465 Shares 4424 views

Jakie święta w maju w Finlandii? 1, 9, 14 maja, co wakacje w Finlandii?

Istnieje ponad 200 krajach. Każdy z nich ma swoje własne prawa i porządku, kulturę i zwyczaje. Podróż dookoła wszystkie z nich są na tyle szczęście nie dla wszystkich. Ale tylko, aby dowiedzieć się kilka ciekawych faktów o obszar zainteresowania jest możliwe. Finlandia – piękny mały kraj. Unikalna naturalne piękno zadziwia turystów. Zabytki i architektura tego kraju są doskonałe. Musujące fontanny i dziewiczych wodach pozostawi niezapomniane wrażenie. Najlepiej jest odwiedzić ten kraj w późnej wiosny – pojawiają się najpierw zielony, ziemia budzi się z hibernacji, śpiew ptaków można usłyszeć wszędzie. Nie każdy wie, co wakacje w maju w Finlandii. Cła i czerwone dzień w kalendarzu w tym kraju są prawie takie same jak w Rosji.

najbliżsi sąsiedzi

Finlandia jest bardzo popularny wśród turystów. Wiele tu na zakupy, ktoś chce odpocząć spokojnie ze swoją rodziną. Cheap & odzież sprzedawany w kraju, przyciąga Rosjan. Szczególnie aktywnie odwiedzić Finlandia mieszkańcy Petersburga, bo tylko rzut kamieniem od najbliższych sąsiadów. Wiele z nich to fani fińskiego klubu, posłuchać ich najlepszych wykonawców. Jeśli chcesz zmienić tę sytuację, ale długie loty bardzo męczące – Witamy w Finlandii!

Red dni kalendarzowych

Jak w każdym innym kraju, istnieje wiele oficjalnych świąt, popularne, zawodowe, religijne, Finlandia. Wakacje w maju w Finlandii i zabawa świętować w wielkim stylu. Koncerty na placach, pikników, festiwali aż do rana. kolor narodowy jak każdy turysta. Chociaż lista krajowej żywności nie jest zbyt wielki, jedzenie jest bardzo smaczne i zdrowe. Dlatego możliwe jest, aby przeprowadzić pierwszy majowy weekend w kraju z przyjemności.

01 maja

Pierwszy dzień maja – święto pracy. Szczególnie głośno i ciężko uczcić ten dzień uczniów. Nazywają go Vappu – to nazwa Katolickiej Matki Boskiej. Dzień Pamięci o Walpurgia przypada dokładnie w dniu 1 maja. Rynku i rynki nie są zatłoczone – jarmark zaczyna się zabawa. Sprzedać wszystko: pamiątki, żywność, domowe ciasta, wino, piwo, miód. Uroczystości są bardzo zabawne i głośno. Studenci nosić na głowach białe czapki, maski karnawałowe i eleganckich ubrań przeszłości i teraźniejszości. Wszystkie te działania odbywają się dzień wcześniej, czyli 30 kwietnia. Wakacje w maju w Finlandii nakładają się na siebie. Święto Pracy i dyplomów uczelni z powodzeniem dopasować. Dlatego zaczyna się zabawa wieczorem w ostatnim dniu kwietnia.

Havis Amanda

Bardzo interesująca tradycja istnieje w tym kraju. Na placu w Helsinkach ustawić piękną fontannę, głowica z brązu swojej dziewczyny Havis Amanda. Smukły, elegancki korpus przyciąga miliony wyświetleń. Rdzenni mieszkańcy nazywają go delikatnie – Manta. Wieczorem wszyscy absolwenci zebrać blisko tej morskiej nimfy.

1 Maja w Finlandii – istotne święto, więc wcześnie rano w Central Parku podniósł flagę narodową. Odpoczął po wczorajszych uroczystościach rozpocząć mieszkańcy zbierają się tam na pikniki. Ci, którzy nie lubią wycieczki, stoły książkę w kawiarni i restauracji. Każdy szanujący się człowiek powinien cieszyć się tego wieczoru za narodowe danie – drewno i miód.

1 maja w Finlandii – wakacje i święta państwowego. Wszystko zabawa, spacer i przejść do odwiedzenia.

