304 Shares 6523 views

Dlaczego komputery? Obszary wykorzystania komputera. Pierwszy komputer

Któż z nas nie myślał o komputerze docelowym? Jak to „robota” robi dla nas, pomaga nam w pracy, a także w ciągu dnia! Ile czasu poświęcamy na to, ale ile i zapisać! Komputer – urządzenie, które jest mocno zakorzenione w naszym życiu, pomagając spełnić najprostsze i najtrudniejsze wyzwania, bawi i rozwija.


Co to jest?

Czy często zastanawiają się, dlaczego potrzebujemy komputerów? Niewiele osób w pełni zrozumieć cały szereg zadań, na których działają te „maszyny”. Ale skąd one pochodzą i jak tak szybko w naszym życiu? Komputer z języku angielskim jako „komputer”. Ta funkcja była to było pierwszym zadaniem urządzenia. Z grubsza rzecz biorąc, pierwsza maszyna służyła jako kalkulatora.

Teraz ten mechanizm jest w stanie wykonać określone zadania. Uważa się, że większość z tych zadań są obliczeniowa lub zmanipulowana. Ale ostatnio, wraz z rozwojem sieci społecznych, ważne jest funkcja wejścia-wyjścia. Że wszystkie transakcje zostały wykonane z właściwej kolejności, przy użyciu program, który jest specjalnie do tego celu i stworzył.

historia

Generalnie, pamiętając pierwszego komputera, historycy zagłębić się w analizie wydarzeń starożytnego Babilonu. To wtedy wynaleziono pierwsze obliczenie zmienności – liczydło liczydło. Ale jeśli nie idzie tak daleko, jak można cofnąć się w czasie jest mniejsza niż 100 lat. To było w 1941 roku świat zobaczył pierwsze takie urządzenie. To opracował amerykański matematyk z Harvardu Govard Eykson.

On i kilku inżynierów IBM stworzył pierwszy komputer na podstawie czasu pracy Charles Babbage. Oficjalnie samochód rozpoczęła się dopiero w 1944 roku. Dostała nazwę „Mark 1”. Umieściliśmy uzbrojenie w Harvard University.

Ciekawostką jest, że w czasie rozwoju PC wydano 500 tysięcy dolarów. W tym przypadku zespół komputerową z drogich materiałów o wysokiej jakości. Mechanizm umieszczony w stali nierdzewnej i szkła. Urządzenie miała długość 17 m, wysokość wynosiła około 2,5 m. W związku z tym ciężar technika wyszukiwania było ponad 4 tony. Aby wyprowadzić komputer do pracy, trzeba było korzystać z różnych dźwigni, przekaźników, przełączników, których było więcej niż 750 sztuk.

Co ciekawe, samochód posiada przewody, którego długość wynosi 800 km. Jednak potężny komputer jest dość prymitywne zadania. On poradził sobie z ograniczoną ilością numerów – tylko 72, składały się z 23 miejsc po przecinku. System może odejmować i komponować i poświęcić wszystkie te procesy nie więcej niż 3 sekundy. Mnożenia, wymagała ponad 6 sekund, podział prowadzono w ciągu 15 sekund.

W rezultacie, naukowcy byli w stanie uzyskać zaawansowaną maszynę obliczeniową, która została użyta do perforowanej taśmie papierowej, aby wprowadzić dane. Mimo swej oczywistej słabości obecnych potworów technicznych, wciąż nie wszystkie obliczenia bez pomocy człowieka, a tym samym odniósł ogromny krok w kierunku automatyzacji.

inne teorie

Faktycznie, że „Mark 1” to pierwszy komputer do kontrowersyjnej transakcji. Pod tym względem istnieje wiele teorii. Tam często jest wspominany Konrad Zuse z jego maszynie Z1, który został ustanowiony w 1938 roku. Wiadomo również pierwszy elektroniczny komputer cyfrowy w Stanach Zjednoczonych, który zaczął mówić w 1942 roku. Mimo, że nie została sfinalizowana, ale może to być prototyp i natchnienie następujących maszyn.

