691 Shares 8984 views

Las Aokigahara – japoński las samobójstw u stóp góry Fuji

Las w Aokigahara jest znany jako Dzyukai (przetłumaczony jako japoński jako "morze drzew"), położony jest u stóp góry Fuji (wyspa Honsiu) w Japonii. To nie jest wliczone w żaden program wycieczkowy na zwiedzanie kraju, ale wielu turystów jest tutaj, gdy przyjeżdżają do Mount Fuji. Wielu z nich nawet nie zakłada, że znajdowały się w najbardziej złowieszczym i tajemniczym punkcie Japonii.


Historia wyglądu lasu

Najmocniejsza erupcja wulkanu Fuji miała miejsce w 864 roku. Ogromny potok lawy opuścił północno-zachodnie zbocze. Powstało plateau lawy, którego powierzchnia wyniosła 40 kilometrów kwadratowych. W tej chwili las stopniowo się pojawiał.

Gleba wygląda tak, jakby ktoś próbował wyrwać starożytne drzewa. Ich korzeni, które nie są w stanie przełamać skały lawy, wychodzą, splatając się z fantazją nad skałami, które w starożytności zostały wyrzucone z doliny wulkanu.

Japonia, las Aokigahara: opis

Ulga tego wspaniałego lasu pokrywa liczne jaskinie i szczeliny, niektóre rozciągają się pod ziemią na setki metrów, a większość z nich lód nie topnieje nawet w upale letnim. Łączna powierzchnia masywu wynosi nieco ponad 35 kilometrów kwadratowych.

Charakterystyka położenia (nizina, gęstość lasu) sprawia, że miejsca te wywołują obłędną ciszę. Eksperci uważają, że w podglebie w rejonie lasu znajdują się bogate rezerwy rudy żelaza. Prawdopodobnie wyjaśnia to, że w lesie nie ma kompasów.

Teren, na którym znajduje się ten dziwny las, nie może być używany z narzędziami ręcznymi (motyka lub łopata). Japoński las Aokigahara jest uważany za młody, ponieważ pojawił się około 1200 lat temu. Ostatni raz wulkan Fuji wybuchł w 1707 roku. Z jakiegoś nieznanego powodu lawa nie pokrywała jednego ze zboczy, którego powierzchnia wynosi około 3000 hektarów. Później przecięła gęsty las składający się z sosen, bukszpanu i innych drzew iglastych.

Las Aokigahara (Dzyukai) jest parkiem narodowym, wzdłuż którego jest kilka tras turystycznych. Oferują wspinaczkę na północnym zboczu góry Mount Fuji i idź wzdłuż pięknego lasu. Ponieważ las Aokigahara znajduje się niedaleko stolicy kraju (Tokio), istnieje wiele sposobów na spędzenie ciekawego czasu w przyrodzie. Do jego atrakcji zaliczają się jaskinie wiatru i lodu.

Ten las, według wielu Japonii, jest smutnym widokiem kraju. Często nazywa się to tylko lasem samobójstw. Aokigahara był pierwotnie związany z mitologią Japonii i był tradycyjnie uważany za miejsce, w którym żyją duchy i demony.

Legendy i legendy

Legendy tego tajemniczego miejsca znane są Japończykom od średniowiecza. Mówi się, że w XIX wieku przywieziono ubogie rodziny do lasu i zostawiono w nim, dooming do pewnej śmierci, ich rodziców i dzieci, którzy nie byli w stanie karmić. Groundy nieszczęsnego nie przenikały do ściany potężnych drzew, a nikt nie słyszał krzyku z powodu skazanego na straszliwą, bolesną i długą śmierć. Miejscowi mieszkańcy są pewni, że ich duchy wciąż czekają w lesie samotnych podróżników, szukając zemsty za cierpienia, które spadł na ich udział.

Dzisiaj nie ma głodu w Japonii, ale las Aokigahara nadal odgrywa teraz dziwną rolę. Cisza dzwonka, tajemnicza sceneria tego miejsca przyciąga tutaj, podobnie jak magnes, ci, którzy postanowili dobrowolnie rozliczać relacje z życiem. Jeszcze bardziej ochłoda krwi legendy o licznych duchach, które kryją się w tym lesie.

