836 Shares 7968 views

Dzień Inżynieria wartość, historia, obchody

Obecnie istnieje duża liczba zdarzeń, w taki czy inny znak w różnych przedsiębiorstw, fabryk, firm i tak dalej. Dziś mówimy o tego święta jako dzień inżynierii mechanicznej. Ale zanim zbadamy szczegółowo tę uroczystość, niech zrozumieć, co ten przemysł i dlaczego jest to potrzebne.


Motorem gospodarki

inżynieria mechaniczna jest fundamentem całej branży jakiegokolwiek kraju, jego zasobów materialnych i ekonomicznych. W tej gałęzi przemysłu związanych życiowych całej ludzkości, ponieważ każdy dzień, każdy z nas napotyka na przykład z transportem publicznym lub prywatnym, ogląda telewizję lub dostaje jedzenie z lodówki. W tej branży, a to obejmuje produkty, które opiera się na przemyśle. To maszyny i urządzenia do produkcji towarów i produktów, które dostarczają obrony kraju, takich jak samoloty, satelity, statki i tak dalej. inżynieria mechaniczna jest podstawowym sektorem gospodarki kraju, najważniejszej branży, serce przemysłu. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że nie istnieje obszar, w którym produkty te nie są wykorzystywane inżynierii.

value engineering

dzisiaj Dzień Engineering jest specjalny termin. Ta gałąź przemysłu jest bardzo ważne dla ludzi. Co ciekawe, nie ma już ponad dwieście lat. Spośród wszystkich gałęzi przemysłu na całym świecie, to w pierwszej kolejności o koszty produkcji, jak i zatrudnienia. Poziom rozwoju inżynierii mechanicznej oceniana jak rozwinął kraj jako całość.

Przed rozważyć szereg maszyn dzień, należy zauważyć, że przemysł ten umożliwia szeroką gamę towarów konsumpcyjnych, począwszy od maszyn i urządzeń do urządzeń i instrumentów z celów przemysłowych. To również sprawia, że możliwe jest wytwarzanie różnych produktów, które mają wartość kulturową i społeczną, zapewnia technikę wszystkie sektory gospodarki. Technika ta jest stosowana nie tylko do transportu, ale także w rolnictwie, w domu i przemysłu. Zanim przyjrzymy się, jak maszyny dzień uroczystości, należy stwierdzić, że sektor ten jest katalizatorem postępu naukowego i technologicznego, na podstawie którego przechodzi wyposażyć wszystkie dziedziny gospodarki narodowej, a także siły nowego, bardziej zaawansowanego sprzętu i broni. Z tego wynika, że głównym zadaniem produktów inżynierii – łatwiej pracować, aby zwiększyć swoją produktywność poprzez wypełnienie wszystkich dziedzinach gospodarki narodowej głównych środków o wysokim poziomie technicznym.

rodzaje inżynierii mechanicznej

W zależności od rodzaju produktów, maszyn można podzielić na energii, elektronicznej, rolnictwa, transportu, produkcji urządzeń dla różnych dziedzin przemysłu (instrument), branży obrabiarek. Tak więc postęp naukowy i techniczny materializuje się poprzez produkty inżynierii.

dzień inżynieria

Data jego obchody nie został wybrany przypadkowo. Trwa jego historii triumf czasach sowieckich. Dzień Inżynieria został ustanowiony dekretem Prezydium Sił Zbrojnych (Rady Najwyższej) ZSRR „na wakacje i Memorial Day” 1 października 1980 roku, wraz z poprawkami UPVS ZSRR „w sprawie zmian w przepisach ZSRR na święta i pamiątkowych dni” 1 listopada 1988 r. Ten profesjonalny dzisiaj święto powiedzieć rosyjska rok Inżynieria, Białorusi, Ukrainy i Kirgistanu w ostatnią niedzielę września.

Jak obchodzić święta

Uważa się: kto prowadzi samochód, on zakochuje się w nim przez całe życie. Transport jest zawsze towarzyszy człowiekowi, może to być prywatne, publiczne lub rolnicze. Całej jego różnorodności istnieje dzięki obrabiarek, maszyn i przenośnika. Dzień Engineering jest dzień świętowania dla wszystkich inżynierów i pracowników w tym sektorze gospodarki. W święto przedsiębiorstw i fabryk organizowane imprezy, koncerty, koncerty, spektakle, konkursy, brzmi pozdrowienia dla pracowników i weteranów pracy, zasłużone nagrody przyznawane są profesjonaliści. To szczególne święto zostaje zmieciona powszechnie i uroczyście. Tworzenie kartki i plakaty. Prawo do świętowania tego dnia mają mechaników, inżynierów, projektantów, tokarzy i innych specjalistów.

Dzień Inżynieria w Rosji

Ponieważ technika Dzień jest obchodzony w ostatnią niedzielę września w ubiegłym roku (2015) święto przypada na numer 27. W tym roku będzie to oznaczać dnia dwudziestego piątego września. W pierwszym miesiącu jesieni jest dość ciepło, więc nastrój w te wakacje na dzień przemzsłu technika na pewno będzie dobry. W fabrykach i przedsiębiorstwach może przybierać różne wydarzenia dedykowane do tego święta. Gratuluję pracownikom przyjść nie tylko pracowników, ale również ścisłej i tubylcy.

Kilka słów na zakończenie …

Pracownicy wszystkich dziedzinach inżynierii mechanicznej w profesjonalnej wakacje przyjmować prezenty i życzenia. Jeśli masz znajomych lub rodziny, to zawód, który jest związany z przemysłem, nie zapomnij, aby pogratulować im na święta, które przypada w tym roku na dwudziestym piątym dniu września, i życzę im logikę żelazny charakter żelaza, nerwy ze stali i zdrowia żelaza.