443 Shares 8522 views

Odwaga. Co to jest odwaga, męstwo, odwaga i strach?

Czym jest odwaga? Co to jest odwaga i odwaga? Skąd one pochodzą?

Odwaga i tchórzostwo są zupełnie odwrotne do siebie, ale istnieje związek między nimi. Wiedząc dokładnie, co to jest odwaga, co za tchórz – będzie również zrozumieć.

Kiedy rodzi się strach?

Od momentu narodzin człowiek przeżywa lęk. To poczucie odnosi się do podstawowych ludzkich emocji jest konieczne. Ostrzega o niebezpieczeństwie, to znaczy, że jest oparty na najsilniejszych instynktów – instynktu samozachowawczego. Ale bardzo często strach zaczyna kontrolować człowieka i jego działań. Dlatego musisz nauczyć się przezwyciężyć strach, być dzielny, odważny, dzielny na całe życie.

Odwaga – w …

W każdej sytuacji, wiele z nich stara się pokazać ich zapał. Czym jest odwaga? W rzeczywistości jest to po prostu działać bez zawału w ich własnych lęków. Aby pokazać odwagę i odwagę, tylko pretekstem, a nie przyczyną. Jeśli wola człowieka nie jest przeszkolony, najczęściej objawia się na odwagę nagle. To spontaniczne przyjęcie niebezpiecznych zdarzeń w teraźniejszości.

Wiele osób odczuwa przyjemność z poczucia zagrożenia. W psychologii, odwaga jest związane z emocjonalnych doświadczeń sthenic podniecenia w czasie zagrożenia. Ale ważne jest, aby zachować nawet odwagi pod kontrolą, jak szalona odwaga może być bardziej szkodliwe niż szalony strach. Dlatego, odwagę być „dawkuje” rozsądnego ryzyka.

Ponadto, może ona podjąć negatywną formę – Usuń. Osiągając poziom wpływa (z odwagą), osoba traci krytycznego myślenia.

Jak rozwijać odwagę?

Motywacja odgrywa ważną rolę w pracy nad sobą. Ty decydujesz, jak ważne odwagi, męstwa dla Ciebie. Ponadto konieczne jest, aby poświęcić czas na ćwiczenia fizyczne. Z tego wzmocnionego zaangażowania i rosnącej liczbie zwycięstw nad swoimi lękami.

Podobnie jak w przypadku wielu cech trzeba kultywować odwagę. Czym jest edukacja odwagi? Co to się objawia? Psychologowie twierdzą, że proces ten jest w edukacji wiary we własne siły i techniki. Jest całkiem wykonalne zadanie dla każdego.

Odwaga w dzisiejszym świecie

Odwaga nie jest w dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych cech. Nie częściej niż odwaga czekać na polityków, straży pożarnej, wojska. Wszyscy są teraz tylko dbać o ich bezpieczeństwo. Oczywiście, nie powinniśmy biec do drugiej skrajności – stale poszukują spotkanie z niebezpieczeństwem.

Nawet najodważniejsi ludzie często czują strach, ale nie dają one poczucie, że paraliżuje ciało i wolę. Mniej odważni ludzie strach wyprzedza znacznie bardziej prawdopodobne, że po pewnym czasie je wzmacnia tylko. Nie powinno się stale uciekać przed swoimi lękami. Zwiększa to prawdopodobieństwo podobnych zachowań w przyszłości. Ponadto, będzie rozwijać niekończące się kompleksy, które uniemożliwiają swobodnie żyć i cieszyć się życiem.

Strach teraz, i obawiają się kilka wieków temu są bardzo różne. Na przykład w dzisiejszym świecie jednym z najbardziej popularnych powodów strachu, być może, że jest zapotrzebowanie na żywą publicznością. A także strach być wyśmiewany. Choć zaledwie 100-200 lat temu bałem się, na przykład, innowacje. Ilu ludzi nie korzystać z energii elektrycznej z powodu strachu przed nim?

Wszystkie dotychczasowe doświadczenia wskazują, że ludzie stopniowo nauczył się radzić sobie ze swoimi lękami i pokonać je. Jeśli tak się nie stanie, wówczas żaden postęp nie byłby. Tak, miałem kilku ludzi, którzy eksperymentowałem i wykonane niesamowitych odkryć. Ale obawy uniemożliwiły dalszy rozwój. Dlatego, męstwo i odwaga są motorem postępu.