Słowo "Aokigahara" w Japonii szeptem, gdy wieczorem zmierzch zaczyna mówić sobie nawzajem grozy. Wszystkim turystom przypomina się ostrożność. W żadnym wypadku nie należy odejść od ścieżki i wchodzić głęboko w las. Na tym ogromnym morzu drzew łatwo jest zgubić. Warto kilkadziesiąt metrów odejść od drogi, a wszystko może zostać utracone przez długi czas, jeśli nie na zawsze … W tej sytuacji nawet kompas nie pomoże – anomalia magnetyczna losowo obraca strzałę, czyniąc to urządzenie zupełnie bezużyteczne.

Drzewo samobójcze (Aokigahara)

Ta nazwa jest mocno zakorzeniona w tej tablicy. Las Aokigahara, którego zdjęcie widać w tym artykule, z nieznanych powodów przyciąga ludzi, którzy zdecydowali się opuścić ten świat. Zgodnie z tym wskaźnikiem zajmuje drugie miejsce na świecie, po drugie tylko do mostu Golden Gate, który znajduje się w San Francisco.

Co roku w lesie znaleziono od 70 do 100 ciał. Japońska policja od 1970 roku zaczęła oficjalnie szukać organów samobójczych. Dane statystyczne kraju dają niesamowity fakt – liczba organów znalezionych w lesie wzrasta z roku na rok. Najczęstsze sposoby samobójstwa to: zatrucie narkotykami i wiszenie.

Świadkowie twierdzą, że wystarczy wejść do lasu tylko kilka metrów, ponieważ można znaleźć na ziemi różne rzeczy – plastikowe butelki, torby, opakowania medyczne.

Grzędy Aokigahara

W Japonii trwają prace nad znalezieniem, ewakuacją i usunięciem znalezionych organów. Zadanie to powierzono władzom trzech osad najbliżej lasu (Fujikawagutiko, Kamikuishi i Narukava).

W tym celu corocznie przyznawane są środki z budżetu państwa w wysokości 5 milionów jenów rocznie. Specjalne pokoje zarezerwowane do tego celu są zatłoczone z ciała, które nie są potrzebne przez nikogo.

Przy wejściu do lasu można zobaczyć plakat z wezwaniem do ludzi, zmęczony niezliczonymi problemami i zmartwieniami, aby spojrzeć na ich życie jako nieoceniony prezent swoich rodziców. Są pytani o rodzinę, krewnych. Ludzie, którzy nie są zadowoleni z życia, są przekonani, że nie są sami w ich nieszczęściu. Są tacy, którzy mogą pomóc im rozwiązać najtrudniejsze problemy. Poniżej znajduje się numer telefonu, pod który mogą zadzwonić.

Środki zapobiegawcze

Aby zapobiec nowym próbom na własne życie, władze lokalne podejmują różne środki zapobiegawcze : umieszczają znaki z odwołaniem, kamerami wideo wzdłuż drogi i ścieżkami prowadzącymi do lasu. W lokalnych sklepach nie można kupić silnych leków, liny, które najczęściej stosuje się do zmniejszenia rachunków z życiem.

Trzeba powiedzieć, że pracownicy sklepów zlokalizowanych w pobliżu dróg prowadzących do lasu nauczyli się dokładnie określić od tłumu osób, które poczęły się samobójstwem. Według ich obserwacji, ci ludzie chodzą przez jakiś czas, zanim pójdą ścieżką, starając się nie patrzeć na nikogo.

Wszyscy pracownicy są zobowiązani do zgłaszania zgody z policją, przy najmniejszym podejrzeniu. Pomaga ochotników i policjantów zapobiec samobójstwom i regularnym patrolowi okolicznych dróg i lasów. W lesie Aokigahara (Japonia) często przychodzą mężczyźni, którzy są szczególnie uderzeni. Nie porzucając zwyczaju stale noszącego ścisły garnitur, wędrują przez ścieżki lasu w ubraniach biurowych. Policja zatrzymuje takie "turystów" w pierwszej kolejności.

Raz w roku las Aokigahara poddany jest najdokładniejszym badaniom. Uczestniczy w niej policja i duża grupa wolontariuszy (co najmniej 300 osób). Obszary lasu, które testują, są otoczone wstążką.

Tu jest, tajemniczy i złowieszczy, ogłuszając jego niesamowitą ciszę, ale jednocześnie piękny w pierwotnej naturze – las Aokigahara.