853 Shares 4721 views

Gdzie jest najbardziej znanym muzeum dinozaurów na świecie?

Czy kiedykolwiek słyszał o takim miejscu jak pozornie nierealnego Muzeum dinozaurów? Można założyć, że wielu naszych rodaków nawet pozwalają sobie wątpić w jego istnienie. Niemniej jednak, ten wspaniały wystawa tam, nawet w tym samym kraju w świecie.


Gdzie jest Muzeum dinozaurów? Jaki jest jego historia? Gdzie i jak powstał? O tym wszystkim zostaną omówione w tym artykule.

Najbardziej znanym i najbardziej ogromne muzeum Planeta dinozaurów

Oszałamiająca wystawa znajduje się w mieście Zigong. Według doświadczonych podróżników, zaleca się, aby odwiedzić wszystkie znaleźliśmy się w Chinach. To z pewnością spodoba się zarówno dorosłych, jak i młodych turystów.

Szkielety dinozaurów muzeum, oczywiście, pokazanie, jak mówią, w całej swej okazałości. Ale to nie wszystko. Szczątki zwierząt kopalnych, odzyskane kości i części ciała dawnych zwierząt – wszystko przechowywane tutaj.

Należy zauważyć, że wiele z tych eksponatów w muzeum – to szczątki dinozaurów, które zostały znalezione w okolicy. Zdaniem ekspertów, mimo swojego wieku, przetrwały po prostu w porządku. W 1987 roku odbyła się oficjalne otwarcie muzeum, obszar wynosi obecnie 3 000 600 metrów kwadratowych. m.

Struktura muzeum słynnego

Na parterze dużego budynku, zwiedzający mogą zobaczyć stegozaur, Ornitopody i zauropodów. Powinna wzrosnąć powyżej, a na drugim piętrze muzeum dinozaurów prezentuje odwiedzającym kino, gdzie przeprowadziła pokaz filmów w trzech wymiarach i sale z ekspozycją pozostałości starożytnych roślin i bezkręgowców.

To naprawdę jest muzeum światowej klasy. Tutaj można zobaczyć, jak ewolucja roślin i historii geologicznej Ziemi, a wraz z rozwojem samych dinozaurów.

Szkielety zadziwiają swoją wielkością. Czasami ich wysokość sięga 10 m, a długość – do 20 metrów drogi, starożytne kości zwierzęce mogą nie tylko dokładnie rozważyć, ale także dotknął .. Exhibition Complex znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej były prowadzone wykopaliska.

Historia i tło muzeum

Najstarsze znaleziska prehistoryczne zwierzęta w mieście obszarze Zigong to w 1975 r. W obszarze rozwoju firmy gazowej stwierdzono liczne fragmenty kości. Konstruktorzy w tym czasie nie uznał za szczątki czegoś istotnego, więc wiele z nich zostało uszkodzonych.

Jednak w 1985 roku, na mocy decyzji rządu chińskiego zawieszony budowlanych w okolicy. W tym czasie, wraz z rozwojem obszaru została już usunięta wiele rozrzuconych kości dawnych zwierząt i ponad stu szkieletów. Na szczęście, niektóre z nich bardzo dobrze zachowane i poddane renowacji.

Cenne znalezisko czaszki zauropody stalowe, zachowane niemal w całości. Ponadto, nie znaleziono kości żółwi, płazów, ryb, gadów prehistorycznych i pterozaury szczątków. Nowoczesne muzeum kolekcja pozwala, aby dowiedzieć się więcej o historii wykopalisk.

Luck uśmiechnął badaczy – byli w stanie znaleźć w obszarze Chin dobrze zachowanych szczątków dinozaurów, które przyczyniły się do wyjaśnienia wielu punktów w historii tych niesamowitych stworzeń.

London Science Museum

Światowej sławy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – to ponad 70 milionów przedmiotów, które należą do różnych sekcji nauk przyrodniczych.

Można zapoznania się z eksponatów świadczących o przeszłości flory i fauny. Oprócz studiowania odwiedzających paleontologia to muzeum jest z wielkim zainteresowaniem.

W centralnej hali mieści kolekcję, spójrz na siebie bez podziw i strach jest niemożliwe – tak wspaniałe ogromne szkielety dinozaurów reprezentowane tutaj. Szczególna uwaga jest zawsze przyciąga mechanicznego modelu Tyrannosaurus rex. Eksponatów zoologicznych muzeum jest najczęściej uderza gościom ogromny wieloryb, którego długość wynosi 30 m.

Rosyjski odpowiednik. Muzeum Dinozaurów w Moskwie

W stolicy Rosji, jest on uważany za jeden z najbardziej interesujących. Historia jego powstania sięga słynnego Kunstkammer, gdzie były zbierane raz niezwykłych znalezisk, wśród których były szczątki dinozaurów. Powierzchnia moskiewskim Muzeum dinozaurów do tej pory to 5000 metrów kwadratowych. m. byli zawsze zauważyć szczególną atmosferę, która panuje w budynku.

Wiele z nich, nawiasem mówiąc, twierdzą, że muzeum dinozaurów daje uczucie jakby turyści są w rzeczywistości w pewnym momencie zaczęło być w tych odległych czasach, kiedy na ziemi, zwierzęta te istniały.

Co czeka na gości w środku? pokój z ogromnym wprowadzające szkieletu mamuta znaleziono na Syberii w 1882 roku hali prekambrze, paleozoiku i mezozoiku koniec Hall. Ten ostatni jest uważany za bardzo ciekawy – można zobaczyć szkielet Diplodok, który został zaprezentowany w 1913 roku, Mikołaja II.