430 Shares 975 views

Moskwa, Chistye Prudy: atrakcje, opis

Znani Chistye Prudy bogaty i atrakcyjny nie tylko niesamowita historia, ale również dla jego ciekawych budynków: teatrów, restauracji, klubów fitness, kin, centrów handlowych i sklepów. Zwłaszcza te miejsca przyciągają piękne i wygodne obszary parku na spacery.


Chistoprudniy bulwar od dużych autostrad ogrodzony i jest bardzo ciche i przytulne miejsce na wypoczynek. I mogą być dumni z Moskwy. atrakcje Chistye Prudy, nazwy których podane w tym artykule jest dość interesująca.

Ten zakątek Moskwie – idealne miejsce wypoczynku, gdzie staramy się nie tylko mieszkańcom, ale także gości miasta. Jest wiele do podziwiania: wspaniała przyroda, zabytki kultury. Nawet nazwa tego malowniczego zakątka stolicy jest przyjemne skojarzenie.

Chistye Prudy (Moscow)

Atrakcje w tym wspaniałym zakątku miasta bogatego w swojej wyjątkowej historii. Oczywiście, trudno w to uwierzyć, ale kiedyś to miejsce było straszne śmierdzące bajoro zanieczyszczony różnymi odpadami przemysłowymi mięso. Wynika to z faktu, że okolica (Myasnitskaya Ulica) znajdował się mnóstwo rzeźników.

Od dawna wszystko się zmieniło: współpracownik Piotra I, Aleksandra Menshikov w 1703 roku w pobliżu kupił niewielką działkę z domem. Umieść go na jego rozkaz został uszlachetniony, a staw jest czyszczony. Od tego czasu, i stał się znany jako stawie czystym. Bardziej znane nazwisko dzisiaj wszedł do użytku stopniowo. Tak więc, nie jest kaskada stawów.

Ale czyste stawy stały się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku dla mieszkańców okolicznych dzielnic i innych obszarów metropolitalnych i gości, które nie rezygnują z Moskwy.

Chistye Prudy: atrakcje, opis

To jest niesamowite obszar Moskwie, którego historia jest zachowana nie tylko w kronikach i podręczników. Podobnie jak sto lat temu, na powierzchni lustra wody białe łabędzie pływanie, chodzenie po ścieżkach par i młodych matek z wózkami. Często można zobaczyć tutaj, a bardziej dojrzałe pary spacerowaliśmy wzdłuż alejek.

Ile lat temu, tutaj w rozkwicie lipy, wierzby, kasztanowca. Nawet nowy nowoczesny dom, który pojawił się po bulwarze, w ciągu ostatnich lat, dołączył do zespołu i nie zniszczyć wygląd znajomą twarz starej, który jest obserwowany w wielu częściach ogromnego miasta Moskwy.

stawy netto, które są świetne atrakcje i piękne, i bardzo popularne wśród turystów. Jedną z głównych atrakcji parku – wspaniały budynek (d. 19a), wybudowany w latach 1912-14. Ma kolumnadę, stylizowane antyczne. Budynek został wzniesiony w kinie „Coliseum” RI Klein (znany architekt). Jednak po jego przebudowie w latach 70. została przeniesiona teatralny dramat „Współczesna”.

W domu obok (D.21), wzniesiony w 1890 roku, która odbyła się spotkania literackie, N. Teleshova udziałem Maksyma Gorkiego, Czechowa, D. Mamin-Syberyjski, Kuprin, Bunin i innych znanych pisarzy i poetów. Bardzo blisko do tego domu (d.23) słynny reżyser mieszkał w latach 1920/34 Sergey Eyzenshteyn.

pomniki

To nie może być reprezentowana bez pomników wielkich ludzi, mieszczący się w różnych częściach miasta, Moskwa. Chistye Prudy, punkty orientacyjne, które opowiadają historię miasta, to trudno sobie wyobrazić bez pomnika Aleksandra Griboyedov. Wielki rosyjski pisarz mieszkał we wsi. 42 Butcher Street i często spacerowaliśmy przez zielonych alejek komfortowych następnie nowego bulwaru. Pomnik ten został wzniesiony w 1959 roku.

Istnieją również zbudowany w 1918 roku w większości Myasnitskaya Brama pomnika M. Bakunina (rosyjski ideolog anarchizmu). Ale nie bardzo dobrze wykonana rzeźba została usunięta po protestach anarchiści uważają, że taki pomnik obraża pamięć swojego nauczyciela.

tradycja

Niesamowita historia jest Moskwa, Chistye Prudy. Zabytki Boulevard i okolic mają historię powstawania i powstania. Według legendy, miejsce wcześniej nazywana śmieci, mocno związany z narodzin wielkiego miasta.

Według legendy, była wioska, która należała do bojar stosy Stepan. Nie miał szacunek dla księcia odwiedził go Jerzy Dołgoruki i obraził go, a następnie książę rozkazał zabić szlachcica i jego ciało wrzucono. Legenda głosi, że to było po tym zbiornik zaczął nosić nazwę kosza.

Jest jeszcze inny założenie o nazwie. Kiedy zaczął się szerzyć chrześcijaninem, pogańskie bożki zniszczone i wrzucone do wody. A słowo „poganin” paganus łaciny i oznacza „brudne”. Stąd nazwa śmieci staw.

Najbardziej rozpowszechnioną wersję poniżej. Na niej była mowa powyżej. Staw otrzymał swoją nazwę ze względu na fakt, że tutaj został osuszony resztki z mięsa z ubojni na Butcher Street. Są naukowcy, którzy odrzucają tę wersję ze względu na fakt, że Myasnitskaya osada w dużej odległości od stawu (rejon ul. Sretenki).

Trzeba też pamiętać, że w czasach Iwana Groźnego w tym miejscu nie była straszna tragedia. W roku 1570, 120 boyars i wojskowych osób poddano torturous śmierci zdradę.

bulwar edukacja

Wiele ciekawych wydarzeń historycznych jest obarczona Moskwie. Chistye Prudy, atrakcji, że można powiedzieć wiele o miejsce tutaj w starożytności wydarzenia powstał ze względu na zaporze. W tych dniach nie wzdłuż ścian White City Rachki rzeki (dopływ rzeki. Yauza). Rzeka ta dawno przestała istnieć, a dziś staw zasilany przez wody z wodociągu.

A następnie staw był ulubionym miejscem dla mieszkańców. Mamy tu skated na łyżwach lato łodzi i zimowym.