400 Shares 5782 views

Wzgórka nasiennego: Opis, możliwe przyczyny, diagnostyka i leczenie funkcje

Choroby układu rozrodczego u mężczyzn w większości przypadków pojawiają się dość nieprzyjemne objawy. Typowymi objawami są zwykle widoczne natychmiast. Czasami proces chorobowy dotyczy tkanek wewnętrznych. Dlatego człowiek przez długi czas nie zdawał sobie sprawy z problemu. Kategoria taki podstępny, a nieprzyjemne choroby obejmują zapalenie guzka nasion.


anatomiczny odniesienia

Mówiąc o rozwoju procesu patologicznego, wskazane jest, aby mieszkać w tej sprawie w ramach przeglądu, strukturę ciała. Część nasion płat usytuowany w gruczołu cewki moczowej. Jest to niewielki wzrost, którego długość wynosi 15-20 mm, a szerokość i grubość nie przekracza 3 mm. Składa się głównie z komórek mięśni gładkich.

W przełomowej pagórku znajduje się mała depresja, określany jako „człowiek jest najdroższy.” Przechodzą przez kanały ejaculatory. Większość mężczyzn wnikają z obu stron prostaty. Ich długość wynosi około 12-18 cm. Kanały ejakulacji otwarty zhomami słaby mięśni. Bezpośrednio podczas wytrysku poszerzyć ich otwory, dzięki czemu uwalnia się plemników do światła cewki moczowej.

funkcje fizjologiczne

W odniesieniu do powołania jednostki anatomicznej napiętej debaty nawet dziś. Niektórzy badacze uważają, że wzgórka nasiennego jest głównym edukacja. Bierze udział w procesach wytrysk i montażowych. Inni naukowcy uważają, że pozostałością żeńskich narządów rozrodczych i jest związany z fizjologii funkcji seksualnych. Prosta odpowiedź, co z punktu widzenia przedstawiony jest poprawna, jest to niemożliwe. Najprawdopodobniej prawda leży pośrodku. Na przykład, jeśli nowatorskie wzgórka działać mechanicznie, wielu mężczyzn nie ma wytrysk. choroby zapalne są często towarzyszy zmniejszenie długości bliskim kontakcie, co należy traktować jako bezpośredni dowód udział w tworzeniu funkcji seksualnych.

Jednak nie należy przeceniać znaczenia guzka nasion. Kilka lat temu naukowcy zakłada, że wzrost jego montaż w odwrotnej wielkości zapobiega spermy opuszczony. Liczne badania obaliły ten fakt. Opisane działanie barierowe odnosi się do komórek mięśni pęcherza.

Niezwykła lokalizacja guzka nasion sprawia, że podatne na różnego rodzaju patologii. Główne z nich to kollikulit i przerost. Następnie rozważyć cechy tych zaburzeń oraz podstawowe metody leczenia.

Co jest kollikulit?

Jest to proces zakaźnego zapalenia. Mechanizm rozwoju choroby opiera się na zastój żylny krwi w tkankach, gdzie wzgórka nasiennego. Wśród głównych przyczyn lekarze nazywają:

  • regularny przerywany coitus lub nadmierne opóźnienie;
  • problemy z krążeniem krwi;
  • przedłużone montaż, który nie jest bezpośrednio kontaktować się koniec;
  • siedzący tryb pracy.

Początkowy stan zapalny może wystąpić w wyniku zakażenia w jednym podmiocie. W tym przypadku choroba dobrze reaguje na leczenie. zapalenie wtórne występuje z powodu chorób przenoszonych wcześniej lub równocześnie zaburzenia układu rozrodczego.

Objawy colliculitis i metody diagnozowania

Znaki procesu chorobowego w zależności od czasu trwania zakażenia. Najczęściej pacjenci mają do czynienia z następującymi objawami:

  • dysfunkcję seksualną;
  • zanieczyszczenia;
  • Krew w nasieniu;
  • dyskomfort w pachwinie i odbytu;
  • ból podczas intymności seksualnej;
  • słabą moc plemników.

Te problemy zdrowotne zazwyczaj wskazują na zapalenie wzgórka nasiennego. Objawy oraz stopień ich nasilenia mogą się zmieniać, więc niemożliwe jest, aby postawić diagnozę na własną rękę. Lepiej jest szukać pomocy u urologa.

Podczas konsultacji lekarz musi najpierw przeprowadzić badanie lekarskie i słuchać skarg potencjalnego pacjenta. Pamiętaj, aby studiować historię. Po tym, przejdź do instrumentalnych metod diagnozy. W celu potwierdzenia, proces zapalny kopca nasion ureteroscopy jest używany, jak i badaniach laboratoryjnych przez PCR. Na podstawie tych wyników lekarz może przepisać leczenie.

Cechy terapii

Głównym celem leczenia jest przepisywany – aresztować ostrych objawów i infekcji sprowokowany przez choroby. Pierwszy pacjent jest określony przebieg antybiotyków. Ich działanie jest skierowany w hamowaniu czynnika sprawczego w procesie zapalnym. Lek jest zawsze dobierana indywidualnie. Ważne jest, aby wziąć pełną kurację, a nie zostawić go nawet po zniknięciu nieprzyjemnych objawów.

Równocześnie z bakterii mianowany fizjoterapii. Wśród najbardziej wrażliwych sposób problem oddziaływania może obejmować przemywanie cewki i tushirovanie specjalnych rozwiązań, które zawierają azotan srebra.

Ostatnim etapem leczenia jest zawsze chirurgia. W trakcie jego realizacji, chirurg usuwa stan zapalny wzgórka nasiennego u mężczyzn. Następnie, w ciągu 2-4 tygodni Należy zrezygnować z bliskim kontakcie i chronić organizm przed wirusami / chorób zakaźnych.

Przerost pęcherzyków nasiennych

W tej patologii jest wzrost w wysokości edukacji. Nasilenie może się zmieniać. Gdy nasienie płat kształt uruchamia blokować światło cewki moczowej.

W diagnostyce choroby, stosując metodę rosnącej urethrocystography. Badania w jamie cewki moczowej, lekarz wkłada środka kontrastowego, w którym istniejące wady można zobaczyć na zdjęciu. Patologia polega na usunięciu interwencji chirurgicznej. Podczas zabiegu usuwa specjalisty endoskopowego wzgórka nasiennego. Leczenie to jest uważane za kompletne.

prognozy lekarzy

Wszelkie nieprawidłowości wpływających męskiego układu płciowego, wymaga wysokiej jakości diagnostyki i leczenia. W tym momencie ważne jest, aby przestrzegać wszystkich instrukcji lekarz wykluczyć przypadkowe relacje. Co do diety, w tym przypadku jest lepiej zrezygnować z drażniące produkty pęcherza moczowego. Brak leczenia może prowadzić do tragicznych skutków.

Proces zapalny kopiec ziarna lub przerostu wymaga zabiegu. Aby uniknąć komplikacji po operacji musi stosować się do delikatnego traktowania. miękkie tkanki goją się bardzo powoli, a czasem bardzo bolesne. Dlatego w czasie rehabilitacji powinien porzucić bliski kontakt, aktywności fizycznej i nadmiernego wzrostu.