gatwick

Terminali na lotnisku Gatwick oferują ogromny wybór kawiarni i restauracji, barów, nowoczesnych centrów biznesowych, a także pamiątki i kioskach, sklepach wolnocłowych oraz wymiana walut. Pomiędzy jego zaciskach kursują przyczepy Skytrain. Kiedy ten czas nie przekracza tylko dwie minuty, a odstępy między pociągami na drodze – od trzech do sześciu minut.

Wybór lotniska przybycia również zależy w jakim kierunku dalej od London przeprowadzili tranzyt.