515 Shares 6119 views

Separatory do mleka: Przegląd, rodzaje, użytkowanie, opinie

Separator nazywa specjalnego urządzenia do oddzielania śmietany. Istnieje wiele rodzajów takich urządzeń, które różnią się strukturą, sposób stosowania, rodzaj materiałów stosowanych do wytwarzania.

Jak to działa?

Separatory funkcyjne mleka na prostej zasadzie działania odśrodkowego oddzielania frakcji o różnej gęstości. Strukturalnie, że składa się z następujących elementów:

 • bęben;

 • łóżko;

 • Urządzenie napędowe;

 • System I / O.

Kiedy urządzenie jest włączone do bębna razem z siecią wlewa się do mleka zaczyna się szybko obracać. W rezultacie, nie jest oddzielenie śmietany.

Główne odmiany

Sklasyfikowane separatory do puszki mleka na następujących podstawach:

 1. Wejście Design / Output System. W związku z tym, w zamkniętym, pół-zamkniętym i otwartym urządzeniu. Jeśli używasz najnowszych odmian mleka przetworzonego w kontakcie ze środowiskiem iz załadunku i rozładunku. W półautomatycznych maszynach wejście może być wykonane zarówno odkrywkowych lub zamknięty. produkcja wyrobów, gdy jest on zamknięty. W systemach zamkniętych oraz załadunku i rozładunku odbywa się w trybie zamkniętym.

 2. Typ napędu. Istnieje ręczne i elektryczne urządzenia tego typu. Pierwszy typ zapewnia maksymalną prostotę konstrukcji, ale jest trochę niewygodny w użyciu. Instrukcja separator mleko jest zwykle używany przez właścicieli małych gospodarstw domowych. Modele elektryczne są instalowane w sklepach przedsiębiorstw zaangażowanych w mleku przetwórczego.

 3. Sposób usuwania osadu. Operacja ta może być wykonywana ręcznie, automatycznie lub okresowo w trakcie pracy urządzenia.

Wykonane nowoczesne separatory do mleka mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest to stal nierdzewna lub trwalszego. Ponadto, takie urządzenia mogą się różnić rozmiarem, wydajność przepustowości i tak dalej. D.

Jak korzystać

Przy stosowaniu separatorów dowolnych gatunków jest bardzo prosta. Aby oddzielić absolutnie żadnego świeżego mleka. Wcześniej powinien być ogrzewany do temperatury około 36-40 ° C. Jeśli wypełnić bęben zbyt zimne lub gorące mleko, śmietana wylot nie jest szczególnie duża. Jeżeli mleko w gospodarstwie dużo, to może być, aby oddzielić bezpośrednio po dojeniu. Para ma w przybliżeniu temperaturę.

Nie zaleca się przygotowanie kwaśny produkt w separatorze. W tym przypadku, węzły urządzeń są stale zatkany, natomiast Fill nich okresowo czyścić. Właściwie praca sama do uzyskania kremu odbywa się w następujący sposób:

 1. Mleczny wlewa się do naczynia za pomocą dołączonego leja.

 2. Pod wyjście gniazdo ustawić dowolne dania dla otrzymania kremu.

 3. Urządzenie włączone do sieci. W mechanicznym separatorze, wystarczy przekręcić klamkę.

Separatory są używane nie tylko do śmietany, ale po prostu do odtłuszczania mleka. W tym celu, w wielu modelach możliwe jest przełączanie trybów. Separator odtłuszczone mleko jest za bardzo użyteczny produkt. Czy to zazwyczaj nie ma w domu iw miejscu pracy.

Separatory ropy naftowej

Modele te są również wykorzystywane w przedsiębiorstwach i gospodarstwach prywatnych. Zasada działania mają w przybliżeniu takie samo jak w przypadku konwencjonalnych oddzielaczy. Konstrukcja urządzeń przeznaczonych do sbivki oleju również wchodzi bęben. W tym przypadku, w trakcie działania urządzenia większość cieczy kremu wydalony. Tłuszcz jest również jazda w górę, dopóki nie bębna wysiąść na oleju. Ten rodzaj urządzeń jest nazywany rezygnacji.

Współczesne handlowo dostępne separatory przeznaczone są również do czyszczenia mleko. Gatunek ten nie ma zastosowania w domu. Modele tego typu zwykle mają bardzo dużą pojemność i utworzonych przedsiębiorstw. Są one przeznaczone do oczyszczania mleka przed śmietany do gotowania i masła.