różnorodność

Kiedy osoba stawia pytanie: „Dlaczego musimy komputery” On często reprezentuje standardową wersję PC lub laptopa w nagłych przypadkach. Ale to tylko niewielka część urządzenia o tej samej nazwie. Między innymi, komputery stacjonarne można podzielić na krajowe i serwera, istnieją stacje robocze, opcje osobiste, jednoczęściowy, konsole do gier, centra multimedialne itp

Do komputerów to bardziej uproszczonego urządzenia w tym laptopa, tabletki, nettopy. Tam superkomputery, które obejmują minivan, supermini, osobiste i mainframe. Ostatnia opcja – jest to bardzo mocny komputer, przeznaczony do wysokiej wydajności i zadań zasobów. Zwykle jest to ogromna ilość pamięci RAM i zewnętrznej pamięci stosuje się do produkcji seryjnej oraz inne zadania.

Dla małych i przenośne komputery są z nami swoimi ulubionymi smartfony, laptopy, palmtopy, tablety, e-książki i tak dalej. Wielu ludzi zapomina, że terminal jest w restauracji i sklepów – to również komputer jako tłumacza elektronicznego, kalkulator itp

Takiej ogromnej liczby urządzeń staje się jasne, że ich celem może być bardzo różne, a czasem zupełnie nieoczekiwane.

projekt

Przez cały czas poprawiające Nowoczesne samochody posiadają szeroki zakres projektowania mody. montaż komputerowy, który jest dla wielu użytkowników – prawie nic w porównaniu do stacji serwerowych projektowych i podobnych potężnych modeli. Jednak istnieją pewne normy i algorytm, który skupia wszystkie rodzaje komputerów.

Kiedy ludzie zaczynają myśleć o konstrukcji urządzenia, często zastanawiam się, czy jest to maszyna typu cyfrowego lub analogowego systemu. Dla pierwszego wariantu obowiązującymi dyskretnych zmiennych liczbowych lub symbolicznych. typ analogowy przeznaczony jest do obsługi dużego przepływu informacji. Oczywiście, pierwsza opcja jest najbardziej popularne wśród użytkowników.

Przez analogowych jest to konieczne do przeprowadzenia nomogramów, suwaki logarytmiczne, astrolabium, oscyloskopów, telewizory, a nawet mózg.

aplikacja

Wracając do głównego tematu artykułu „Co mogę korzystać z komputera,” ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest jeszcze pełny zakres zadań wykonywanych przez to trudne do zbadania. I jest mało prawdopodobne, wszystkie bieżące procesy, które wykonuje komputer są granica jego możliwości.

Jednakże, jeśli mówimy o dobrze znanych metod stosowania, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy: popyt PC w pracy i rozrywki. Ten ostatni jest szczególnie popularne w tej chwili, i ze składnikiem edukacyjnego pomaga wielu uczniów do automatyzacji ich szkolenie i uzyskać więcej informacji.

rozrywka

Każdy pamięta o grze w szachy z komputerem. Kiedy była taka okazja, ludzie są po prostu zachwyceni możliwościami urządzenia. Następny wprowadzono różne gry karciane i inne łamigłówki. Teraz obejmować jeden przegląd wszystkich grach jest nierealne. największe turnieje na świecie odbywają się gry komputerowe, które są zebrane stadiony fanów i nagrodę więcej niż 20 milionów dolarów.

O rozrywkę musimy pamiętać nie tylko komputery i laptopy gamer, ale również konsole do gier, PDA i smartfonów. Te ostatnie, oczywiście, mają funkcje operacyjne, ale nadal często wykorzystywane jako urządzenie, które pomaga zabić czas w drodze rozrywkowych.

