740 Shares 1581 views

Tanie karty graficzne i opinie o nich

Każdy fan gier wie, że karta graficzna jest jednym z głównych elementów komputera osobistego. To zależy od wskaźników w grach produkcyjnych. Jednak nie każdy może kupić model gry. W takim przypadku tanie karty graficzne trafiają na ratunek, który pomimo kosztu działa dobrze nawet z najnowszymi wydaniami. Wielu ludzi sceptycznie ocenia te modele, po stereotypie: im więcej pamięci, tym szybsza jest szybkość pracy. Zobaczmy, co musisz zwrócić uwagę podczas wybierania i dziś jest najlepszą kartą graficzną.


Tania nie oznacza złego

Ostatnio, przed deprecjacją rubla, nie było tak trudno znaleźć kartę graficzną po niskiej cenie. W 2016 r. Trudno jest wybrać nawet najtańsze karty graficzne. Obecnie nie ma komputera, z wyjątkiem osób starszych. Dlatego producenci "żelaza" regularnie otwierają nowe modele w celu osiągnięcia zysku. Jednocześnie koszty kart graficznych nie spadną. Należy zauważyć, że wraz ze wzrostem liczby modeli, jakość "żelaza" rośnie. Dzisiaj nawet tanie mapy mają wszystkie nowoczesne cechy i funkcje, a nie cierpią z powodu przegrzania i szybkiej awarii.

Trochę o pamięci wideo

Istnieje wiele różnych nieporozumień, z których wynika, że nawet tanie karty graficzne powinny mieć wiele obowiązkowych parametrów. Nie pojawiły się od podstaw. Prawdopodobnie najczęstszym błędnym wyobrażeniem jest ilość pamięci. Wielu użytkowników uważa, że szybkość i wydajność gier zależą wyłącznie od tego wskaźnika. Tutaj wszystko nie jest tak jednoznaczne. Ten stereotyp pojawił się na samym początku ery komputerowej, gdy każdy megabajt pamięci wideo był bardzo ważny. Możemy zgodzić się, że w tym momencie ten punkt był bardzo ważny przy wyborze karty graficznej.

W tym czasie karta graficzna z niewielką ilością pamięci nie mogła pochwalić się dobrymi osiągami, większość gier była bardzo wolna, a niektóre nie działały w ogóle. Z tego wynika, że 32 megabajty pamięci wideo są znacznie lepsze niż 16. Dostawcy źle pojmowali użytkowników w swoim arsenale i zaczęli aktywnie go stosować. Łatwo udaje się sprzedać kartę graficzną młodszej serii, która nie jest dobrze zorientowana, ale z ogromną ilością pamięci.

Pamięć wideo samego akceleratora nie odgrywa specjalnej roli dla szybkości. Jest to niezbędne do przechowywania tekstur i ich szybkiego załadunku. Dlatego im wyższe ustawienia, tym więcej pamięci jest potrzebne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jedną rzecz – szybkość procesora graficznego. Jeśli GPU jest za słaby, nawet kosztowne modele z dużą ilością pamięci nie będą lepsze niż najtańsza karta graficzna. Dlatego w modelach budżetowych nie należy skupiać się na tym parametrze.

Tanie karty wideo w 2016 roku

Więc odejdźmy od teorii i przejdźmy do modeli. Tanie karty gier wideo znalezione w Internecie są dość proste. W ostatnim kwartale, na liczbach sklepów elektronicznych, wybitni producenci opublikowali kilka interesujących modeli po przystępnej cenie.

NVIDIA GeForce GT 210

Najtańsza karta graficzna, która w społeczeństwie nazywana jest "wtyczką". To nie zadziała z nią w ostatnich grach na maksymalnych ustawieniach grafiki. Karta jest przeznaczona do użytku biurowego. Można jednak grać w starszych wersjach.