Przegląd najlepszych producentów

Co należy wybrać separator mleka. Opinii wielu modeli sprzedawanych obecnie na rynku, są bardzo dobre. Najpopularniejsze marki separatorów krajowych obejmują:

 • "Salute".

 • „Silnik Sicz”.

 • "Iridium".

OSCP – najpopularniejszy separator mleka przemysłowej. Opinie o nim dobrze. Najlepsze marki churns Niemieccy konsumenci wierzą „Delta” i austriackiej FJ.

Recenzje separatorów OSCP

Model ten jest chwalony przede wszystkim w obecności zdalnego sterowania i możliwości odprowadzania osadów w trybie automatycznym. Konsumenci uważają, że nowy OSCP jest znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż CRO wydane wcześniej. Wiarygodność tych modeli jest zdefiniowany przez fakt, że wszystkie ich części są wykonane z nierdzewnej stali. Separator do mleka OSCP przemysłowym można stosować od 35 do 90% tłuszczu, śmietanki do gotowania.

Model "Salute"

Te separatory właściciele gospodarstw domowych uznaje się za skuteczne i niezawodne. Te zalety to przede wszystkim możliwość dostosowania zawartości tłuszczu w śmietanie w dość szerokim zakresie. Stosunek głównego produktu do Drew może wynosić od 1×4 do 1×10. „Salut” Separator do mleka i można tolerować niski (196) oraz wysokie (242V) napięcia. Niektóre modele tej marki mają zdolność do nawet 80 litrów / godzinę. Zaletami tej marki obejmują obecność sygnału wybierania i wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Recenzje „Irida” modele

Jako właściciele ogrodów, separator do mleka z gospodarstw domowych różni dobrą jakość wykonania i łatwość użytkowania. pochwalił go także dla jego wydajności. Na przykład, model „Irida-50-12” do trzech miesiącach pracy zużywa tylko około 1 kW / h energii elektrycznej. W tym różni się całkiem wydajność – 50 litrów mleka na godzinę. Zaletą tego separatora, między innymi, jest uważane za odporne na spadki napięcia. Urządzenie pracuje cicho i przy 170 V i 260 V. Na oddalonych obszarów może być bardzo ważny. Niektóre wady tych separatorów konsumentów obejmują tylko, że większość szczegółów w nich wykonane są z tworzywa sztucznego. Jednak, gdy opiekę nad takim urządzeniem może trwać bardzo długo.

Separatory „Silnik Sicz”

Wielu właścicieli gospodarstw domowych uwierzyć, że jest to chyba najlepszy do tej pory, separator mleka w gospodarstwie domowym. Opinie o nim jest w zasadzie tylko dobre. Jedyną rzeczą, aby kupić „Motor Sicz” Właściciele gospodarstw domowych powinni w metalu, a nie plastikowym pudełku. ostatnie gatunki modeli niezawodnościowych nie różnią. Separatory metalowej obudowy są długie, nawet w najbardziej intensywnego użytkowania.

Churn "Delta"

Model ten jest popularny głównie ze względu na jego uniwersalność. Urządzenie rezygnacji „delta” jest stosowane w celu uzyskania produktu w postaci kremu, a także bezpośrednio z mleka. W razie potrzeby, można również masowo ugniatanie lub ciasta na przygotowanie koktajle. Dobre opinie klientów, model ten zdobył i jakość wykonania. Jego obudowa silnika wykonana jest ze stali nierdzewnej.

modele FJ

FJ rezygnacji jest popularna zwłaszcza dla współczynnika jakości zespołu. Wszystkie szczegóły tego kompaktowego modelu wykonane ze stali nierdzewnej. Plus churns FJ rolnicy wierzyć ich wysoką wydajność i łatwość użycia. Dzięki przezroczystej pokrywie można zaobserwować proces ubijania. W razie potrzeby, szybkość przygotowania produktu może ulec zmianie.

Separatory do mleka: cena

Koszt takiego urządzenia zależy od różnych czynników: wydajność, konfiguracji funkcjonalnych materiałów używanych do produkcji. Separatory gospodarstwa domowego przeznaczone do obróbki 50-80 litrów mleka na godzinę, linie 3-7 tys. rubli. Cena wyczynowych modeli przemysłowych mogą różnić się między 20-35 tys. Rubli. W zasadzie nie jest to zbyt kosztowne. W każdym razie, kupując model domu do domu śmietany lub masła pozwolić każdy rosyjski.