Oprócz gry w szachy z komputerem i wykonać szereg gier dla projektów rozrywkowych należą oglądania filmów, reklam i programów telewizyjnych, słuchanie audio, radia lub książek. Wirtualne wycieczki do muzeów, teatrów, wystawy, występy, etc.

formacja

Wielu młodych ludzie zapomnieli, że komputer, oprócz rozrywki, przeznaczone do treningu. Jest to jeden z jego najważniejszych funkcji, co sprawia, że nie tylko możliwe, w celu uzupełnienia istniejącej wiedzy, ale również nabyć nowe. Tak, siedząc przy komputerze, możemy łatwo przejść przez kształcenie na odległość, samokształcenia, czytać książki, słuchać i oglądać kursy wideo, opanowanie różnorodnych procesów i poszerzanie horyzontów.

Obszary komputera tak różnych zastosowań, które często są ze sobą powiązane. Tak więc, na przykład, komunikacji i edukacji pomaga nam łatwo uczyć się nowych języków lub znaleźć przyjaciół z całego świata.

komunikacja

Fakt, że komputer jest używany jako środek komunikacji, nie warto wspominać. Każdy o tym wie. Teraz używać komputera jako platformy do spotkań i komunikowania się, a wręcz przeciwnie, powoduje pewne problemy społeczeństwa. Ludzie stają się zależne na portalach społecznościowych, forach i blogach. Chociaż, jeśli wziąć pod uwagę tę opcję na stronie pozytywów, komputer naprawdę ułatwiło nam poznawanie ludzi z różnych zakątków świata.

Zrobił szybką komunikację, ułatwiają pozyskiwanie danych do pracy, więc na edukacji i innych zadań.

praca

Komputer do pracy, oczywiście, również ważnym narzędziem. Trudno sobie wyobrazić kogoś z personelu, który nie chciał użyć tego urządzenia. W sklepach sprzedających zrobić numer pozycji na komputerze, przeprowadzić płatności bezgotówkowej poprzez terminale itp

Duże firmy dzięki komputerom skonfigurować sieć roboczą do transmisji danych, są szybkie poprawki i korekty. Niektóre duże przedsiębiorstwa w celu ustalenia ich komputery ogromne programy systemowe do zarządzania firmą. Ponadto, nie jest zaskakujące, aby spotkać pisarza stacjonarnego PC lub copywriter, dziennikarz, bo Elektro dawno wyszły z mody i były tylko interesujące akcesoria i dekoracji wnętrz.

W rezultacie, jeśli nadal nie wiem dlaczego musimy komputerów, należy rozważyć użycie co ludzie tworzą obrazy, zdjęcia, edytować je, stacji bazowych, przygotowana książki, czasopisma, gazety i różne materiały drukowane i formaty elektroniczne. Jak jest teraz tworzony muzyki i filmów, w jaki sposób pracować z obliczeń matematycznych. W końcu, kto rozwija, wzory, funkcje lub programy.

zawody

Jeśli mówimy o bardziej konkretnych problemów, ale teraz prawie wszyscy i każdy może powiedzieć, dlaczego musimy komputerów i gdzie są one wykorzystywane. Na przykład, w systemie obrony przeciwrakietowej wojskowej lub przestrzeni zarządzany przez PC. Wszystkie zjawiska fizyczne lub badawcze skonstruowane modele opracowane przy użyciu zautomatyzowanego sprzętu.

Przeprowadzenie matematycznych, chemicznych, analiz i obliczeń wykonanych przez maszyny fizyczne i inne. Praca zostały zautomatyzowane przez długi czas, a nie tylko te związane z obliczeń, ale nawet wśród lekarzy.

Budowa fazie projektowania jest również zautomatyzowane i regulowane za pomocą systemów komputerowych. Wszystkie najważniejsze wydarzenia, w tym konkursów, programów rozrywkowych, etc. obsługiwane przez komputer, a ludzie, którzy je prowadzą.

Na ogół opisać stopień znaczenia komputera w życiu każdego człowieka, społeczeństwa i państwa jako całości jest bardzo trudne. Teraz wszędzie wyglądasz, widzimy komputer w jego różnych wersjach. Wraz z pojawieniem się Internetu, mechanizm ten jest mocno wpisana w nasze życie, niektóre wymienić telewizor i tradycyjne media, komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną. Inni stają się nieodzownym narzędziem w pracy i nauki, a ktoś – pracodawca.