148 Shares 8156 views

Dlaczego uderzył w kierownicę podczas jazdy lub hamowania?

Niestety, prawie wszyscy właściciele samochodów uważają, że wibracje kierownicy i pokonując wystarczy środków bilansu na koła. W rzeczywistości, niesymetryczne koła są przyczyną drgań na kierownicy.


Problemy drgań może dosłownie zgasić. A nawet więcej – usterka ma tendencję do poskarżyć się na podejrzewający właściciel samochodu cicho. Pewnego dnia, w pewnym momencie w kierownicy jest bardzo silny, wibracje przywiązuje się do całego ciała, uderza kierownicę podczas jazdy i podczas hamowania. Ale właściciel samochodu stało się przyzwyczaić do tych wibracji, a nie w pośpiechu na stację paliw w celu naprawy. Ale ci, którzy mają do czynienia z tym problemem i chcesz, aby zrozumieć, to musi znać przyczyny tych drgań i uderzeń na kierownicy. W rzeczywistości istnieje tak wiele różnych przyczyn. Znajomość przyczyn, mogą być łatwo usunięte bez znacznych kosztów uszkodzenia, a tym samym zatrzymać drgań.

metoda diagnostyczna

Aby dokonać dokładnej diagnozy konieczne jest, aby używać samochodu w różnych trybach. Podczas jazdy na drodze przy różnych prędkościach być odczuwalne, gdy koło uderza podczas jazdy (hamowanie). Należy również pamiętać, przy jakiej prędkości drgań początku i na jakiej końca. Zaleca się, aby sprawdzić, jak maszyna zachowuje się podczas przyspieszania i hamowania – zagubione lub zintensyfikować wibracje.

Asymetria z powodu śniegu i błocie

Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej prawdopodobny powód na kierownicy odczuwalne bicie. Wibracje mogą pojawić się nagle i po prostu zatrzymać po stłumieniu. Zobacz brud na obsadzie nowoczesnych dysków jest bardzo łatwe, a w przypadku wykonanej ze stali – jest trudne. Mają zbyt małe otwory wentylacyjne i dekoracyjny okap może znacznie zakłócić normalnego przeglądu. Jeżeli koło ma być poszukiwane brud na wewnętrznej płycie stalowej stemplowane.

Bije tylko przy dużej prędkości: niewyważenia

Opony i felgi nie są idealne. Mogą one być początkowo skład nieregularny lub nierównomierne. Ponieważ ciężar opony i na dysku mogą być różne, w rotacji, to będzie ciągnąć do jego środka ciężkości. Ta siła odśrodkowa. Gdy koło obraca się z dużą prędkością jest wysiłek musi być podana przez trakcję na kierownicy. Aby uniknąć takich problemów nie powstać, konieczne jest, aby przeprowadzić wyważanie kół po dowolnym dysku zamiennego lub gumy. Istotą tego procesu jest to, aby wyrównać masy koła w każdym miejscu za pomocą wagi, które są przyklejone do wewnętrznej lub zewnętrznej powierzchni płyty.

Eksploatacja pojazdu na koła, które mają słabą równowagę, przez długi okres może spowodować ciężkie zużycia w niektórych miejscach opon. W rezultacie, bieżnik przez 15-20 tysięcy kilometrów będzie jak „otkusan” miejscach. Użyj oponę lub naprawy to nie ma sensu. Kierowca czuje, że jeszcze więcej wysiłku na kierownicy podczas jazdy. Również z tego zużycie elementów zawieszenia i piasty łożyskowej. Wszystko to wymaga kosztownych napraw.

