579 Shares 5513 views

Kiedy i gdzie Iisus Hristos urodził?

Gdzie Iisus Hristos urodził? Wydaje się, że ten człowiek jest znanym postaci historycznych z całego świata. A na pewno on nie ma sobie równych w Europie. Co może być pytanie, czy wszystkie odpowiedzi po prostu nie podano ponadto, wzniesiony w kanonie, i nie mogą być weryfikowane? Gdzie Iisus Hristos urodził, co on na to, kiedy umarł – to wszystko jest znane. Dzieje się tak, by sądzić, połowa świata chrześcijańskiego. Druga połowa przedstawiony ateiści odpowiedzi na wszystkie te pytania jest jeszcze prostsze: Jezus nie istniał. Jest to bardzo prosty łańcuch logiki: jeśli nie ma Boga, zatem nie mógł być jego synem. Gdzie Iisus Hristos urodził? Tak, wszędzie! Zgodnie z wynikami sondaży społecznych w ciągu ostatnich kilku lat, więcej niż dziesięć procent respondentów z Europy Zachodniej i Ameryki, nie jest związana z religią, czuję, że to postać naprawdę nigdy nie istniał.


Problem historyczna osobowość

Jednak wszystko jest bardziej skomplikowane. Wielu współczesnych badaczy zgadza się, że taka osoba jest nadal. Oczywiście, nabył ze swoim stylem życia od wieków mitologiczne szczegóły i wspaniały dodatek. Zadaniem oddzielając ziarno od plew, a sami naukowcy set rozpoczął odkrywanie problemów historycznej osobie Chrystusa. Ważne pytania pozostają co roku urodził Iisus Hristos, jaka była jego prawdziwa kariera. Jednak dokładna odpowiedź na nie został jeszcze znaleziony.

Po raz pierwszy racjonalista krytyka Biblii i wątpliwości w absolutnej prawdy o tym, co jest w nim napisane, powstały w XVII-XVIII wieku. Głównymi źródłami badania stały dawne dokumenty, które odnoszą się do samego początku naszej ery i zawierają żadnej wzmianki o tym człowieku. Cenne źródła do tego dnia są „Starożytności” Iosifa Flaviya „Annals” Tacyta, korespondencji Trajana i Pliniusza Młodszego , i inne. W sama Biblia zawiera również szereg faktów, które mogą pośrednio świadczyć o rzeczywistym istnieniu Chrystusa. Na przykład, określając niektóre z jego niedociągnięć, takich jak nietrzymanie moczu, jak w epizodzie wypędzenia kupców ze świątyni, albo niewystarczająco szacunku postawę wobec rodziców.

Dzisiejsi historycy podkreślają, że całkowicie fikcyjna postać z pewnością byłby całkowicie wyidealizowany, bez żadnych wad. Jeden ze współczesnych badaczy tego osobowości – historyk Charles Gineber – pytanie, w jaki sposób, kiedy i gdzie Iisus Hristos urodził się, że rzeczywiście istnieje gdzieś w Galilei, w ubogiej rodzinie w okresie panowania cesarza Augusta. Według niego, nie ma powodu, aby odmawiać prawdziwe istnienie Jezusa. Opierając się na badaniu historii malarstwa Cesarstwa Rzymskiego w omawianym okresie, życiu codziennym i zamówieniami swych wschodnich prowincjach, a także krytycznej analizie komunikatu Chrystusa, dzisiejsi historycy zrekonstruować sposób życia, nawet jeśli jest niezwykła, ale absolutnie prawdziwą osobą. Zatem Iisus Hristos urodził się na Bliskim Wschodzie, nie był znany teolog i stał się jednym z najbardziej tajemniczych postaci w historii świata.