861 Shares 1791 views

Elena Slesarenko: Biografia i kariera

Elena Slesarenko – skoczek wzwyż. Jest dobrze zasłużony mistrz sportu Federacji Rosyjskiej. mistrz świata i dwukrotny zwycięzca złoty medal olimpijski. Zwycięzca Pucharu Europy i świata, wielokrotny mistrz Federacji Rosyjskiej.


rodzice

Tato – Vladimir Y., inżynier. Matka – Tatiana, również inżynierem. Rodzice mistrzowie dwadzieścia lat pracował w Wołgograd w zakładzie „Akhtuba”. Następnie zostali zaproszeni do pracy w instytucji publicznej opieki zdrowotnej o nazwie „Regionalne Centrum Profilaktyki Medycznej”.

sportowcy babcia Walentyna Iwanowna, po szkole natychmiast dostał się do przodu, gdzie była pielęgniarką. Po zwycięstwie z mężem (żołnierz) żyli w mieście Stryju (obwód lwowski). Mieli syna, imieniem Vladimir (ojciec Helen). Po pewnym czasie, zostali przeniesieni do pracy w Stalingradzie (później przemianowany Wołgograd).

Drugi mistrz babcia, Raisa Georgievna, inżynier z zawodu. Ona i jej mąż, Władimir Fedorowicz (kapitan floty rzecznej) mieszka w regionie Wołogdy. Mieli córkę, która została nazwie Tatiana (mama Eleny). Po pewnym czasie, po prostu przeniesiony do pracy w Wołgograd.

Dzieciństwo przyszłego mistrza

Slesarenko Elena Vladimirovna urodził się dwudziestego ósmego lutego 1982 w mieście Wołgograd. W rodzinie było to mile widziane i długo oczekiwane dziecko. Od wczesnego dzieciństwa wyróżniał się wśród rówieśników ich mobilności i aktywności. Uwielbiała tańczyć i ćwiczenia gimnastyczne.

Widząc zainteresowania dziecka, jego matka zdecydowała się wysłać córkę do choreograficznej studio. Nauczyciel Elena Ivanova Irina Yurevna, dziewczyna powtarzała, że ma zadatki na świetną, które zostaną opracowane przez ciężką pracę. Mała Lena słuchałem nauczyciela, i bardzo odpowiedzialne podejście do pracy.

Elena Slesarenko entuzjastycznie pracował w klasie tanecznej gdzie pojętej umiejętności baletowe. Ponadto, uczęszczała do szkoły muzycznej i nauczył się grać na pianinie. Ale ona zwracała się do uprawiania sportów. Ona parał się w pływaniu i lekkiej atletyce.

wybór

Po ukończeniu uczelni plastycznych Elena Slesarenko zdjęć, które można zobaczyć w tym artykule, postanowił realizować się w lekkiej atletyce. Jest to częściowo zasługa jej trener, Apanasenko Mariny Gennadievny, który widział zadatki na mistrza w dziewczynie. Była w stanie pomóc Elenie określić rodzaj sportu i został jego pierwszym trenerem.

pierwszy konkurs

Lena bardzo poważnie przygotowuje się do konkursu i zaprosił ich do publiczności (rodziców, przyjaciół, i tak dalej. N.). Ona ma dziecko marzył o bycie najlepszym. Pierwszy w swojej grupie, a następnie w miasta, regionu i kraju. Ten napęd i pragnienie, aby wygrać – jakość charakter Elena, prowadząc go na nowy poziom w tym sporcie.

Elena Slesarenko w siódmej klasie, po raz pierwszy udał się do konkursu w innym mieście. Od tego momentu rozpoczęła się jej karierze sportowej. Konkursy miejskie Elena trwa zwykle 3-4 miejsc. Po pewnym czasie, jej talent dostrzegł wybitny trener Gorkov Boris Mihaylovich i zapytała Lena skoncentrować się na skoku wzwyż.

Skoki jak przyszły mistrz i zaczęła wygrywać konkursy wśród rówieśników jako miejskie i regionalne, i kraju. W Wołgograd zimowym krajowych mistrzostwach Elena Slesarenko był pierwszy. A w wieku dziewiętnastu lat została włączona w reprezentacji Rosji w lekkiej atletyce.

mistrz sportu

W 1999 roku Elena poszła na studia w Akademii Medycznej, ale aby zatrzymać odtwarzanie sport nie. Nazwisko to coraz brzmiał w najważniejszych konkursach i Elena postanowiła przenieść się do Akademii Wychowania Fizycznego. Ukończyła z nim w 2006 roku, kontynuował naukę na studiach.

W 2000 roku pomyślnie przeszedł standardy o tytuł mistrza sportu. W 2002 roku zdobył mistrzostwo kraju i zdobył piąte miejsce w turnieju europejskim. W 2003 roku w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, była w stanie podjąć drugie miejsce.

W 2004 roku został zwycięzcą Pucharu Europy i zdobył złote medale w pierwszym Pucharze Świata. Na olimpiadzie w Atenach, była również w stanie uzyskać złoty medal. W 2005 roku zdobyła mistrzostwo Rosji, ale został ranny w konkursie w Finlandii.

Rok później Slesarenko odzyskane i był w stanie ponownie wygrać mistrzostwo Rosji. W tym samym roku (2006) zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata. W 2008 roku był czwarty na igrzyskach olimpijskich. I zacząłem trenować w Zagorulko Evgeniya Petrovicha od 2010 roku. Ona prowadziła szereg urazów i musieliśmy dokonać kilku operacji.

W 2014 roku ukończył karierę Elena Slesarenko. mistrz olimpijski prowadził Regional szkoła sportowa w rodzinnym Wołgograd.

życie osobiste

W środku mistrz dwutysięcznej spotkała się z Aleksandra Władimirowicz Kolesov. Stał się jej mąż cywilną. Mają córkę, która była o nazwie Lisa. Jego rodzina jest szczęśliwa Elena Slesarenko. Osobiste życie jest całkiem zadowolony, a zmiany w najbliższej przyszłości, nie chce niczego.

Alexander Kolesov – człowiek, będąc wsparcie i pomoc w codziennym życiu i karierze sportowej. Jako lekarz, zawsze odbywa się dużo za zwycięstwo mistrz olimpijski, dbanie o jej zdrowie fizyczne i psychiczne.

Nagrody i Helena tytuł

Elena jest zaszczycony mistrz sportu Federacji Rosyjskiej. W 2006 roku (osiemnastego lutego) dekretem prezydenta Rosji Władimira Putina został odznaczony Orderem Przyjaźni, która została odznaczona za zasługi dla rozwoju sportu i aktywności fizycznej oraz osiągnięcia wysokiego.