Objawy niesymetryczne koła

Główne cechy opony równoważenia z naruszenia – jest, oczywiście, silne wibracje podczas jazdy przy wysokich prędkościach. Dla samochodów osobowych, stawka ta jest wyższa niż 60 km na godzinę. Jeśli rozbija kierownicę podczas jazdy z prędkością, należy starannie zbadać koło – nie powinny mieć wgniecenia i inne odkształcenia na jego powierzchni. Jeśli właściciel samochodu nie złapać dziurę podczas jazdy, opony nie mają nadmierne zużycie, wibracje i jest tylko na kierownicy w czasie przyspieszania, to jest prawdopodobne, że problem może być rozwiązany za pomocą prostego równoważenia. Ale nie sądzę, że sytuacja może być rozwiązana jedynie równoważenie kół przednich. Problem drgań można pokonać tylko wtedy, gdy wszystkie cztery koła są prawidłowo wyważone.

Tarcze deformacji lub opon

W pewnym momencie, jeśli trafisz na kierownicy podczas jazdy, przyczyny mogą być koła winylowe. Ten problem jest łatwy do zidentyfikowania jakiegokolwiek wykwalifikowanego pracownika sklepu po testach opon koła na ławce. Powie o tym. Ważne jest, że kierowca był obecny podczas procesu badań i stwierdzili, że nie ma problemu.

Jednakże, jeśli w trakcie obracania się oglądając jeden punkt krawędzi, widać, że skacze koło, jest to pierwszy znak. Konieczne jest ustalenie, czy na płycie razem ze skoku opon. Jeśli tak, to powód do bicia – disc. Jeśli ten ostatni nie skakać, wówczas uszkodzony samej opony. Najczęściej wyginać koła ze względu na spadające na drogę pit. To się często zdarza w okresie wiosennym. To może być określona nawet bez zdejmowania koła – wystarczy zbadać obręcz na wgniecenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na wewnętrznej stronie obręczy. To często narażone na tłoczonych kół stalowych.

Ale nie tylko może sprowokować denting wibracje. Obrzeże może być zakrzywiona w sobie – nawet na ławce, może obracać się doskonale, a po zainstalowaniu na właściciela samochodu poczują, że, na przykład, „Ford Focus” uderzyć w kierownicę podczas jazdy. Zjawisko to występuje z powodu faktu, że na koło stojaka jest przymocowana na centralnym otworze, a także samochodowe – przez otwory na śruby lub sworzni. Czasami nie zapewniają one najbardziej płynne montaż. Tak, a płyta nie może być gładka.

Zużyte lub uszkodzone opony, zbyt często są przyczyną bicia na kierownicy lub wibracji w całym ciele. Wśród najczęstszych szczepu – uszkodzony przewód, stłuczki na ścianach bocznych, małżeństwa z producentem.

Niedostateczne ciśnienie w kołach

Czasami, ale rzadko, uderzył w kierownicę podczas jazdy VAZ lub innego pojazdu z powodu nieprawidłowego ciśnienia powietrza w oponie. Jest to jeden z najprostszych powodów i to jest bardzo łatwe do diagnozować i rozwiązywać trudne.

niebezpieczne wibracje

Ta usterka – seria łatwo zdjąć i łatwo zdiagnozowane. Często uderza w kierownicę podczas jazdy z powodu osłabionych elementów złącznych co najmniej jedno z kół. Powód jest bardzo proste, ale również bardzo niebezpieczne – jeśli koło przez odkręcenie, wynik będzie katastrofalne. Co do naprawy samochodu, to będzie bardzo kosztowne. Jeśli ta przyczyna nie jest zauważyć w czasie, właściciel samochodu przyjdzie wymienić tarczę hamulcową, tarcze, elementy piasty. Wibracje w tym przypadku może nastąpić w różnym tempie i nawet przy bardzo małych odległościach, i pokonać cykliczność nie zawsze jest przestrzegane.

