633 Shares 6143 views

Sztandar Zwycięstwa. Jegorow i Kantaria. Victory Banner na Reichstagu


Do tej pory, każdy ma możliwość spojrzenia na to, co wyglądało jak Banner zwycięstwo nad Reichstagu. Zdjęcia, które zostały dokonane po wyciągowych, wspólne w wystarczająco dużych ilościach. Jednak sposób polecenie jest uruchamiane i pod którego kierownictwem, znana jest w dzisiejszym świecie tylko kilka. Dlatego konieczne jest, aby podkreślić tę kwestię bardziej szczegółowo, sporów, które trwały dość długo. A jednak nie ma jednoznacznych opinii co do tego, kto jest podniesienie symbol zwycięstwa.

Historyczne informacje o atakach na niemieckiej stolicy

Trzy razy nasze wojska udało się zdobyć przyczółek na terenie Berlina. Po raz pierwszy w tym działo się w latach wojny siedmioletniej. Podczas gdy żołnierze, którzy zaatakowali stolicę Prus, dowodzoną przez generała majora Totleben. Po raz drugi, Berlin została podjęta w czasie wojny z Napoleonem, a mianowicie w 1813 roku. A w 1945 roku stolica Niemiec została podjęta po raz trzeci przez Armię Czerwoną.

Kiedy trzeba było rozpocząć natarcie?

Bez wątpienia nie było wielu. W lutym, według marszałka Chuikov, miałem okazję zdobyć przyczółek w stolicy Niemiec. Ponadto udało się uratować tysiące istnień ludzkich. Jednak marszałek Żukow oceniana różnie i odwołał atak. W ten był prowadzony przez fakt, że żołnierze są zmęczeni. A tylna nie mają czasu, aby nadrobić zaległości w tym czasie. Amerykanie wraz z Brytyjczykami i nie zdecydowała się zrezygnować z ataku na Berlin, argumentując, że utrata byłaby zbyt wielka.

Podczas operacji berlińskiej zginęło i rannych około 352 tysięcy ludzi. Polskie wojsko brakowało około 2892 żołnierzy.

Atak na dwóch frontach i dowódców niespójność

Naturalnie, to było od razu jasne, że Berlin jest praktycznie bez szans. Ale dowódca wojsk radzieckich postanowiono rozpocząć atak. Zdecydowano się na atak z dwóch stron. Marszałek Żukow, który dowodził 1. Frontu Białoruskiego zaatakowany z północnego wschodu. Marszałek Koniew, która doprowadziła 1 Front Ukraiński zaczęli atakować z południowego zachodu.

Plan ochrony środowiska miasta został odrzucony. Dwa marszałkowie dookoła próbując dostać przed sobą. Istotą pierwotnego planu było to, że Konev zaatakowany jedną połowę kapitału niemieckiego, a Żukow – kolejny.

16 kwietnia rozpoczęła się białoruskie ataki przodu. Podczas jego bramy w Seelow zginęło około 80 tysięcy żołnierzy. 1-te ukraińskie przejście Front Szprewy, rozpoczęła się 18 kwietnia. Marszałek Konev wydał rozkaz ataku w Berlinie w dniu 20 kwietnia. Dokładnie ten sam zespół dał Żukowa w dniu 21 kwietnia, podkreślając, że musi się to odbywać za wszelką cenę. W tym przypadku, sukces operacji konieczne było natychmiastowe i do towarzysza Stalina poinformować.

Ze względu na brak koordynacji pomiędzy dwiema armiami zginęło wielu żołnierzy. Należy zauważyć, że taka „konkurencja” została zakończona na rzecz Marshala Żukowa.

Dzięki które zostały złożone z góry

Wcześniej, zdecydowano, aby flagę walki. Ale po namyśle, były składa się z dziewięciu części przez liczbę podziałów zaatakowany Reichstag. Jeden z tych banerów następnie umieszczony pod dowództwem generała majora Schatiloff 150. Dywizji, która walczyła w bezpośrednim sąsiedztwie Reichstagu. To Banner Victory a następnie przeskoczył struktury Bundestagu.

Wraz z nadejściem 30 kwietnia na około trzeciej po południu Shatilov został wydany rozkaz z Żukowa. Był absolutnie tajne. To zebrać moje podziękowania dla żołnierzy, którzy podnoszą sztandar zwycięstwa. Zostało to zrobione wcześniej. Ale zanim Reichstagu był jeszcze przerwa około 300 metrów. A walka musiała walczyć dosłownie o każdy metr.

Wywiesić sztandar za wszelką cenę!

Od pierwszego ataku próba nie powiodła się. Należy jednak zauważyć, że Marszałek Żukow w swojej kolejności identyfikowane dokładną datę. Według oficjalnego papieru, trzeba było zrobić 30 kwietnia na 14.25.

