392 Shares 7325 views

Kuban poetów. Pisarze i poeci Kuban

Wielu piszących w regionie Krasnodar, którzy piszą piękne wiersze na cześć małego domu. Kuban poeci Victor Podkopaev Valentina Saakova, Kronid Oboyschikov Sergei Khokhlov, Witalij Bakaldina Ivan Barabasz – duma granicy literatury. Każdy z nich ma swoje ulubione miejsca. Ale w pracach danego autora wyraźnie usłyszeć jedno ich łączy uczucie – wszechogarniająca miłość.


Kuban poetów natury

Sercem poety Victor Podkopaev Krasnodar regionu podbili raz na zawsze w młodości. Dla niego, dźwięczne słowo „Kuban” – jak ulubiony nazwie. Ona poświęciła jej twórczości poety. O niej, o Kubań, jego liryczne refleksje i marzeń. Otwieranie książki jego wierszy, natychmiast poczuć zapach pól grube ziarno, zasolenie fal morskich, zrozumienie w jaki sposób natura budzi się.

Kuban słodkie krawędzią
Jesteś ozdobą całej Rosji,
cudowne piękno
Pod błękitnym niebem.

Być może gdzieś tam
Umieścić jeszcze piękniejsze,
Ale nie więcej
Kuban rodzimych miejsc …

o ojczyźnie

Kuban wiersze poetów jak impregnowane ciepłym słońcu. Mamy nee rostovchanina Kronid Oboyschikova całe życie związane jest z Kuban: tu ukończył liceum, szkoły lotniczej, stąd poszedł do obrony swej ojcowskiej regionie. Gleby, karmi swoją żywą ekspresję artystyczną, i służył jako pin-up w swojej chwale perła południowej Rosji.

Dzienne ptaki milkną,
Zlewanie z pylistych belek
Brzmi ustępują i drenażu,
Jak roztopionym wosku świece.

Ciemniejsze malowidła chmura,
Yasneet gwiazda szkliwo.
Jako matka w świecie nie porównać mnie z kimś,
Więc nie ma nic do porównania ich ojczyznę.

Cokolwiek wiersze poetów Kuban – krótkie lub zamiatania – może wydawać się, czują, niezależnie od liczby zwrotów, głębokiego szacunku dla ojczyzny. Wiele lat, aby zadowolić swoich czytelników uduchowiony poeta poezja Korenovskiy Małachow Wiktor Iwanowicz. Kiedy czytasz swoje wiersze o swojej ojczyźnie, jeśli spacer po porannej rosy, podziwiając gładką powierzchnię rzeki, nie można patrzeć na tyle świcie kopule unoszące się w obłokach niebieskich.

zapisy historyczne

Wielu poetów Kuban pochodzić z daleko i zakochał się w miejscowej ziemi. W Krasnolesje i wysokich traw łąkowych Smoleńsk stracił leniwie płynącej rzeki bączek. W pobliżu i miejsce narodzin słynnego kubańskiego poety Sergei Khokhlov. Jego ojciec przeniósł się z rodziną do łaski Terytorium Krasnodar.

W Kuban Sergei Khokhlov zyskała doświadczenie, ludzki, dojrzałość cywilnego. I poleciał, wyprzedzając się nawzajem, wspaniałe dźwięki. O toaletowego ojciec, matka, wojny, przyrodzie, rodzimych pól, rzek, stepy. I, oczywiście, miłość. Specjalna aura ma swój cykl romantycznych wierszy „Scytowie”, gdzie autor był w stanie przekazać kielni konfliktowych zarozumiały perski władca Darius i miłujących wolność ludu dzielnych – Scytów.

teksty

Kuban poeci – mistrz lirycznego sylaby, zwłaszcza drobne wiersze Vitaly Bakaldina. Jego miłość do krawędzi poświęcił wiele prac. Jego praca jest przepojona poczuciem wspólnoty z ziemi ojczystej, ciepło ludzi, wszystko dziennego: trawa, drzewa, woda, ptaki … Poeta w swoim wierszem zastrzyku Kuban motyw w ogólnym tematem ojczyzny.

Dorastałem w Kuban,
Nasz południowej krawędzi:
Mam krewnych, zrozumiałe
Zdecydowana step …

Kuban wiersze poetów lubię ur dla utworu. Ivan Varavva – ziemia piosenkarka Krasnodar. Wydaje się, że z samej natury naszego hojnego umieścić w rękach liry poety. Do jego wierszy chcą wracać wielokrotnie. Pobierają energię, sprawiają, że myślisz, aby rozejrzeć się i zobaczyć, jak piękny nasz region wyjątkowy.

Barabasz działa kompozytorów inspirowane, jego słowa są napisane najlepsze utwory Kuban. Ivana Varavvy poetycki głos nie może być mylony z żadnym innym. On słusznie należy do krawędzi natarcia poetów. Jego praca, jasne i życia potwierdzając, śpiewa tej żyznej ziemi, ludzi zamieszkujących go, bezinteresowny, miły i odważny, zakochana w swoim hleborobsky pracy.