Montaż akceleratora 3D jest obsługiwany przez kartę Gigabyte. Składnik otrzymał tylko 1 GB pamięci, pracuje z prędkością zegara 1,2 GHz, typ – GDDR3. Częstotliwość procesora graficznego wynosi 590 MHz. Używany jest prymitywny autobus o szerokości 64 bitów. Karta graficzna umożliwia produkcję obrazu w rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli. Obsługuje wersję DirectX 10.1. W przypadku chłodzenia wodą można tylko pomarzyć i być zadowolonym z wentylatora z chłodnicą. Można jednak zaskoczyć koszt, który nie przekracza 3000 rubli. Użytkownicy pozytywnie odpowiedzieli na temat karty graficznej pomimo niskiej wydajności. Wielu lubi jego bezgłośność i niski pobór mocy.

NVIDIA GeForce GT 730

Ciekawa i niedroga karta graficzna opracowana przez MSI. Jest umieszczony jako rozwiązanie dla biur i niewymagających użytkowników, ale wiele gier uruchamia się dobrze. W najnowszych wersjach, oczywiście, ustawienia będą musiały być ustawione na minimum.

Podstawą była grafik z Nvidii – GT 730. Jest to jeden z najprostszych i jest zainstalowany w modelach budżetowych. Od poprzedników zwiększa się do 1006 MHz zegara. Pamięć wideo w tym jest tylko 1 GB, ale GDDR5 działa z częstotliwością 5 GHz, co jest dobre dla tanich akceleratorów 3D. Autobus uzyskał nieco pojemności 64 bity. Jest wsparcie dla 12 wersji DirectX, co jest niewątpliwym plusem. Może wyświetlać obraz o rozdzielczości 4096 x 2160 pikseli. Podobnie jak tani bracia, zyskał aktywne chłodzenie. Możesz kupić kartę graficzną na 4000 rubli. Opinie o modelu są bardzo pozytywne. Użytkownicy byli zadowoleni z obsługi DirectX 12 i wysokiej rozdzielczości.

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti

Jedna z najlepszych kart graficznych po przystępnej cenie. Prefiks Ti wyjaśnia, że model nie jest prostą "wtyczką" do uruchamiania aplikacji biurowych. Wydajność karty graficznej wystarczy, aby uruchomić nawet nowości związane z grą, wiele z nich bez problemu przejdzie na wysokie i średnie ustawienia grafiki.

Producent jest znany wielu firmom Palit. Podstawą były procesory graficzne NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, pracujące z częstotliwością 1,2 GHz. Do przechowywania tekstur i ich przetwarzania odpowiada 2 GB pamięci. Typ – GDDR5, częstotliwość – 6 GHz. Zainstalowana jest dość nowoczesna magistrala 128-bitowa. Obsługuje tylko 11.2 wersja DirectX. Możliwość wyświetlania obrazu z maksymalnym obrazem 4096 x 2160 pikseli. Używa się chłodzenia aktywnego. Niestety, nie miałem poparcia SLI. Koszt karty graficznej wynosi 9000 rubli. Dzięki dobrym osiągom akcelerator otrzymał wiele pozytywnych opinii od fanów gier. Pomimo tej ceny, chip działa bez problemu nawet w nowoczesnych grach.

AMD Radeon HD 7850

Dobra opcja dla fanów, aby zagrać nie w najnowszych wydaniach. Nie zdobył poważnej funkcjonalności, ale przyciąga niską cenę. Jest często używany w komputerach biurowych.

Producentem akceleratora 3D jest Sapphire. Procesorem graficznym jest Radeon HD 7850, pracujący z częstotliwością 920 MHz. Posiada 2 GB pamięci GDDR5, częstotliwość wynosi 5 GHz. Szerokość magistrali wynosi 256 bitów. Obsługuje pracę z rozdzielczością do 2560 x 1600 pikseli. Do chłodzenia stosuje się grzejnik i wentylator. Z przyjemnością informuje o trybie SLI. Możesz kupić kartę graficzną na 8000 rubli. Akcelerator otrzymał wiele dobrych opinii od użytkowników i ekspertów.

Recenzje

Wszystkie prezentowane tanie karty wideo otrzymały bardzo dobre recenzje użytkowników. Oczywiście, zasługują na uznanie ze względu na ich niski koszt. Podczas pracy nie ma problemów z przegrzaniem. Praktycznie wszystkie z nich można podkręcać, co zwiększy wydajność. Pomimo kosztu, radzą sobie z większością gier.