354 Shares 9423 views

Opis, mechanicznych i receptur melasa

Istnieje kilka rodzajów syrop: syrop kukurydziany, czarny, karmel, maltoza, buraków cukrowych, trzciny cukrowej itp Wiele odmian, ale przepisy są podobne do siebie melasy. Czy to możliwe, aby gotować własne syrop? Pomimo faktu, że jest – produkt uboczny produkcji przemysłowej z dość dużych ilościach, nie są dostępne dla melasy recepty normalnym środowisku domowym.


Przygotować własne syrop może być niemal ze wszystkich rodzajów owoców jagodowych.

melasa przepisy

1. Melasa arbuzy (arbuzy lub miodu). Do przygotowania wybrać tylko dojrzały owoc. Cut arbuz oczyścić miąższ. Z pulpy ściskanego arbuza, przesączono go przez grubą tkaninę (korzystnie kilka razy), wylano do naczynia miedzi i gotować w sposób ciągły w niskiej temperaturze aż do uzyskania pożądanej grubości. Muszę powiedzieć, że ten proces jest długi, czas trwa dzień lub więcej. Jeśli potrzebujesz ciemny syrop, proces wrzenia jest znacznie opóźniony. Im dłużej gotować, tym ciemniejszy syrop.

Jeśli chcesz osiągnąć przejrzystość, trzeba przecedzić i podczas gdy sok gotuje się (po raz co najmniej trzy razy), należy usunąć pianę, która pojawia się podczas gotowania. Spośród dziesięciu litrów soku można uzyskać tylko litr syropu.

2. Owoce i syrop jagody. Znowu się tylko dojrzały owoce jagodowe. Je zniszczyć tłuczka z drewna do wytworzenia masy (masy celulozowej). Otrzymana pulpa sumują się w torbie i wysłać go pod dużym ciśnieniem do wyciskania soku. Oczywiście, można użyć zwykłej sokowirówki, ale wynik będzie znacznie mniej.

3. syrop glukozowy (angielski przepis). W tym przykładzie wykonania można zrezygnować z kredy (lime), zaś sama melasa ostatecznie uzyskać jakość. Głównym „punktem programu” jest słód.

Dotychczas takie piece przygotowany syrop. Nie mamy takiej możliwości, więc staram się wykorzystywać minimalną ogień i splitter, a najlepiej (dla małych ilościach) – łaźni wodnej.

Istotą tej metody są następujące. W puli wylewanie wody i ogrzewa do około 40 ° C. Wlać pokruszony słód już. Podgrzewania płynu do 60 stopni (maksimum), wlać miesza się z ciepłą wodą skrobi (w ilości niezbędnej do gotowania tradycyjnego galaretki), mieszać i pozostawić schnąć na 8 godzin, a następnie ostrożnie ogląda się tak, że temperatura w kotle (pod kontrolą termometr) nie wskoczył znak 60 stopni. Nie przejmuj się mętny roztwór – w ciągu kilku godzin to rozjaśnić i zaczynają nabywać przejrzystość.

8 godzin później, filtrowania cieczy, zmieszany z węglem (kości) w takich proporcjach, szpuli węglowych (4) 1,3 g skrobi na funt (410 g). Pomoże to usunąć smak słodu. Mieszać sprowadzają się wysoką temperaturę w niewielkim zagęszczania. Opowiadamy się za. Łączy się, oddziela się od osadu. Przesączono i gotowano z korzystną grubością.

Do 10 funtów skrobi wymaga pół litra wody i pół funta słodu. Wyjście będzie około 15 funtów melasy.

Do otrzymanej svezhepogashennuyu soku dodanie wapna (w kolejności od niej, aby znikły kwasu). Wskazane jest, aby zrobić to wieczorem, pozostawiając sok z limonki do rana.

Następnie delikatnie wylać sok (clear). Potsezhivaem przez gęstą tkankę kilka razy. Wlewanie kotła i gotowano przez co najmniej trzy godziny. Podczas wrzenia, jak w poprzednim przepisie usuwania piany i filtrowania, co najmniej trzy razy. Jeżeli sok sprowadzają się trzykrotnie, otrzymujemy ciekły syrop (Ekşi), doskonale nadaje się do jam podczas gotowania sprowadzają się coraz dłuższe (cztery do pięciu razy), to otrzymano gęsty syrop (bekmez). Ten syrop jest przechowywany na znacznie dłużej.

A teraz trochę o tym, co czarnej melasy. Inna nazwa – melasa. Ma słodko-gorzki smak i charakterystyczny smak można nazwać odurzających. Pozostaje po przetwórstwa buraków lub trzciny. Jako słodzik, to nie jest odpowiednia, ale jest niezbędna w cieście z piernika z wędzonej szynki, w przygotowaniu deserów, do produkcji rumu … długiej listy.

Jeśli zdecydujesz się gotować coś z syropu, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na przykład, czarna melasa może zastąpić światło, ale wręcz przeciwnie – w każdym przypadku! Melasa jest bardzo lepki. Jeśli trzeba zmierzyć liczbę czołgów, nasmarować zbiornik oleju. I drugiego. Syrop przechowywać w lodówce. W ciepłym miejscu, może stać się nudny. Godzinę przed gotowaniem, wyjąć z lodówki, aby uczynić go bardziej miękkie. Po odmierzeniu odpowiedniej ilości, ponownie usunąć zimno.

Poniżej opisujemy melasy receptur, które są dość proste do wykonania samemu. trzeba tylko cierpliwości i czasu. Szczególnie dobre syrop gruszki otrzymane przez sposób i jest szczególnie cenione.