Linka układu kierowniczego

Bardzo często rozbija kierownicę podczas jazdy (2109), w szczególności ze względu na nadmiernie zużytych końcówek, a także na rozwój silnych przeciągów kierujących. Aby dowiedzieć się, czy tak jest, trzeba sprawdzić samemu Linka układu kierowniczego do zabawy. Następnie trzeba zadać asystent mocno zacisnął dłonie na kierownicy i okradł samochód ciągnąć ściągi – nie powinny one być na luzie. Jeżeli luz jest lub ciągnąć w ogóle wychodzić, to jest powód do bicia. Element musi zostać wymieniona, a po – do wyrównania.

drążek kierowniczy

Często hit kierownicę podczas jazdy przy każdej prędkości z powodu źle noszone zębatki kierowniczej. Jeśli zużycie jest duże, a jednocześnie wzrośnie i koło sterownicze w górę lub w dół. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się śrubą sprężania wstępnego obciążenia na szynie. Dokręcić potrzebę, jak długo po włączeniu kierownicę nie powróci do położenia środkowego. Następnie zwolnić śrubę o jeden aspekt. Po tej operacji serca zmniejsza się lub całkowicie znika.

przeguby kulowe

Jest to jedna z możliwych przyczyn. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że nie ma luzu na kołach kulkowymi. Do diagnozowania maszyny podniesiony na podnośniku i ustawić przegub kulowy na wsparcie statycznego, który znajduje się na ziemi. W tym przypadku koło powinno być trochę w powietrzu. Następnie wziąć jedną ręką za kierownicą na szczycie, z drugiej – na dole, i zataczają koło. Jeżeli luz jest, to łożysko kulkowe jest zużyta i wymaga wymiany. Następnie drgania mogą zatrzymać. Gdyby były, trzeba szukać dalej.

Jeśli trafisz na kierownicy podczas hamowania

Kiedy właściciel samochodu czuje wibracje i bije tylko podczas hamowania, to jest ogromna możliwość, aby sądzić, że problem leży po deformacji lub innych problemów z bębna hamulcowego / tarczy.

Oba powyższe elementy zmienić kształt lub zdeformować z powodu wysokiego zużycia lub przegrzania, gdy kierowca wykonuje hamowanie przez dłuższy czas, i jest wystarczająco silny. Ponadto, odkształcenie występuje po gwałtownym hamowaniu, a następnie spada do kałuży – napęd przegrzania i szybko ochłodzono. Po tych elementów testowych wziąć falistą strukturę powierzchni. Bęben zmieni kształt owalny. Jeśli trafisz kierownicę podczas jazdy (2114 nie jest wyjątkiem), nie ma powodu, dla nieobrobionego eksploatacji pojazdu. Naprawa w tej sytuacji jest niemożliwe, a do rozwiązania problemu będzie zastąpienie tylko zużyte lub zdeformowane części.

Wibracji i uderzeń w „dziesiątce”

Te samochody nie są niczym specjalnym od innych modeli i marek nie różnią. Jeśli trafisz kierownicę podczas jazdy VAZ-2110, a powód jest następujący problem. Wśród nich są klocki hamulcowe, ale zdarza się bardzo rzadko. A często po wymianie klocków problem wraca ponownie. Ale sprawdzić ich status nie będzie zbędne.

Wśród przyczyn braku standardu, winny być wibracje piasty. W tym przypadku zaleca się, aby przebić go na tokarce lub bezpośrednio w pojeździe za pomocą specjalnych narzędzi.

Ponadto przyczyną drgań na kierownicy lub organ mogą być przeguby homokinetyczne, które po prostu upadł. W tym samym bicie serca odczuwa się podczas przyspieszania i wybiegu, gdy samochód jest w ruchu, drgania znikają. Na ich niską prędkością, a nie w ogóle. Oprócz bicia można także usłyszeć i hałas.

streszczenie

Należy pamiętać, że w samochodzie – jest integralną mechanizm gdzie jeden błąd może wywołać szereg innych problemów. Jeśli nie jest bicie na kierownicy, należy natychmiast szukać przyczyny i rozwiązać problem. Jeździć z tych drgań jest po prostu niebezpieczne. Jak widać, problem jest całkowicie rozwiązany. Najważniejsze – czas zauważyć objawy i nie opóźniać ich usunięcie.