210 Shares 8707 views

Projektant Vetements Demna Gvasalia: biografia, twórczość i kariera

W październiku ubiegłego roku, wiadomość o zmianie marki dyrektor kreatywny Balenciaga Paris Fashion świat eksplodował. Nieoczekiwane odejście od amerykańskiego projektanta Aleksandra Venga ze stanowiska wykonana popularną markę lidera pilnie szukać zastępstwa. Powołanie osoby, dla której reputacja buntownika naruszający ustalone normy, spowodowane szczere zdziwienie wszystkich osób zaangażowanych w świecie wielkiej mody.

Więc kim jest projektant, który prowadził słynne marki i przyciąga uwagę zbiorów, łącząc śmiałość i jakość? Wydawało się, że twórcą własnej firmy Vetements Demna Gvasalia, który dokonał spektakularną karierę.

Jasny początek gruziński projektant

Założycielem marki ofensywie, wywołując mieszane uczucia wśród konsumentów, wiele zobaczyć prototyp wielkiego Cristobal Balenciaga. Ze względu na młody projektant z najsłynniejszych domów mody, a jasnym początku zapewnił sobie podziemny mistrzowskie dzięki szczególnej relacji do ubrań i niezwykłym spojrzeniu na modę.

Biografia przyszłych gwiazd świata mody

Demna Gvasalia, którego biografia jest bardzo zainteresowany jego licznych fanów, urodziła się w Gruzji 35 lat temu. Przyszły projektant patrzył, jak jego babcia ciągle zmieniać rzeczy kupione w sklepach. Marzył o stworzenie takich strojów, które zmieniły kobiet i zwrócił je do jasnych piękności.

Ze względu na pracę ojca chłopca podróżował po całym świecie. On poznaje muzyki współczesnej, chodzić do klubów, ona barwiona włosach jasnych kolorach i oglądanie wyglądać fanów różnych stylów. W Antwerpii Demna Gvasalia wchodzi dział mody Królewskiej Akademii Nauk i dzieła przejawia się tak znakomicie, że otrzymał propozycję pracy projektanta MENSWEAR przed ukończeniem studiów.

Utalentowany młody człowiek, pragnąc stworzyć stroje dla kobiet, ucieleśnia marzenia się rzeczywistością. Prezentacja kolekcji doceniane przez specjalistów i Demna zaproszony do Maison Margiela – francuskiej marki, szokujące kolekcje awangardowe. Projektant, który pracował przez osiem lat w firmie, że to doświadczenie bezcenne. „Nauczyłem się wiele, widział spód mody i odzieży Mardzhely inspiracją do stworzenia nowego” – mówi ambitny Demna Gvasalia.

Kreatywność i kariera twórcą własnej marki

Później współpracował z Louis Vuitton pod kierunkiem Marca Jacobsa, ale Demna Gvasalia rozumie, że koncepcja luksusowej marki różni się od jego wyobrażeń o modzie. Sfrustrowany joint kreatywność, myśli o własnej firmie i tworzy w 2014 roku z jego przyjaciółmi i bratem Vetements, co przełożyło ze środków francuskich „ubrania”.

Marka podważenie mody tradycja, od razu nazwany marginalne. Wydaje się dziwne, że ubrania z niezwykłą objętość i ogromnych ramionach nie chciałby kupującego, ale autor widzi zbiór tych kobiet, które docenią go bardziej niż ekstrawaganckie stroje.

Pragmatyczne Demna Gvasalia przetwarza podstawowe rzeczy, dzięki czemu są twórczy. On nie przestrzegać standardowych zasad, a wyjdzie z własnymi prawami, działająca wyłącznie w swojej marki. Projektant uważa, że ludzie mają tendencję, aby znaleźć siebie, swoją indywidualność i wybrać stylowe rzeczy. Aby zobaczyć piękno w klasycznym stroju, według pana, zbyt proste, chce ją znaleźć w ubrania nie pasują do wizerunku piękne.

Kilka faktów o szokującej Vetements

Showroom jest młodą marką w Paryżu, w dzielnicy karnej Saint-Denis, a zespół składa się z 12 osób, które nie chcą się reklamować. Szukam inspiracji w różnych źródłach Demna Gvasalia którego ubranie kochany przez gwiazdy jak Dzhared Leto, Rihanna i Kanye West, dla czterech sezonów istnienia jego firma została nominowana do tytułu najlepszego młodego projektanta.

marka mody odbywają się w najbardziej niezwykłych miejscach, takich jak w chińskiej restauracji lub klubie gejowskim, a wybór projektanta wyjaśnia niskie czynsze.

Był zawsze na poszukiwania nowych twarzy, szukając wzorców wszędzie, nawet w Internecie, przeglądanie sieci społecznych.

Vetements wymyślone obcasy marki, przypomina kształtem zapalniczkę, buty skarpety, fartuchy z ceraty i podważa samą definicję mody.

Markowe ubrania są sprzedawane w sklepach na całym świecie i jest zaangażowany w sprawy handlowy brat Guram projektanta.

Pierwsza kolekcja na stanowisku dyrektora kreatywnego

Zainspirowany współpracy z Balenciaga, Gvasalia opiera się na podstawowej idei marki, łącząc je w ich indywidualnej wizji trendów w modzie, a nie zamierza radykalnie zmienić koncepcję firmy. Demna widzi jego zadaniem jest napisać nowy rozdział w historii marki światowej sławy.

Pierwsza kolekcja odzieży damskiej poczyniła ogromne wrażenie na publiczności projektanta wiosnę 2016. Krytycy chwalili jego dzieło w stylu kultury ulicznej, widząc w nich nowoczesnymi akcentami pereinachennye dom mody szablonów.

Tego lata Demna Gvasalia, której kolekcja była kontrowersyjna, wprowadziła nową linię ubrań dla mężczyzn. On reinterpretacji mody wojenne sylwetki remake lat 40. do współczesnych trendów. Projektantka uwielbia buty i dodał do nich wszystkie obrazy w stylu wojskowym.

Nowe Vetements kolekcja latach 2016-2017

Jednak po jego nominacji na dyrektora kreatywnego nie Gvasalia zamiar porzucić własną markę, która okazała się latem tego roku, zaprezentuje kolejną kolekcję Vetements. Modna eksperyment łączył idee kolegami. Według krytyków, jego nowa linia jest świetną współpracę. Kreatywne podejście do tworzenia ubrań zawsze zapewnia emocje wokół nowych dzieł gruziński maestro, a ta kolekcja wywołał burzę kontrowersji w okolomodnyh kręgach, ale krytycy chwalili ją wystarczająco cool.

Projektant eksperymentator nie chce celowo sprowokować kogoś i nie chętny do mody rewolucję, że uważa się zwykły krawiec, który może zaoferować znacznie więcej niż inni. Można mieć różne podejście do twórczości mistrza, ale nikt nie zaprzeczy, jego wpływ na współczesną modę.