Naturalnie, aby go złamać było niemożliwe. Dlatego Szatila wydał polecenie, aby unieść Baner zwycięstwo nad Reichstagu za wszelką cenę od podejmowania jakichkolwiek działań w tej sprawie. I gdyby nie wywiesić flagę, to przynajmniej podnieść wejście do budynku jest małe pole. Może Szatila bał się, że to było przed dowódcy 171. rundy Division Nehoda. Tak więc, na konkursie w Berlinie doszło między marszałkami i Reichstagu – podziały między dowódcami.

Próbując zgodne z zamówieniem, ochotnicy wzięli domowej roboty czerwone flagi, rzucili się do głównego budynku niemieckim. Należy zauważyć, że w konwencjonalnej walki najpierw trzeba nauczyć się główny punkt, a dopiero potem podnosić flagę zwycięstwa. Ale w tej wojnie, stało się wręcz przeciwnie.

674 pułku pod dowództwem ppłk Plehodanova było adekwatne do wciągnięcia flagi. Podczas wykonywania tej operacji Lt. Koshkarbaev wyróżnia. Aby poradzić sobie z zadaniem, żołnierze pod jego dowództwem rozpoznawczy dano, który był prowadzony przez porucznik Sorokina.

Pojawienie się pierwszego symbolu zwycięstwa w niemieckim budynku

A teraz, po 7 godzinach, czerwona flaga zwycięstwa (czyli jego miniaturowa replika) została ustalona na ścianie Reichstagu. Nie trzeba mówić, jak trudno żołnierze pokonać ostatnie metry Royal Plaza! Ruch towarzyszył stałej zapory. Jednakże, z zadaniem poradzili. Nawiasem mówiąc, flaga jest przymocowany do ściany jednego z żołnierzy – Bulatov. W ten sposób stał na ramionach porucznika Koshkarbayev.

Zatem żołnierze Koshkarbaev Bulatov i pierwszy dotrzeć do głównego budynku niemieckim. Stało się to w dniu 30 kwietnia o godzinie 18.30.

Sceptyczny stosunek polecenia o mistrzostwo Koshkarbayev i Bulatov

Zaatakował Reichstagu i batalion pod dowództwem Neustroeva, który należał do pułku 756 th tej samej 150. Dywizji. Trzy atak nie powiodło się. Dopiero czwarta próba żołnierze byli w stanie dotrzeć do budynku. Przy drzwiach złamał trzech żołnierzy – Maj Sokołowski i dwóch szeregowców. Ale tam czekali Koshkarbaev i Bulatov.

Istnieją pewne szczegóły, którego istotą jest to, że małe flagi zwycięstwo ustalona na kolumnie prywatna Peter Shcherbina. Uniósł ręce zmarłego na schodach Petra Pyatnitskogo, który był dowódcą batalionu łącznikowy Neustroeva. Jednak nie wiadomo, czy on był pierwszy.

Naturalnie, w mistrzostwach Koshkarbayev Bulatov a dowódcy nie chcieli wierzyć. O godzinie 19.00 w budynku Reichstagu udali wszystkich innych żołnierzy 150. Dywizji. Przednie drzwi łamane. Po zaciętej budynku firefight przejęte przez wojska radzieckie.

Bitwa o Reichstagu trwała bardzo długo

Walka wewnątrz budynku trwała dwa dni. Podstawowe oddziały SS odpadło przed 1 maja. Jednak niektóre indywidualne żołnierzy zakorzenione w piwnicach, opór aż do 2 maja. Przez wszystkie te dni, gdy nie było walki, zabijając i raniąc około dwóch i pół tysiąca żołnierzy wroga. Więzień udało się uchwycić to samo. Ogromna pomoc w ataku może mieć jednostki piechoty. Jednak oprócz walk w samym budynku, wojna trwała i wokół niego. Wojska radzieckie zgnieciony grupę Berlina, który uniemożliwiał podjęcie kapitału.

Pojawienie się symbolem zwycięstwa

Sadzenie sztandarem zwycięstwa nad Reichstag rozpoczął się po atakach z budynku. W pierwszej kolejności, pułkownik Zinchenko, który prowadził 756th pułk pogratulował żołnierzom powodzenia operacji. To on wydał rozkaz na dostawę Sztandaru personelu. Ponadto, istnieją dowody na to, że to właśnie on wydał polecenie, aby wybrać dwie postacie, które będą podnosić flagę zwycięstwa. Byli Jegorow i Kantariya.

Gdzieś o 21.30, byli w stanie dostać się na dachu Reichstagu. Następnie są one zabezpieczone głównie na froncie sztandarem, który znajduje się nad głównym wejściem. Następnie otrzymaniu odpowiedniego polecenia, pod ciągłym ogniem i ryzyko rozpadu Kantariya Jegorow i wspiął się na szczycie kopuły i podniosła na niego symbol zwycięstwa. I nie ma już jeden rano, odpowiednio, 1 maja. Ta wersja jest oficjalna.

Więc kto był pierwszy?

