615 Shares 2785 views

Błąd „Out of range”: problemem jest karta monitora lub wideo?

Przyznawana jest fakt, że ludzka interakcja z każdym obecnie istniejącego systemu komputerowego odbywa się w trybie graficznym (z wideo). Oznacza to, że programowanie obiektowe tworzy wizualną podstawę do pracy w różnych systemach, gdzie pod względem wyświetlacza kapitalne, monitor (ekran) komputera. Więc dlaczego jest czasami wyskakuje komunikat jak «Poza zakresem»? Zbadajmy sytuację bardziej szczegółowo, a niektóre nawet rozważyć sytuację nestandanrtnye z wykluczają się wzajemnie, jak się wydaje, zasady i parametry.

Komunikat «Poza zakresem»: problem z monitorem lub sterowników karty graficznej?

Odpowiedź na to pytanie tkwi w monitorze, a „drewno” (kierowcy), że niektóre „inteligentne”, użytkownik próbuje zainstalować.

Główny problem polega na tym, że nawet z kontrastem przekątnej monitora wszystko może zależeć od sposobu wytwarzania powierzchni, charakterystyk częstotliwościowych w końcu, a od kierowcy, zainstalowała się „OSE” automatycznie (w tym przypadku odnosi się do systemu Windows, ponieważ Linux lub Mac OS X jest nieco inna procedura).

Maksymalna rozdzielczość monitora – to nie wszystko …

Jednak spojrzenie na dlaczego istnieje taka sytuacja bezkompromisowej. Błąd «Poza zasięgiem», opiera się na prostym tłumaczeniem tego terminu jest interpretowana jako poziom jest poza zasięgiem. Jeśli ktoś nie jest jasne, to właśnie przekroczyła instalacji i konfiguracji, które nie są obsługiwane przez monitor lub karty graficznej.

Aby zacząć jest użycie narzędzi takich jak GPU-Z (lub coś innego) w celu zdefiniowania co najmniej od rodzaju monitora i karty graficznej, jednocześnie zwracając uwagę na charakterystykę ekranu. Oto, jak mówią, obosieczny miecz.

Co, jeśli monitor obsługuje rozdzielczość, powiedzmy, Full HD 1080p, a karta graficzna jest w stanie? Okazuje się, że komputer PC lub laptop wykorzystać wszystkie (uwaga – absolutnie wszystko) środków, aby wycisnąć z ekranu matrycy maksimum tego, co jest możliwe. Jest to w większości przypadków prowadzi tylko do tego, że zarówno zasilacz przestaje działać lub systemu „pływa”.

Z drugiej strony, błąd «Poza zakresem» ive może pojawić się, gdy, na przykład, gdy komputer jest podłączony do monitora do panelu TV grafiki o wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie sygnału wychodzącego po prostu „nie ciągnie”.

Ponowna instalacja i aktualizacja sterowników

Jak wiecie, jest najprostszym sposobem, aby pozbyć się tych błędów jest, aby zainstalować lub zaktualizować sterowniki wideo, które są związane bezpośrednio monitorować.

Na liście urządzeń kompatybilnych konkretnego systemu nie trzeba wybrać zasilacz stacjonarny, a mianowicie ich modelu, po którym Karta kierowcy przy wyborze miejsca jego lokalizacji, niezależnie od tego, czy system ofertę.

Rola aktualizacji systemu

Windows Update, jeśli ich wyszukiwania i instalacji znajdują się w trybie automatycznym, również może pełnić rolę swego rodzaju akceleratora, przyspieszając pracę układu graficznego i optymalizację jego wydajności.

Nie lekceważ roli aktualizacji, ponieważ są one ustalone w Internecie, a nie na podstawie ustalonych „poniekąd” w zakresie bezpieczeństwa, zgodnie z wymogami „hardware”.

DirectX

Cóż, jeśli weźmiemy pod komponentów rachunku, takich jak DirectX, początkowo ustawiony monitor do uchwały, która byłaby przekroczona maksymalna obsługiwana pod względem grafiki, lub odtwarzania wideo, to składnik ten da się skonfigurować maksymalne wartości, które odpowiadają oraz karty graficznej i monitora.

Oczywiście technika jest teraz skoczył do przodu. I, jak się okazuje, nie wszystkie problemy, że monitor daje komunikat o błędzie jakby «Z błędu zasięgu», związany w tym przypadku tylko z faktu, że układ OpenGL działa na adapterze, tak aby jego własny chipset po prostu nie wytrzymują obciążenia.

Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś nie wie: DirectX na systemach Windows działa bardziej jako analizator i narzędzie diagnostyczne, zamiast akceleratora, jak sądzi większość użytkowników.

wynik

Co pozostaje do dodania? Tylko fakt, że problem komunikat «Out of Range» na monitorze nie musi być traktowane jako coś niezwykłego. W rzeczywistości, ten problem jest rozwiązany przez siebie. Ale jeśli spojrzeć na ustawienia domyślne (jeśli monitor ukryte tryby nieobsługiwane), nie zostanie wyświetlony ten sam ekran Częstotliwość odświeżania 100 Hz. Na najniższym systemu rozstrzygania będzie oferować maksymalny poziom 60 lub 85 Hz.