497 Shares 3117 views

„Iridina” krople do oczu: instrukcję obsługi, analogi, opinie

Zaczerwieniona twardówki oczu – nie najbardziej przyjemne wydarzenie, którego przyczyną może być brak snu, zmęczenie, nadmierne obciążenia na narządy wzroku. Niezależnie od przyczyn tego stanu, to sprawia, że ludzie zmęczeni, sfrustrowani wygląd i daje wiele dyskomfortu.

Zaczerwienienie twardówki może wyglądać inaczej. W niektórych przypadkach, białek oczu widoczne rozszerzone naczynia krwionośne i inne twardówki staje się jednolity odcień różu (w sytuacjach, w których zaangażowane są małe naczynia włosowate).

dylatacja naczyniowej występuje nie tylko w tak zwanej białej części oka, ale również na błonę śluzową wieku – oni też spojrzeć nabrzmiałe i przekrwione.

Wada ta nie może być ukryte za pomocą makijażu. Dlatego też specjalne narzędzia okulistyczne są dobrodziejstwem dla właścicieli zmęczony czerwone oczy. W szczególności, są przepisywane pacjentom lek „Iridina” – Krople do oczu, mający działanie zwężające naczynia.

struktura

Substancja czynna działa chlorowodorek nafazoliny. W związku z tym, każdy preparat o składzie podobnym, w tym z dobrze znanych „Naphthyzinum” – jest analogiem. „Iridina” – krople do oczu, które są umieszczone jako kosmetyk, ale w rzeczywistości jest to preparat farmaceutyczny. Analogami także preparat „Polinadim” od rosyjskiego producenta.

Zasada działania

Zaczerwienienie oczu i powieki, ze względu na rozszerzenie drobnych naczyń włosowatych zlokalizowanych obficie w strukturze gałki ocznej. „Wybielanie” efekt, który powoduje, preparat „Iridina” (krople do oczu) jest wynikiem efektu skurczu naczyń składnika aktywnego.

Nafazoliny, która jest składnikiem aktywnym w postaci kropli do oczu „Iridina” odnosi się do klasy agonistów alfa-adrenergicznych. Powodując wzbudzenie chlorowodorek nafazoliny alfa-adrenergicznego dostarcza działanie zwężające naczynia. Dlatego zaczerwienienie zniknie z błonami śluzowymi oczu.

wskazania

 1. Przekrwienie błony śluzowej jamy gałki ocznej.
 2. Podrażnienie, obrzęk powiek.
 3. Dyskomfort w postaci pieczenia lub swędzenia oczu.
 4. Zwiększona produkcja łez, nadmierne łzawienie.
 5. Zwiększona czułość oka na światło (na przykład światłem dziennym i sztuczne).

Przed rozpoczęciem korzystania z tego narzędzia, wskazane jest, aby skonsultować się z okulistą dalszych wskazań i zaleceń dotyczących optymalnego sposobu stosowania leku „Iridina”. Krople do oczu są uważane za bezpieczne, ale ich niewłaściwe użycie może powodować działania niepożądane. Dawka powinna być wytwarzane indywidualnie.

Lek „Iridina” (krople do oczu): instrukcje użytkowania

Krople do wyeliminowania zaczerwienienie zaleca się stosować przed nałożeniem makijażu oczu. Spojówki komory każdego oka wkrapla 1-2 krople środków (jest to bardziej wygodne, aby to zrobić, w pozycji leżącej na plecach).

Efekt wybielania występuje w ciągu kilku minut i trwa do kilku godzin.

Ważne! Wkroplenie nie jest dozwolony więcej niż trzy razy dziennie.

Co 5-6 dni, trzeba zrobić sobie przerwę, aby uniknąć przyzwyczajenia.

