384 Shares 3937 views

Piękny Kleopatra – królowa Egiptu

Kleopatra, ostatnia królowa Egiptu, prawdopodobnie jeden z najbardziej legendarnych kobiet ludzkości. Z jej nazwa związana jest nie tylko do ostatnich stron historii niegdyś wielkiej cywilizacji, ale również ostatecznym podboju Egiptu przez Rzym. Jej wizerunek uosabia piękno i zdradę, woli politycznej i tragedii. Historia Kleopatry, królowej Egiptu, na całe życie porośnięte legend. A dziś nadal pobudzać społeczeństwo. Wymownym dowodem tego jest regularne pojawianie się historii sztuki, a zwłaszcza w kinie XX i XXI wieku. Same filmy fabularne z różnych lat, istnieje więcej niż tuzin.


Historia życia

Kleopatra, królowa Egiptu, urodził się w 69 pne. e. Była córką egipskiego władcy Ptolemeusz XII. O swoim dzieciństwie i młodzieży współczesnych historyków właściwie nie wie nic. Można jednak sądzić o pośredni wpływ na jego losy Troubles 58-55 lat pne. e. W tym czasie nie było rewolta w Egipcie, w którym jej ojciec został zdetronizowany i wygnany z kraju. Ten epizod stał się ważnym w historii starożytnej cywilizacji. Odzyskać tron Ptolemeusz XII udało wkrótce, ale już za pomocą jednego z rzymskich namiestników. Po tym, egipski władca stał się posłuszny marionetką Rzymie. Ptolemeusz XII zmarł w 51 pne. e., pozostawił po śmierci swej woli, który stwierdził, że tron należy przejść 16-letniego Kleopatrę i jej brata, Ptolemeusza XIII, który był dwa lata młodszy od niej. W trosce o wspólne reguły zawarli formalnego małżeństwa.

Cleopatra. Królowa Egiptu

W ciągu pierwszych kilku lat brat i siostra rzeczywiście walczył każdy ich władzy i supremacji w państwie. Punktem zwrotnym była kłótnia z Rzymem Ptolemeusza XIII, w wyniku którego został zamordowany (47 BC. E.). Po tym wydarzeniu, Kleopatra, królowa Egiptu, stają się więc w pojedynkę. Oczywiście, nadal miała liczyć się z potężnego państwa rzymskiego. Po pierwsze ona zachwycił Yuliya Tsezarya walczyć ze swoim bratem. Jednak po śmierci Cezara, stał się potężny patron Marek Antoniusz, cesarski dowódca. Kleopatra, królowa Egiptu, spotkał się z nim w 41 pne. e., gdy miała 28 lat. Zimę spędził z nią w Aleksandrii, w trakcie którego ona starała się związać go do niej. I osiągnął znaczny sukces. Jednak ogólny sprawy państwowe są oddzielone kochanków. Oni nie widział od trzech lat.

Kolejne spotkanie odbyło się w Antiochii w 37 pne. e. Królowa w tym czasie bezskutecznie zaangażowany w budowę państwa egipskiego. Jednak jego działalność, kariera Antoniego i ich wspólne szczęście nie trwa długo. Rzymski cesarz Oktawian zaczyna widzieć w związku Antoniusza i Kleopatry unii reprezentujących realne zagrożenie dla ich własnego napędu. Cesarz dosłownie rozpętał wojnę domową przeciwko Antoniusza. Ten ostatni był bardzo popularny w Rzymie, jednak okazało cesarska propaganda wszystko jakby Rzym jest zagrożona ze wschodniego władcy, oczarowany Antoniusza. Decydująca bitwa wojny była bitwa niedaleko Przylądka Akcjum w 31 rpne. e., gdy flota Kleopatry i Antoniusza został pokonany. Słynna para przemian popełnił samobójstwo rok później, kiedy mury Aleksandrii padł pod naporem Oktawiana.