869 Shares 4204 views

Ile zielonej herbaty dziennie można wypić? Skład, zalety i szkodliwość zielonej herbaty

Wielu lekarzy zdecydowanie zaleca rezygnację z kawy i silnej czarnej herbaty na korzyść swojego zielonego analogu. Dlaczego tak jest? Co jest szczególne w tej herbacie? Czy jest tak nieszkodliwy, a nawet dobry dla zdrowia? Wreszcie, główne pytanie: ile można wypić zielonej herbaty dziennie? Może przedawkowanie jest możliwe? Nie ryzykujcie miłośników tego napoju? Czy jest to możliwe dla diety z zielonej herbaty? Może warto dodać ten napój w swojej codziennej diecie? Jak to wpłynie na twoje zdrowie?


Historia i konsekwencje

Dawno temu w starożytnych Chinach rozmawiali o wspaniałej mocy zielonej herbaty i nawet zalecili ją do leczenia. Na przykład, z bólem głowy i depresją, była pierwsza pomoc. A teraz sytuacja nie zmieniła się znacznie. Picie herbaty jest przydatne u osób, które są emocjonalne, impulsywne i podrażnione. Filiżanka herbaty przywraca spokój, ożywia i energetyzuje. Efekt uzyskany z napoju może być nawet kontrolowany, jeśli podążasz za mocną herbatą. Warto przypomnieć sobie tradycje kazamatów więziennych, gdzie silny warzarnia jest szanowana przez więcej alkoholu, ponieważ działa niemal jak narkotyk. Dobry napój wykonany jest z liści rośliny kamelii. Skład zielonej herbaty jest dobry, ponieważ kofeina tutaj jest minimalna w porównaniu z czarnym, to jest, jeśli przedawkowanie, poważne złe samopoczucie nie nastąpi.

Korzystanie z napoju

Silna zielona herbata zawiera imponującą ilość witamin C i P. Są to przeciwutleniacze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tkanki kostnej i kapilar. Witamina P wzmacnia naczynia krwionośne, co jest szczególnie przydatne u osób starszych. Aby zapobiec jednemu dnia, wypij kilka filiżanek zielonej herbaty. Zazwyczaj codzienną normą osoby dorosłej jest 300 mg napoju. Należy pamiętać, że duża ilość suplementów diety z zieloną herbatą jest sprzedawana w aptekach i sklepach specjalistycznych. Mają one użyteczny efekt terapeutyczny na ludzkim ciele. Muszę powiedzieć, że nie ma sensu pić zielonej herbaty, rozcieńczyć mlekiem, ponieważ w ten sposób osoba pozbawia ciało wielkiego korzyści. Dzieje się tak, ponieważ białko mleka łączy się z polifenolem i tłumi właściwości lecznicze wszystkich składników.

Co jest w środku?

Kompozycja zielonej herbaty jest niezwykle bogata, ponieważ napój zawiera cenne katechiny, które są potencjalnymi przeciwutleniaczami i są setki razy silniejsze niż popularna witamina C. Jest naukowo udowodnione, że katechina chroni komórkowy DNA przed nieodwracalnymi zmianami i hamuje rozwój nowotworowych nowotworów. Przy okazji, czarna herbata również zawiera te substancje, ale w znacznie mniejszej ilości.

Dlaczego warto pić?

Tak więc, zielona herbata bez cukru jest tylko magazynem użytecznych elementów. Powody picia można nazwać wielką odmianą. Przede wszystkim należy zauważyć, że herbata dostarcza organizmowi antyoksydantów. Eksperci uważają, że substancje te mogą spowolnić proces starzenia, chronić się przed chorobami serca i proliferacją komórek nowotworowych. Regularne stosowanie zielonej herbaty zapobiega udarowi! Oczywiście są owoce zawierające więcej przeciwutleniaczy, ale po cenie są znacznie droższe. Drugą zaletą napoju jest spalanie tłuszczu i pomoc w produkcji energii. Na Tajwanie naukowcy od dawna prowadzą badania nad grupą fokusową. Wyniki wykazały, że zielona herbata oolong naprawdę spala tłuszczów. Im dłużej drinka, tym lepiej. Zielona herbata zwiększa wytrzymałość każdego dnia podczas wysiłku fizycznego, ponieważ katechiny spalają tłuszcz i ograniczają wchłanianie węglowodanów.