Kuban poetów dzieci

Kuban pisarzem-gawędziarzem Tatiana Iwanowna Kulik dał każdemu żywy wrażenie swoim dzieciństwie – historie opowiadane przez matkę, dziedzicznej kozackiego Efrosiniey Tkachenko. Dla dzieci, ona jest autorem wielu wspaniałych książek:

  • „Kozak” – opowieści niesamowite wspaniałe wydarzenia, które miały miejsce w naszym przodkom podczas sprawdzania dalѐkimi żyzną ziemię Kuban urządzone autentyczne ludowe pieśni kozackie.
  • "Opowieści z Kaukazu" – strona historie Kaukazu: adygejski, Czeczenii, Abchazji, Abaz, Lak, Karachai czerkieski, ingusko, kabardyjski, Bałkarii, Osetii, Nogai, Avar Lezgi Don i regionów Kuban. Oni sami są wchłaniane zwyczaje i mądrości ludów górskich.
  • „Opowieści kraju” – życie bohaterów bajek wielonarodowy kraj jest wypełnione cudów zabawy, śmieszne, czasami niebezpiecznych przygodach, mądrości starości i dzieciństwa zgorszenie, prawdziwej przyjaźni i spotkań szczęścia.

Anatolij Movshovich – znany kubański poeta i autor kilku książek dla dzieci, członek Związku Literatów Rosyjskiej. Writer dobrze zorientowani w psychologii dziecka i jest w stanie obserwować świat oczami dziecka. Jego poezja jest bardzo bezpośredni, pełen humoru i muzykalności. Poeta pisze w języku dzieci: jasne, łatwe i przyjemne. Być może dlatego jego wiersze są popularne i uwielbiana przez wszystkie dzieci.

na wojnie

Kuban poetów wojennych pisało wiele prawdziwych, szczerych linie, czasami impregnowane z nutą goryczy o poległych towarzyszy. Aksakal, jeden z najbardziej cenionych poetów przedmiotów wojskowych Bakaldina Witalij Borisovich. Pochodzący z Krasnodar, nastolatek przeżył sześć miesięcy okupacji niemieckiej, a często powraca w przyszłości martwić jego temat.

Jego wiersze o strasznych wydarzeniach piercing i penetracji. O nieśmiertelnych wyczynach starszych towarzyszy, jest gotów rozmawiać bez końca. W wierszu „Zysk Krasnodar”, autor opowiada o maturzystów wczorajszych tylko przeznaczonych do wysiedlenia Niemców. Walczyli na śmierć i życie ze starszymi zawodnikami, trzy dni trzyma obrony. Wielu z nich nigdy nie opuścił leżący niedaleko Krasnodar „poklassno i poshkolno”. Inne ważne prace:

  • „Wrzesień 42 th w Krasnodarze.”
  • „Październik 42 th w Krasnodarze.”
  • „Nasz dzień”.
  • "W dniu 12 lutego 1943 r."

O rodzinie i wiecznych wartości

Nie przestać mówić o rodzinie Kuban poetów, wieczny, ponadczasowych wartości. Organ niekwestionowanym ma poetę Zinowiew, Nikolai Aleksandrowicz, członek Związku Literatów, laureat nagród literackich. Urodzony 10.4.1960 w regionie Krasnodar (wieś Korenovskaya), w Niedzielę Palmową. Poeta został opublikowany w znakomitych czasopismach: „Don”, „Moskwa”, „skok”, „Nasza Współczesnej”, „powieść-magazyn 21”, „Syberia”, „straż graniczna”, „Rostov dom”, „Wołga-21” "Native Kuban". Gazety „Dzień Literatury”, „Literary Gazette”, „rosyjskie czytelników”, „Literary Rosja”. Obecnie zhivѐt w Korenovsk. Wśród jego dzieł – „Idę na ziemi”, „sedoe serca”, „sens życia”, „kręgu miłości i pokrewieństwa” i innych.

zajęcia na świeżym powietrzu

W Kuban eksploatuje dwie główne organizacje literackie:

  • Związek Pisarzy Rosji.
  • Kuban Związek Pisarzy.

Związek Pisarzy Rosji w regionie Krasnodar 45 są piszących. W różnych okresach, składał Bakaldina VB Varavva I. F., Zinovev N. A., Makarova S. N. (działając Przewodniczący oddziału), tapicer Ka Hohlov S. N. i innych.

Rosyjski Związek Pisarzy (30 członków) jest umieszczona jako stowarzyszenie ludzi „nowej formacji”, zwolenników zmian demokratycznych. Są bardziej reprezentowane Kuban poeci "middle" generacji. Altovskaya O. N., Grechko Yu S., Demidova (Kashchenko) EA Dombrowski VA Jegorow S. G., Zangiev VA, Kvitko S. V., Jilin (Sheyferrman) VM Poleschuk V. V. i innych utalentowanych autorów.

Terytorium duma

Niewdzięczne zadanie – dyskutować, kto jest najlepszy z pisarzy. Każdy mistrz słowa jego wizja świata, odpowiednio, unikalny styl, który może pokrywać się z gustami czytelników i krytyków być albo specjalne, zrozumiałe sztuk. Tylko oficjalnie literacki unijny składa się z ponad 70 twórców z regionu Krasnodar, nie licząc „amatora”, ale nie mniej utalentowanych pisarzy.

Ale wśród wielu wybitnych osobistości, których organem jest niekwestionowana, których prace zostały nagrodzone państwowych i nagród. "Przedpotopowcy" Kuban poezja niezaprzeczalne można nazwać Bakaldina Vitali Borisovich Varavvu Ivana Fedorovicha, Golub Tatiana Dmitriyevna, Zinovieva Nikołaj Aleksandrowicz, Makarov Swietłana Nikolaevnu, Wiktor Iwanowicz Malakhova Oboyschikova Kronid Aleksandrowicz Obraztsova Konstantina Nikolaevicha, Podkopaev Victor Stefanovic, Saakovu valentinu Grigorevnu, Khokhlova Sergey Nikandrovich i innych pisarzy i doceniają wspaniałą Kuban ziemię.