Niepożądane reakcje uboczne

Czy można bezpiecznie stosować leku „Iridina”? Krople do oczu (instrukcje i informacje zwrotne od lekarzy potwierdzi) może powodować działania niepożądane:

 1. Swędzenie, pieczenie, inne dolegliwości ze śluzówki oczu natychmiast po zakropleniu kropli.
 2. Rozwój tolerancji (oporności) na lek w przypadku długotrwałego zwykłego użytkowania.
 3. Często z częstym długotrwałym jest przeciwny wpływ: obrzęk oraz przekrwienie spojówki.
 4. Zwężenie źrenicy.
 5. Czynny pochłaniania miejscowego stosowania do krwi, chlorowodorek nafazoliny zdolnego do indukowania układowej podwyższenie ciśnienia krwi.
 6. Nudności.
 7. Ból głowy.
 8. Tachykardia.

Przeciwwskazania do stosowania kropli „Iridina”

 1. Zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, niezależnie od etiologii (jaskry i innych oka).
 2. Nadciśnienie (ze względu na możliwość wystąpienia ogólnoustrojowych efektów ubocznych, takich jak ciśnienie krwi). Nie jest pożądane, aby użyć preparatów zawierających nafazolina, niezależnie od pochodzenia tych objawów.
 3. Cukrzyca.
 4. Nadczynność tarczycy i nadczynność tarczycy.
 5. Przewlekły nieżyt naczynioruchowy (szczególnie, gdy przyczyną choroby jest przed zastosowaniem leków zwężających naczynia).
 6. Stosowanie leków przez pacjentów z grupy inhibitorów oksydazy monoaminowej (zastosowaniem kropelki może nie wcześniej niż dziesięć dni po zakończeniu przyjmowania takich preparatów).
 7. wiek dzieci (leki, które zawierają w swoim składzie chlorowodorek nafazolina, są przeciwwskazane u pacjentów w wieku poniżej jednego roku).
 8. Zakaźne i zapalne procesy zlokalizowane w narządach wzroku.
 9. Wszelkie przypadki indywidualnych nietolerancji lub nadwrażliwości na składniki składowych leku do historii pacjenta.
 10. Choroby układu sercowo-naczyniowego.
 11. Informacje na temat wydalania chlorowodorku nafazolina w mleku matki nie jest, więc zaleca się do powstrzymania się od stosowania zwężających naczynia podczas karmienia piersią.
 12. Lek nie powinien być stosowany do korekcji czerwonych oczu w infekcyjnych i zapalnych chorób oczu.

Przestrogi

 1. Zwężającym naczynia, krople do oczu, w żadnym wypadku nie powinny być zastąpione przez działanie podobnych preparatów do nosa, krople do nosa mogą zawierać dodatkowe składniki, może kolidować z korpusem konstrukcji. Ponadto, stężenie substancji czynnej środki zmniejszające przekrwienie nosa generalnie wyższa, co może mieć niekorzystny wpływ przy użyciu tych kropelek w oku.
 2. Korzystanie z kropli w czasie ciąży jest możliwe tylko w nagłych przypadkach.
 3. Należy pamiętać, że efekt wazopresyjnych nietrwałe. Długoterminową systematycznego stosowania rozwija się tolerancja na działanie środków. Aby uniknąć takiego rozwoju jest możliwe, robiąc przerwy w stosowaniu kropli co kilka dni (raz na tydzień lub więcej).
 4. Aby uniknąć zanieczyszczenia zawartości fiolki lub zakażenie należy zapobiegać stykaniu się końcówki fiolki z powierzchnią błony śluzowej oka podczas zakropienia.
 5. Należy pamiętać, „Iridina” odnosi się do każdej grupy. Krople do oczu, pozycjonowany jest jako kompozycja kosmetyczna zawiera składnik zwężających naczynia. W celu uniknięcia rozwoju efektów ubocznych systematycznego stosowania narzędzi należy unikać.
 6. W razie zastosowania okulistycznego eyedrops chorób „Iridina” jest możliwe jedynie po konsultacji i zatwierdzenia specjalisty okulisty. Lekarz będzie w stanie dokonać odpowiedniego schematu terapeutycznego.
 7. W przypadku terapii niepożądanych efektów ubocznych lub innych nietypowych objawów należy zaprzestać stosowania kropli do oczu „Iridina”. Sugerują, że działania niepożądane występują rzadko, jednak ta sytuacja wymaga specjalistycznej porady.

W żadnym wypadku nie samoleczenia. Należy pamiętać, że niewłaściwe stosowanie leków może tylko pogorszyć sytuację.