Przez długie życie

Ile zielonej herbaty dziennie można wypić? Muszę powiedzieć, że nie ma ścisłych ograniczeń, a nawet diety na zielonej herbacie. To nie tylko ograniczenie ilości spożywanej żywności, ale prawdziwe oczyszczenie. Najlepiej zacząć od postu na zielonej herbacie. Naukowcy odkryli, że pięć filiżanek napoju dziennie zwiększa życie o 16% w porównaniu do tych, którzy piją mniej niż filiżankę. Spośród osób, które lubią drinka, mniej cierpią na choroby sercowo-naczyniowe. Długie życie nie jest tak interesujące, jeśli zmniejsza się funkcja układu rozrodczego, ale w tej dziedzinie pomaga również zielona herbata. Poważnie zmniejsza ryzyko chorób gruczołu krokowego i jajników, stymuluje mózg i łagodzi stres. Filiżanka herbaty przed snem uspokaja się i dzwoni do pozytywnej fali. Czego jeszcze byś chciał na dobry sen?

Zależności

Jeśli ktoś ma problemy z alkoholem lub papierosami, ile możesz wypić zielonej herbaty dziennie? Kilka filiżanek dziennie pomoże zmniejszyć wpływ alkoholu na organizm. Napój przed i podczas posiłku pomoże chronić zęby przed próchnicą. Herbata może usuwać nieprzyjemny zapach z ust, ponieważ w tym nie ma słodyczy, a nie niszczy zębów. Dwie filiżanki dziennie zachowują gęstość kości, a podwojona dawka wzmacnia obronę immunologiczną.

Pić lub nie pić

Ile zielonej herbaty dziennie można wypić? Jedna kubek oczywiście nie wystarczy, ale pięć wystarczy, aby ciało było zdrowsze. Zgodnie z postulatami prawidłowego odżywiania, dieta powinna obejmować pięć posiłków, a każdy z nich może być wyposażony w napój leczniczy. Dlatego dziesięć filiżanek herbaty dziennie nie stanie się problemem, ale pomoże tylko ogólnej regeneracji. Ponadto można zamrozić zaparzoną herbatę i wycierać kostkę lodu, okolice szyi i szyi. Pomoże to uczynić skórę zdrową i piękną. Sok z liści herbaty pomaga w oparzeniach i stanach zapalnych skóry. Jego wlew musi być stosowany z tamponem do zniszczonych miejsc, umyć rany. Herbata koaguluje białka i zatrzymuje krew. Zielona herbata pomaga schudnąć, ponieważ zmniejsza apetyt. Ureguluje również poziom norepinefryny, odpowiedzialny za tworzenie się tłuszczu. Kiedy osoba pije zieloną herbatę, redukuje warstwę tłuszczową w okolicy ud, talii i pośladków. Napój tego napoju z mlekiem nie jest tak dobry, ale tutaj w zapaleniu wielonerwnym jest skutecznym lekarstwem.

Łatwo jest przygotować drinka. W tym celu potrzebujesz 5 gramów herbaty kaflowej, szklankę wody i mleka, 10 gramów masła i soli. Herbatę należy suszyć w piecu, a następnie wrzucić do wrzącej wody. Gotowy napój powinien być filtrowany, a następnie posypany olejem i solą. Smak nie jest przyjemny, ale użyteczny. Podsumowując, trzeba powiedzieć, że zielona herbata jest bardzo przydatna i dobra w użyciu. Jeśli sam napój nie wyda się smaczny, można pić z miodem lub cytryną. Herbata pakowana jest również użyteczna na swój sposób, ale jej wartość jest znacznie niższa niż analogiczny liść. W rzeczywistości przy stosowaniu opakowanych liści herbaty nie ma sensu. Ale muszę powiedzieć, że nie ma też żadnej krzywdy. Zwłaszcza jeśli pijesz herbatę bez cukru, ale z cytryną, wapnem lub miód.