640 Shares 977 views

Co dzień nie może zajść w ciążę i jak je obliczyć?

Oczywiście, każda dziewczyna przynajmniej raz zainteresowany kwestii co dzień nawożenie niemożliwe i jeśli istnieje ryzyko zajścia w ciążę podczas „krytycznych” dni. Wszystkie powyższe jest integralną częścią takiego jak metody antykoncepcji kalendarzowego. Co to jest? Jest on stosowany w przypadkach, gdy kobieta nie chce mieć jeszcze dzieci (choć nie jest to bardzo wiarygodne).

Metoda ta jest uważana za jeden z naturalnych środków, dzięki którym można uniknąć ciąży. Otworzyła swoje dwa specjalisty ginekologii – Japoński Ogino i austriackiej Klausa.

W jaki sposób określić, które dni nie można zajść w ciążę, stosując metodę kalendarza antykoncepcji?

Należy zauważyć, że jego znaczenie polega na tym, że zapłodnienie występuje tylko na kilka dni po owulacji, to znaczy, gdy komórka jajowa opuszcza jajnik. Okres ten jest uważany za najbardziej korzystne dla ciąży. Inne dni warunkowo zwany „sterylny”. Ginekolodzy mówią, że nie począć dziecko – dość łatwe, wystarczy powstrzymać się od współżycia seksualnego w „krytycznych” dni.

Jednakże, istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, w które dni nie można zajść w ciążę. Pierwszy z tych państw, które wynosi pięć dni przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego, a pięć dni po jej zakończeniu. Istotą drugiej metody jest następujący: bierzemy pod uwagę 14 dni przed planowanym terminem miesiączki, liczba ta musi być odjęta i dodał osiem dni przed upływem powyższych efektów fizjologicznych pięciu dni – wszystko z tego okresu można uznać za „niebezpieczne”.

Należy podkreślić, że istnieje ryzyko poczęcia dziecka dla kobiet w okresie „czerwony” dni. Dlatego w celu ustalenia co dzień nie można zajść w ciążę, metoda kalendarz antykoncepcji nie może być uznany za skuteczny w stu procentach.

Czy są jakieś sposoby, aby obliczyć „jałowe” dni? Tak, oczywiście.

Dość powszechne metoda obliczania, w które dni nie można zajść w ciążę, jest ona traktowana jako metoda pomiaru podstawowej temperatury ciała organizmu. Ponownie należy zauważyć, że jego skuteczność nie zawsze jest wysoka. Powinno to być dokonywane za pomocą rtęci lub elektronicznego termometru dziennie w celu pomiaru temperatury w odbycie. Co więcej, procedura ta odbywa się rano, zaraz po przebudzeniu. Wszystko termometr koniecznie stałe. Jeśli temperatura w odbytnicy mniej niż trzydzieści siedem stopni Celsjusza, to świadczy o tym, że dni, kiedy nie można zajść w ciążę. Jednakże nie można uznać za pewnik, i, oczywiście, istnieją wyjątki od tej reguły.

W bardzo wielu sytuacjach przed owulacja podstawowej temperatury jest mniejsza niż trzydzieści siedem stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że plemniki mają bardzo wysoki stopień przeżywalności, przy czym mogą one być aktywny przez kilka dni. Dlatego nie fakt, że bliskość fizyczna, która wystąpiła między partnerami, w szczególności, na pięć dni przed terminem rozpoczęcia owulacji może doprowadzić do poczęcia.

dzień niebezpieczne, aby zajść w ciążę, że dość łatwo można określić i za pomocą specjalnych testów. Powyższa metoda jest uważana za wiarygodne, ale dość drogie.

I, oczywiście, należy kierować się własnymi uczuciami. W okresie owulacji kobieta odczuwa ból w jamie brzusznej, począwszy obfite upławy. Jest to wyraźny dowód, że ryzyko ciąży w tym okresie maksimum.