Ulubione słowo – matka

Dzień Matki – to piękny urlop. Druga niedziela maja wszystkie matki w Finlandii odpoczynku i przyjąć gratulacje. Ten uroczysty dzień obchodzony jest w tym kraju od 1918 roku. Moms są prezenty, które przynoszą łzy do oczu. Pocztówki, zabawki wykonane przez dzieci. Instytucje edukacyjne są koncerty, imprezy herbaty na cześć ukochanych matek. Dzieci przygotowuje program z góry: taniec, śpiew, przyjemne słowa, domowe okolicznościowe prezenty.

wyróżnieniem

Wakacje w maju w Finlandii, wszystko jest dobrze. Ale Dzień specjalne ulubione ludzie matki. Prezydent osobiście daje matkom zasłużone nagrody. Zakon Białej Róży, założony w 1919 roku, są matkami rodzin wielodzietnych i tych, którzy podnoszą sierot. Morze piękne bukiety, ciepłe słowa i uśmiechy są kobiety.

znajduje się piękny pomnik w Helsinkach „Matki – pracownika”. Powstała na święta w 1996 roku. Od tego czasu ludzie składają kwiaty pod pomnikiem tego pamiętnego dnia i modlić się o zdrowie swoich matek.

Od 1947 roku do dziś w stolicy, podniesienie flagi narodowej. Święto uważa się za domem, ale koncerty i spektakle odbywają się na placach miejskich. Wiele zastrzeżeń obiad, jachting, na wycieczkę na wieś. Dorośli koniecznie go odwiedzić swoich rodziców, przynieść kwiaty, prezenty, ciastka. Wakacje w maju w Finlandii jest bardzo zabawny i pełen pozytywnych emocji.

Wielki czwartek

09 maja w Finlandii – Wniebowstąpienie. Nazywają go Helatorstay. Najważniejsze święta religijne w kraju, ogłosił oficjalne weekend. Ludzie odwiedzają święte miejsca, świątynie, katedry. To święto jest obchodzone w czterdziestym dniu po Wielkanocy na pamiątkę wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa. Każdego roku jesienią w różnych terminach. W 2015 roku 14 maja święto w Finlandii – Wniebowstąpienie. Że dzień zakończył służby Jezusa na ziemi. Zbawiciel ludzkości wszedł do bramy nieba Ojca.

Nasi przodkowie w dzień świeci ogniska, śpiewali piosenki i poprosił Pana, aby wysłać dobre plony. Wieczorem wszędzie świeci ogromne ogniska i nazywany dobra pogoda, złe destylowanej. Teraz te zwyczaje zostały zatopione w zapomnienie, ludzie gromadzą się na liturgii, a następnie zjeść obiad z rodziną.

Finowie są bardzo wrażliwe na ten jasny dzień. Wierzą, że jeśli dzień zrobić wiele dobrych czynów, wszystko wróci dwukrotnie. Jest to starożytna tradycja kraju, ludzie nadal go przez wiele lat. Wakacje w maju w Finlandii są zwykle oznaczane przez hałaśliwe i zabawy. Ale w maju w czwartek na ulicach cisza, spokój i opuszczony. Holotorstay spokojny rodzinny urlop. W tym dniu ludzie odwiedzić swoich krewnych, zwłaszcza osób starszych, aby przeprowadzić rozmowę duchową nad filiżanką herbaty. W 2015 roku Wniebowstąpienie przypada na 14 maja uroczystość w Finlandii jest tak cicho i rodziny, jak również w każdym innym roku.

zatrzymuje czas

Według legendy, to jasne święto natura spowalnia, nawet trawa rośnie wolniej. Handlowo-rozrywkowe są zamknięte w tym dniu, transport jest na specjalnym harmonogramem. W miastach i wsiach Finlandia ciszy i spokoju. Ale następnego dnia istnieje ogromna liczba małżeństw są roi się od sakramentu chrztu. To właśnie wakacje w dniu 14 maja w Finlandii, niezwykły i wzruszający.

Każdy kraj ma swoje zwyczaje i obyczaje z okazji świąt. Dla niektórych może się to wydawać dziwne i absurdalne. wiele podobnych wydarzeń w Rosji i Finlandii. Niektóre z naszych obywateli podróż do kraju na kolorowe uroczystości. Zimowe dni kalendarzowych czerwony tam jest również obchodzony w wielkim stylu. W cieplejszych miesiącach, jest coś do zobaczenia, charakter tego wspaniałego kraju! To właśnie święta w maju w Finlandii, ciekawe i zabawne.

Gdziekolwiek mieszkasz, nie zapomnij się bawić i świętować ważne dni. Po szare dni roboczych opony. Ciało i dusza muszą wymagać przynajmniej trochę odpocząć. Dzieci są szczególnie podatne na to wakacje. Daj im uśmiech, zabawa i dobre wspomnienia.