358 Shares 2947 views

Co jest czyszczenia reflektorów i jak go wybrać?

Prawdopodobnie każdy właściciel samochodu w obliczu problemu zanieczyszczonych reflektory. Jest to szczególnie zauważalne podczas długich podróży, gdy kierowcy są w pełnej ciemności stopniowo są przyłączone do następnego wagonu, w nadziei, że wyprzedzić. Jednak do tego czasu, gdy na drodze nie będzie nadjeżdżających samochodów, pojazd został dołączony do wagonu, okłady grubą warstwę brudu i szczególnie niebezpieczne, gdy pozostaje on na reflektory główne światła. Jak zatem być? Każdy przystanek pół godziny przy krawężniku i wytrzeć sprzęt oświetleniowy? Również nie wchodzi w grę ze względu na czas nadrobić zaległości z samochodu i ponownie zanieczyszczają samochodu. Ponadto częste pocieranie szkła lub tworzywa sztucznego tkaniny zwykłych przyczyn ogromne szkody dla reflektorów i przy tempie nie jest długo żyć. Pozostaje tylko jedno – instalacja takich szczegółów jak spryskiwacze reflektorów. A dzisiejszy artykuł będzie poświęcony akcesoriów samochodowych.


W jaki sposób czyszczenia reflektorów na wycieczkę?

Po pierwsze, po zamontowaniu części pojazdu nie będzie dłużej tolerować częste pocieranie tkaniny oświetlenie. Po drugie, nie będzie bardzo zmęczony i rozkojarzony przez wszelkiego rodzaju rzeczy i częstymi przystankami (i to znacznie skraca czas podróży). W związku z powyższym, jeżeli maszyna jest mniejszy niż czas na drodze, zużywa mniej paliwa i jest to trzeci plusem.

Jak wybrać?

Idąc do sklepu, można zobaczyć szeroką gamę części. Sprzedający oferuje czyszczenia reflektorów ze szczotkami, wariant atramentową z teleskopowych dysz bez nich. Ale jak nie zgubić się w tym zakresie? Warto więc uczcić wszystkie plusy i minusy każdej z tych opcji.

  • Reflektory ze szczotkami. Urządzenie to jest zazwyczaj instalowany przez producenta na szwedzkich samochodów „Volvo” lub „Saab”. Ponadto, narzędzie to można znaleźć na krajowej „piątki”, ale szczególne uznanie z kierowców nie dostał (dziwne, ze względu na niską trwałość). A plusów są wysokiej skuteczności oczyszczania (wyeliminowała który spadł na zakres powierzchni) i jednocześnie o niskiej absorpcji płynu do mycia. Wady i tu, i teraz pamiętać. Główną wadą spryskiwacze reflektorów ze szczotkami polega na całkowitym braku uniwersalności (czyli do ustanowienia takiego narzędzia w samochodzie jest prawie niemożliwe, jeśli nie dostarczył producent).
  • Atramentowych z dyszą teleskopowej. Taka podkładka reflektor z rąk niemal nie pasuje, ponieważ są one uzupełnione o wszystkich nowoczesnych samochodów zagranicznych nadal na linii montażowej. Dodatkowo, takie urządzenie jest w pięknym wyglądzie. Oznacza to, że wszystkie narzędzia są zamknięte, plastikową osłonę jet malowane w kolorze zderzaka. Więc maszyna zawsze wygląda czysty i piękny. Wśród wad mają najczęściej zamrożenie dyszy do zderzaka (szczególnie w zimie lub po deszczu).
  • Istnieją również mechanizmy jet stałych dysz (czyszczenia reflektorów „Skif”, na przykład). Mogą być instalowane na wszystkich samochodów zagranicznych, ze zawsze działa sprawnie w każdych warunkach pogodowych. Ich wadą jest duże zużycie płynu do mycia. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest zakup tego konkretnego spryskiwacze reflektorów.