Ale według historyka Sychev, ta wersja jest niepoprawna. Exploring archiwów i prowadzenie prywatnych spotkań z żołnierzy, którzy wtargnęli niemieckiego głównego budynku, okazało się, że nie było innego self-made symbolem zwycięstwa, które było własnością grupy Sorokina. Tak więc, w jego opinii, Banner Zwycięstwo nad Reichstagu i podniósł Prowatorow Bulatov, który służył w 674th Pułku Ułanów. I stało się o siódmej wieczorem. Fakt ten jest w pełni potwierdzona dokumentami archiwalnymi 674 pułku.

Należy zauważyć, że istnieją pewne sprzeczności w dokumentach Regiment 756 Th, która odnosi się do szturmu na Reichstagu i flagi, które wydobywanych Jegorow i Kantariya. Na przykład, termin sadzenia nie zawsze jest wskazane takie same. Należy zauważyć, że harcerze, dowodzone przez Sorokina, zaraz po zdobyciu Reichstagu, otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. grupy feat wystarczająco szczegółowo w arkuszach premium. Jednak gwiazdy Bohatera nie został odebrany. A wszystko ze względu na fakt, że Jegorow stał się bohaterem Kantariya. Nikt nie był potrzebny do wciągnięcia flagi.

Tak więc wydaje się, że pierwszy sztandar został zamocowany na przedniej części budynku i Prowatorow Bulatov. Operacja podnoszenia flagi na kopułę Reichstagu doprowadziły Alexei Berest. Jegorow, Kantariya odpowiednio przeprowadzone przez swoich zamówień. Flaga, którą mocuje się do ściany i Koshkarbayev Bulatov, został zastrzelony przez żołnierzy. Skrawki z nim zostały podzielone pomiędzy nimi pamięci.

Duża liczba symboli Victory na Reichstagu

Istnieje opinia, a fakt, że pierwsza flaga została podniesiona zwykły Kazantsev. Należy rozumieć, że wszystkie cyklonu na Reichstagu roztworzono około 40 różnych płyt, z których były duże flagi i miniaturowych flagi. Można je zobaczyć niemal wszędzie. Okna, drzwi, dach, ściany i kolumny – wszystko było w czerwonym symbolem zwycięstwa.

Zamieszanie w tej materii powstała z kilku powodów. Na pierwszej stronie, walcząc o Reichstagu trwała dłużej niż jeden dzień. Niemiecka artyleria udało się wszystko jeszcze kilka razy, aby zniszczyć transparent kosztem pomyślnie wysłana pocisku. Z drugiej strony, kilka grup zostały zamówione przez podnoszące flagę na budynku. I wszyscy żołnierze działali, nie wiedząc, że oprócz nich, a inni przeprowadzenia tej kolejności. Nie dążyć jedyną grupą, która pierwsza radzenia sobie z ich przeznaczeniem, Komenda postanowił wznieść jeden baner, który będzie podsumować wszystkie pozostałe ostrze walki.

Należy zauważyć, że Kazan przeszedł całą wojnę. Naturalnie, często znajdował się w szpitalu. Ale odzyskiwania szybko, znów powrócił do linii ataku. Ale ironia, że już następnego dnia po podnoszenia flagi Kazantsev dostał tyle poważnych obrażeń i zmarł w dniu 13 maja.

Nieść sztandar czerwony kwadrat i udało

Niestety, parada, która przeszła do historii, symbolem zwycięstwa nikt nie widział. Grupa transparent usunięto po próby generalnej. Przygotowania do parady odbył się na miesiąc. Jednak bohaterowie byli w stanie dotrzeć do niego w momencie, gdy wcześniej było to tylko dwa dni. Parada odbyła się pod dowództwem Rokossowskiego. Wziął marszałek Żukow.

Neustroev, który trzymał w dłoniach szyldem, Jegorow i Kantaria musiał rozpocząć paradę. W czasie, gdy marsz brzmiały Neustroyev było bardzo trudne. Z powodu urazów, że niemal stał wyłączony. Dlatego w pewnym momencie po prostu stracił nogi i pobiegł. To właśnie z powodu tej kwestii, i zdecydowano się Żukowa, że standardowe nosicieli na paradzie nie powinno być.

Ogromna część absolutnie wszystkich uczestników wojny

Tylko nagroda za schwytanie Reichstagu, jak również do sadzenia symbolem zwycięstwa otrzymała około 100 osób. Można powiedzieć, że symbol zwycięstwa została podniesiona każdego pojedynczego żołnierza. A młodzi strażnicy, którzy zostali zabici na początku wojny w twierdzy brzeskiej i blokady Leningradu, a nawet pracownicy ewakuowani. Wszyscy ci, którzy przeżyli, i tych, którzy nie mogli zobaczyć Victory Parade – wszystko wzięli udział nie tylko zwycięstwo, ale w montażu jej charakter na budynku Bundestagu.

Do tej pory, domowe Banner of Victory, którego zdjęcie widział każdy, jest trwale przechowywane w Muzeum Sił Zbrojnych. A w Dniu Zwycięstwa jest ona prowadzona przez Plac Czerwony rocznie.

377 shares 2391 views
440 shares 5450 views