112 Shares 3308 views

Jak pozbyć się bezsenności – punktu widzenia medycyny klasycznej i ludowej

1/5 populacji naszej planety nie wie, jak pozbyć się bezsenności i każdej nocy cierpi na poważny brak snu. W kraju, co drugi jest niezadowolony z jakości snu. Psychologowie twierdzą, że najważniejszą przyczyną zaburzeń snu jest nerwowe nadmierne napięcie, różne przeciążenia psychiczne, stres. I to we współczesnym świecie jest obfite.


Ludzie z wysoką pobudliwością nerwową czują się zaburzenia snu, nawet z powodów najbardziej drobnych i nieistotnych, a nawet nie próbują dowiedzieć się, co pomaga w leczeniu bezsenności. Może być wydłużony, osłabiający, gdy nie bardzo głęboki sen często towarzyszą jasne i kolorowe sny, często nawet z koszmary.

Bezsenność może być spowodowana przez różne choroby, którym towarzyszą ogólne zaburzenia układu nerwowego lub krążenia krwi, a także ataki duszności, kaszel. Szczególnie często czują się bezsenność atakują ludzi, że stale i wiele osób angażuje się w pracę umysłową. Wśród nich wielu fanów szykuje silną kawę, herbatę lub alkohol. Ale przez pewien czas tylko odpręża zmęczenie, zmęczenie nie jest całkowicie usunięte, ale wręcz przeciwnie, nadal rośnie. Niewątpliwie brak snu powoduje wiele problemów – drażliwość, stres i depresję, osłabienie odporności, zmniejszenie sprawności. Tymczasem potrzeba snu jest całkiem indywidualna. Ale jest dopuszczalny czas snu – jest to minimum 5,5-9 godzin.

Ciało ludzkie musi przestrzegać określonej rutyny dnia, a całkiem możliwe jest założenie własnego wewnętrznego zegara, aby można było zasnąć każdego dnia co wieczór. Każdy, kto cierpi na bezsenność, szuka specjalnego sposobu zbawienia, który jest dla niego odpowiedni.

Ale należy pamiętać o jednej prostej regule, jeśli szukasz sposobu, aby pozbyć się bezsenności: nie niszcz w jakikolwiek sposób hipnotycznych leków. Prowadzą one tylko do uzależnienia. Potem w ciągu 2 tygodni znów powróci się bezsenność, również z podwojoną siłą.

Jak pozbyć się bezsenności (w zakresie medycyny klasycznej)

 • Utrzymuj normalną temperaturę w sypialni (16-19 ° C).
 • Ciepła kąpiel ma dobry efekt łagodzący. Do kąpieli trzeba dodać garść soli morskiej i olejków aromatycznych.
 • Powinieneś unikać zbyt ciężkich posiłków, zbyt energicznych ćwiczeń i alkoholu co najmniej 4 godziny przed snem. Ale lekka przekąska przed snem nie zaszkodzi.
 • Nie palić! W końcu palenie stymuluje aktywny rozwój adrenaliny. Również zamiast kawy lepiej jest napić się rumianku, który jest znany z jego relaksujących właściwości.
 • Nie trzeba oglądać takich programów telewizyjnych przed snem, że są pełne negatywnych informacji i pobudzają układ nerwowy, lepiej jest słuchać cichej, dobrej muzyki.
 • Promieniowanie elektromagnetyczne z urządzeń gospodarstwa domowego może przyczynić się do zakłóceń snu człowieka.

Jak pozbyć się bezsenności (z punktu widzenia medycyny tradycyjnej)

Istnieje wiele lekarstw na bezsenność bez pigułek do spania:

 • Pić na noc 1 szklanka słodkiej ciepłej wody lub ciepłego mleka, ale nie herbaty.
 • Dobra pomoc przy zacieraniu olejów roślinnych w skrzeku potylicznym, a także na tarcie olejami palców, stawów i pięty.
 • Najlepsze pigułki do spania to miód. Rozpuść w szklance wrzącej wody małą łyżeczkę miodu i soku pół cytryny. Pij 3 razy.
 • Bezsenność spowodowana podniesionym ciśnieniem można wyeliminować z solą ogórków z miodem: łyżką miodu na małej szklance solanki.
 • W ciągu nocy można napić się gorącego wlewu waleriana.
 • Dieta surowych owoców i warzyw pozytywnie wpływa na walkę z bezsennością.
 • Ocieranie nóg i stóp z olejkiem truskawkowym również pomaga zasnąć.
 • Nasiona kopru można nalegać we wrzącej wodzie, opróżnić i jedną trzecią szklanki, aby wypić 3 r / dzień.